Kyrenia - Przewodnik

<p>Na <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/" target="_blank"><strong>Cyprze</strong></a>, w pólnocnej czesci wyspy, czyli w samozwanczej Tureckiej Republice Cypru Pólnocnego, znajduje sie <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/cypr/cypr-polnocny/kyrenia/" target="_blank"><strong>Kyrenia</strong></a>. To miejscowosc nadmorska slynaca z pieknego portu i zabytkowego fortu. Co jeszcze mozna tu zobaczyc?

Na Cyprze, w pólnocnej czesci wyspy, czyli w samozwanczej Tureckiej Republice Cypru Pólnocnego, znajduje sie Kyrenia. To miejscowosc nadmorska slynaca z pieknego portu i zabytkowego fortu. Co jeszcze mozna tu zobaczyc?

Polozenie Kyrenii
Miasto Kyrenia znajduje sie w pólnocno-wschodniej czesci Cypru, tzw. tureckiej, w obrebie Cypru Pólnocnego. Ma dostep do morza, ale niestety w samym miescie nie ma plaz i kapielisk, za to w odleglosci kilku kilometrów od centrum znajdziemy piekne, piaszczyste plaze z lagodnym zejsciem do morza, które usatysfakcjonuja tych turystów, którzy chca wypoczywac i cieszyc sie cudownym klimatem sródziemnomorskim.

Mountain View

Mountain View

Cena za 1 osobę:
719 zł - 15 %
Kyrenia nazywana jest równiez Kirenia i Girne. To najpopularniejsza miejscowosc wypoczynkowa w pólnocnym Cyprze. Miasteczko jest male i spokojnie mozna je zwiedzac na piechote. Wokól niego znajduja sie swietne osrodki wypoczynkowe i luksusowe hotele, w których mozna zakosztowac wszelakich rozrywek.
Olive Tree

Olive Tree

Cena za 1 osobę:
799 zł - 6 %
Atrakcje turystyczne Kyrenii
W miescie znajduje sie wiele uroczych, waskich uliczek z kamiennymi budynkami mieszkalnymi, ale najwieksza atrakcja Kyrenii pozostaje jej port w ksztalcie podkowy. Oprócz niego nad samym morzem znajduje sie zamek, a wlasciwie forteca - kwadratowa i masywna, stojaca w sasiedztwie Starego Portu. Wybudowano ja tam ponad 1000 lat temu w celu ochrony miasta przed najezdzcami. Budowla ta stanowi swoista mieszanke róznych epok i stylów architektonicznych.

Nie latwo jest dostrzec kolejna atrakcje Kyrenii, jaka stanowi Zamek sw. Hilariona, polozony w górach. To zamek z kamienia, który wspina sie wraz z górska sciana. Wedlug podan zamek pochodzi od cypryjskiego mnicha o imieniu Hilarion, który zyl i zmarl wlasnie w górach Kyrenii. Na jego czesc, nad miejscem jego wiecznego spoczynku zbudowano bizantyjska kaplice, klasztor i fort.


Okazje Last Minute: Kyrenia

7 dni 17.01 - 24.01 Inne terminy Gdańsk BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zaciszną i kameralną atmosferę
  • Zadbane i wygodnie wyposażone pokoje
  • Bezpłatny dostęp do internetu
  • Bliskość malowniczej, zatoczkowej plaży
849 zł/os.
799 zł/os.
cena za 2 os.: 1 598 zł
7 dni 14.03 - 21.03 Inne terminy Gdańsk BB - Śniadania Exim Tours
839 zł/os.
cena za 2 os.: 1 678 zł
7 dni 17.01 - 24.01 Inne terminy Gdańsk BB - Śniadania Exim Tours
889 zł/os.
839 zł/os.
cena za 2 os.: 1 678 zł

Cypr na skróty

Regiony:
Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY