• Wszyscy obywatele Polski podróżujący na Cypr, są zwolnieni z obowiązku okazywania negatywnego testu COVID-19 oraz certyfikatu szczepień.
 • Ponieważ podróż na Cypr Północny odbywa się z przelotem na Cypr Południowy, wszyscy podróżujący podlegają również przepisom wjazdowym na Cypr Południowy.
 • Powrót do Polski
  • Od 28.03.2022 został zniesiony obowiązek odbycia kwarantanny po przekroczeniu polskiej granicy, co oznacza że po powrocie z wakacji nie ma już obowiązku: legitymowania się podczas przekraczania granicy certyfikatami szczepienia, wykonywania testów w kierunku COVID-19 oraz odbywania tzw. kwarantanny przyjazdowej.
  • Warunki te mogą ulec zmianie. Przed podróżą sprawdź aktualne przepisy rządowe na stronie www.gov.pl. Na tej samej stronie znajdziesz aktualne warunki podróżowania na terytorium Cypru Północnego.

Cypr Północny na wakacje

Wybrzeże i góry - to właśnie łączy w sobie Cypr Północy. Wakacje w tym miejscu nigdy nie będą nudne, bo łączy ona niezwykłą historię, kulturę i piękną pogodę. Piaszczyste plaże i lazurowe wybrzeże przyciąga tu coraz większe rzesze turystów.

Cypr Północny

Cypr Północny (wł. Turecka Republika Cypru Północnego) jest o wiele mniej zatłoczony aniżeli inne wybrzeża tej wyspy. Tymczasem, czekają tutaj na turystów piękne, piaszczyste plaże z lazurowym kolorem morza - dlatego też tanie wakacje last minute dla osób spragnionych plażowania mogą okazać się tutaj iście rajskie!

W tej części Cypru plaże dzielą się na publiczne oraz prywatne - te drugie zazwyczaj leżą przy rozmaitych klubach oraz hotelach i są przeznaczone dla turystów w nich mieszkających. Najbardziej znane i największe plaże Cypru Północnego rozciągają się w zatoce Famagusta - są one najszersze, piaszczyste. Już 5 km od Kyrenii leży natomiast jedna z najbardziej znanych plaż Beach Escape, z jednym z najjaśniejszych piasków. Z kolei Acapulco Beach na tym samym obszarze charakteryzuje aż kilometr długości. Ciekawą odmianą może być odwiedzenie Deniz Kizi. Na tej plaży znajdziemy najwięcej wypożyczalni sprzętów do sportów wodnych.

Najwięcej wakacyjnych okazji znajdziemy w szerokiej ofercie biura podróży Exim ToursRainbow czy Prima Holiday. Dzięki temu spędzimy udane wakacje w hotelu all inclusive, wcześniej lądując w Larnace (najpopularniejszy port w regionie) po ponad 3 godzinnym locie z m.in Katowic, Warszawy, Gdańska, Krakowa, Poznania czy Wrocławia. Na miejscu warto pamiętać o przestawieniu zegarków godzinę do przodu (zmiana strefy czasowej).

Co warto zobaczyć na Cyprze Północnym?

Cypr Północny zachwyca z jednej strony pięknymi plażami, z drugiej zaś ciekawymi zabytkami. Nietypowe ukształtowanie terenu z charakterystycznymi górami Kyrenia, całkowicie porośniętymi lasami, dodatkowo dodaje tej lokalizacji uroku.

Podczas wakacji na Cyprze Północnym warto odwiedzić ruiny zamku świętego Hilariona. Jest to nie tylko ciekawa, średniowieczna budowla, ale również miejsce, z którym związanych jest sporo mitów. Co więcej, jako że ruiny znajdują się na wzgórzu, rozciąga się stąd piękny widok na okoliczne wybrzeża oraz zabudowania w Kyrenii. Samo miasto jest warte uwagi, zwłaszcza jeśli poszukujemy klimatycznego, ciekawego miejsca na całodzienną wycieczkę połączoną z próbowaniem lokalnych specjałów. Szczególnie warto się przejść po częściowo zabytkowym porcie.

Na zboczu gór na turystów czeka kolejne interesujące miejsce, mianowicie świetnie utrzymane, zielone opactwo Bellepais. Jest typowym przykładem architektury gotyckiej, a dodatkowo gwarantuje piękny widok ze zbocza gór Kyrenii. Warto odwiedzać je poza szczytem wakacyjnego sezonu, bo w innym przypadku spotka się tam tłum turystów. W północnej części Nikozji na uwagę zasługuje Buyuk Han. Niegdyś ten XVI-wieczny budynek pełnił rolę przystanku na szlaku kupieckim.

Cypr Północny - Najlepiej ocenione hotele

Zdjęcia z regionu

Atrakcje i ciekawe miejsca

Cypr Północny - Najczęściej kupowane hotele

Cypr, Cypr Północny – hotele z najlepszymi opiniami

Pawel P.

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 17.5. - 24.5.2023 Oceniono: Maj 2023

Salamis Bay Conti Resort Cypr, Cypr Północny

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

Klient chciał pozostać anonimowy

Ocena 5,0 / 5

Zweryfikowana opinia (Travelplanet.pl) Data pobytu 5.5. - 13.5.2023 Oceniono: Maj 2023

Salamis Bay Conti Resort Cypr, Cypr Północny

brak opinii opisowej

brak opinii opisowej

Zakwaterowanie 5,0 / 5

Wyżywienie 5,0 / 5

Okolica 5,0 / 5

Cena 5,0 / 5

Czy ta recenzja była pomocna? (0) (0)

{placeName} – hotele z opiniami

Cypr Północny - Ostatnio kupione hotele

Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

Jesteśmy dostępni pn. - pt: 7:00 - 23:00, sb. - nd.: 8:00 - 22:00,.

+48 71 771 76 55

Mapa

Cypr Północny - klimat, pogoda, temperatury

Cypr jako wyspa typowa dla klimatu Morza Śródziemnego ma przyjemne pod względem turystyki plażowe warunki. Z uwagi na niewielkie rozmiary temperatury na wyspie nie odbiegają od siebie za bardzo. Z tego powodu wakacje na Cyprze można spędzić wygodnie, zażywając kąpieli wodnych i słonecznych.

Klimat Cypru sprawia, że warto zarezerwować tutaj tani hotel już od maja aż do listopada - wówczas bowiem temperatury nie tylko przekraczają 20 stopni, ale i od czerwca do października utrzymują się blisko 30 C. W krańcowych miesiącach tego okresu trzeba spodziewać się spadków temperatury nocą do poziomu ok. 16 stopni, jednak w pozostałym okresie nawet w nocy temperatury nie będą niższe aniżeli 20 stopni. Dzięki temu Cypr to doskonałe miejsce na tanie wakacje dla osób, które chcą zasmakować również nocnego życia.

Od maja do września liczba godzin nasłonecznienia wynosi ponad 11 dziennie, aby w lipcu osiągnąć szczytowe wartości 13 godzin. W tym okresie można liczyć również na najmniejszą ilość dni deszczowych w miesiącu. Liczba ta najwyższa jest w maju - około pięciu dni - ale w okresie lipca i sierpnia spaść może nawet do zera, z ewentualnymi chwilowymi opadami.

Najlepszy miesiąc na wakacje

 • Najlepszy
 • Dobry
 • Niski sezon
 1. Styczeń
 2. Luty
 3. Marzec
 4. Kwiecień
 5. Maj
 6. Czerwiec
 7. Lipiec
 8. Sierpień
 9. Wrzesień
 10. Październik
 11. Listopad
 12. Grudzień

Pogoda teraz

 • Temperatura 29 °C w nocy 20 °C

 • Temperatura wody 24 °C

Temperatura w kolejnych dniach

 • day_7 28 °C w nocy 20 °C

 • day_1 28 °C w nocy 19 °C

 • day_2 30 °C w nocy 20 °C

 • day_3 32 °C w nocy 21 °C

Pogoda

 • Styczeń Sty 15 °C woda 18 °C

 • Luty Lut 15 °C woda 17 °C

 • Marzec Mar 19 °C woda 17 °C

 • Kwiecień Kwi 23 °C woda 18 °C

 • Maj Maj 29 °C woda 21 °C

 • Czerwiec Cze 33 °C woda 24 °C

 • Lipiec Lip 36 °C woda 27 °C

 • Sierpień Sie 36 °C woda 28 °C

 • Wrzesień Wrz 33 °C woda 27 °C

 • Październik Paź 28 °C woda 25 °C

 • Listopad Lis 21 °C woda 23 °C

 • Grudzień Gru 17 °C woda 20 °C

Przydatne informacje