Temperatury i pogoda na Cyprze

Pogoda na Cyprze

Dzisiaj, 15.07 35 °C
Jutro, 16.07 35 °C
Pojutrze, 17.07 36 °C

Ciepłą i suchą pogodę na Cyprze zawdzięcza się wpływom klimatu śródziemnomorskiego. Szczególnie gorący jest okres letni, kiedy to termometry nierzadko pokazują wartości przekraczające próg 32°C, co sprawia, że jest to idealny czas na plażowanie i różne aktywności na świeżym powietrzu. Zimy są łagodne, choć nieco wilgotne, a średnie temperatury na Cyprze oscylują w okolicy 16°C. Wiosna i jesień to okresy przejściowe, kiedy panują idealne warunki na zwiedzanie. Największe opady deszczu odnotowuje się w zimie. Ogólnie rzecz ujmując, region oferuje dobre warunki pogodowe praktycznie przez cały rok.

Kiedy najlepiej jechać na Cypr?

Najlepszy czas na odwiedzenie Cypru zależy od indywidualnych preferencji osób podróżujących, ale najbardziej popularne okresy to późna wiosna i wczesna jesień. W tym czasie temperatury na Cyprze są idealne – ciepłe, choć nie przesadnie gorące (średnio 26-27°C). Lato przyciąga miłośników wakacji w typowo plażowym klimacie, kiedy to mocne słońce obecne jest na niebie przez większość dnia, gwarantując nam piękną opaleniznę. Zimę docenią osoby, które wolą spokojniejszą atmosferę i nieco chłodniejsze warunki atmosferyczne.

Najcieplejsze miesiące na Cyprze

Najcieplejsze miesiące na wyspie to lipiec i sierpień, kiedy region doświadcza największych upałów w ciągu roku. W tych miesiącach pogoda na Cyprze charakteryzuje się intensywnym słońcem i temperaturami często przekraczającymi 30°C, a nawet dochodzącymi do 40°C w niektórych rejonach. Nocą termometry pokazują wartości w okolicy 22 kresek, co zapewnia ciepłe wieczory idealne do spacerów czy wyjść po zmroku. Wysoka temperatura powietrza jest połączona z bardzo ciepłą wodą morską, co sprzyja różnorodnym aktywnościom wodnym i plażowaniu.

Kiedy jest najcieplejsza woda na Cyprze?

Najcieplejsze Morze Śródziemne odnotowuje się w okresie od lipca do września. Termometry zanurzone w wodzie pokazują średnio 25-26°C, stwarzając idealne warunki do kąpieli dla osób w każdym wieku. W ciągu tych trzech miesięcy wyspa jest oblegana przez turystów, a na plażach panuje wesoły, wakacyjny klimat. Jest to idealny czas dla miłośników nurkowania z akwalungiem, snorkelingu, a także innych sportów. Co ważne, ciepłą wodą można cieszyć się także w czerwcu i w październiku, co z pewnością jest dobrą informacją dla osób, które planują wakacje poza szczytem sezonu.

Pogoda na Cyprze w styczniu

Styczeń jest najchłodniejszym miesiącem na wyspie w ciągu całego roku, choć w porównaniu z innymi europejskimi kierunkami, temperatury na Cyprze są stosunkowo łagodne. W ciągu dnia termometry pokazują średnio 16°C, zapewniając idealne warunki do zwiedzania. Wieczorem powietrze wychładza się do poziomu 7°C, dlatego na nocne spacery przyda nam się nieco cieplejsza garderoba. W dzień słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 5 godzin, sprawiając, że Morze Śródziemne nagrzane jest do 16°C. Mimo że dla większości osób jest to zbyt mało do kąpieli, warto wybrać się na spacer po pustych plażach.

Cypr w styczniu - sprawdź oferty

Pogoda na Cyprze w lutym

W lutym panują podobne warunki pogodowe do tych ze stycznia, choć aura jest wciąż stosunkowo chłodna, jak na klimat śródziemnomorski. W dzień temperatury na Cyprze wynoszą średnio 17°C więc zwiedzanie i inne aktywności na świeżym powietrzu powinny być bardzo przyjemne. Noce wciąż są znacznie zimniejsze (6°C) i podczas pakowania na wyjazd nie należy zapominać o ciepłej garderobie. Opady deszczu są mniej intensywne jak w styczniu, a słońce obecne jest na niebie przez 6 godzin. Temperatura morza wynosi w granicy 17°C, a więc luty nie jest typowo kąpielowym miesiącem.

Cypr w lutym - sprawdź oferty

Pogoda na Cyprze w marcu

W marcu zauważalne jest stopniowo ocieplenie, sprawiając, że na wyspę przybywa coraz więcej turystów spragnionych pierwszego powiewu wiosny. W ciągu dnia słońce, które obecne jest na niebie przez mniej więcej 7 godzin, nagrzewa powietrze do przyjemnych 18°C. Tak dobre warunki pogodowe warto wykorzystać na zwiedzanie regionu i wycieczki po okolicy. Noce pozostają chłodniejsze, a wieczorami temperatury na Cyprze wynoszą w granicy 8°C. Opady deszczu wciąż mogą się pojawiać, jednak nie są już tak intensywne, jak w styczniu i lutym. Morze Śródziemne utrzymuje temperaturę 17°C.

Cypr w marcu - sprawdź oferty

Pogoda na Cyprze w kwietniu

Kwiecień to miesiąc, kiedy wiosna zawitała już do regionu na dobre, a pogoda staje się znacznie przyjemniejsza względem zimy. Średnie temperatury na Cyprze wynoszą 22°C w dzień oraz 11°C w nocy. Opady deszczu są już znacznie rzadsze, a słońce raczy nas swoimi promieniami przez mniej więcej 9 godzin. Kwiecień jest doskonałym okresem na odkrywanie uroków wyspy i cieszenie się spokojną atmosferą. Morze Śródziemne nadal utrzymuje temperaturę 17°C i niewiele osób decyduje się na kąpiele w nim.

Cypr w kwietniu - sprawdź oferty

Pogoda na Cyprze w maju

Maj na wyspie uważany jest za jeden z najlepszych miesięcy na odwiedzenie tego regionu, ponieważ w tym okresie panują idealne warunki pogodowe. Temperatury na Cyprze w ciągu dnia wynoszą średnio 26°C, sprawiając, że jest to świetny czas na pierwsze plażowanie w sezonie i długie aktywności na świeżym powietrzu. Noce również są już znacznie cieplejsze (16°C), a wieczorne spacery zdecydowanie przyjemniejsze. Opady deszczu w maju są rzadkością, a słońce obecne jest na niebie przez mniej więcej 11 godzin. Morze Śródziemne nagrzewa się do poziomu 20°C.

Cypr w maju - sprawdź oferty

Pogoda na Cyprze w czerwcu

Czerwiec to początek sezonu letniego, kiedy pogoda na wyspie staje się gorąca i słoneczna. W tym miesiącu temperatury na Cyprze wzrastają do średnio poziomu 30°C w dzień, oferując idealne warunki dla miłośników plażowania oraz gorącej atmosfery. Słońce, które obecne jest na niebie przez mniej więcej 12 godzin, nagrzewa Morze Śródziemne do przyjemnego poziomu 23°C. Tak ciepła woda kusi miłośników kąpieli oraz uprawiania różnych sportów. Wieczorami możemy liczyć na komfortowe 20°C i warto wybrać się wtedy na spacer po pięknej okolicy.

Cypr w czerwcu - sprawdź oferty

Pogoda na Cyprze w lipcu

Lipiec to jeden z najgorętszych miesięcy na wyspie, jak i początek szczytu sezonu turystycznego. W praktyce oznacza to największe tłumy w regionie, ale również najwyższe temperatury na Cyprze, sięgające nawet 32°C w dzień. Takie warunki warto wykorzystać na plażowanie, zwłaszcza że Morze Śródziemne oferuje nam 25°C. Noce również są bardzo przyjemne, bo nawet po zmroku termometry pokazują średnio 22°C, sprawiając, że wieczorami wyspa tętni życiem. Słońce obecne jest na niebie przez plus minus 13 godzin, a opady deszczu praktycznie nie występują.

Pogoda na Cyprze w sierpniu

Sierpień to szczyt sezonu letniego, z charakterystycznymi wysokimi temperaturami na Cyprze i jasnym niebem, na którym słońce obecne jest na niebie przez plus minus 12 godzin. Termometry najczęściej pokazują 32°C w dzień, a nocą mniej więcej 25°C, co umożliwia przyjemne wieczory na zewnątrz. Opady deszczu są niezwykle rzadkie, a więc spokojnie można planować wszelkie aktywności na świeżym powietrzu. W sierpniu temperatura Morza Śródziemnego sięga aż 26°C, a w wodzie można komfortowo spędzać długie godziny.

Pogoda na Cyprze we wrześniu

We wrześniu, choć lato powoli dobiega końca, pogoda pozostaje ciepła i słoneczna. Temperatury na Cyprze w tym miesiącu wynoszą średnio 30°C w ciągu dnia, a więc znacznie więcej niż w innych częściach Europy o tej samej porze. Noce również pozostają bardzo przyjemne (20°C) i bez problemu można planować wieczorne korzystanie z rozrywek, jakie oferuje wyspa. Słońce obecne jest na niebie przez plus minus 11 godzin, a Morze Śródziemne utrzymuje komfortowe 25°C. Wrzesień jest idealnym miesiącem na wakacje dla osób, które chcą nieco spokojniejszej atmosfery, a równocześnie nie chcą rezygnować z przyjemnej, letniej aury.

Cypr we wrześniu - sprawdź oferty

Pogoda na Cyprze w październiku

Wrzesień przynosi stopniowe ochłodzenie, ale mimo to pogoda wciąż pozostaje ciepła i przyjemna. W ciągu dnia temperatury na Cyprze wynoszą w okolicy 27°C, co stanowi idealne warunki dla osób, które lubią umiarkowane warunki. Noce są nieco zimniejsze (16°C), ale lekka kurtka powinna umożliwić nam komfortowe wieczorne spacery. W tym miesiącu opady deszczu są nieco częstsze w porównaniu do miesięcy letnich, ale słońce obecne jest na niebie przez plus minus 9 godzin. Morze Śródziemne ze swoimi 24°C jest nadal atrakcyjne do kąpieli.

Cypr w październiku - sprawdź oferty

Pogoda na Cyprze w listopadzie

W listopadzie można odnotować pierwsze oznaki zbliżającej się zimy, a najbardziej wyraźnym jest spadek temperatur na Cyprze. W ciągu dnia termometry pokazują średnio 22°C, a więc aura jest zdecydowanie chłodniejsza względem poprzednich miesięcy. Nocami możemy przygotować się na 12°C i podczas spacerów przyda nam się ciepłe okrycie wierzchnie. Opady deszczu są coraz częstsze, a słońce obecne jest na niebie przez 7 godzin. Morze Śródziemne wychładza się do poziomu 19°C i ze względu na jesienno-zimową aurę niewiele osób decyduje się na kąpiele w nim.

Cypr w listopadzie - sprawdź oferty

Pogoda na Cyprze w grudniu

Grudzień na wyspie to początek zimowego sezonu, z zauważalnie chłodniejszą pogodą. Temperatury na Cyprze wynoszą zazwyczaj 18°C w ciągu dnia, co oznacza, że jest to jeden z najchłodniejszych miesięcy w tym regionie. Nocą termometry pokazują jeszcze niższe wartości, blisko 8°C zwłaszcza w wyższych partiach wyspy. Opady deszczu są w tym miesiącu częstsze, a dni stają się krótsze i mniej słoneczne, ponieważ słońce obecne jest na niebie tylko przez 6 godzin. Morze Śródziemne jest zbyt zimne do kąpieli (17°C), jednak grudzień oferuje spokojną atmosferę, którą docenią miłośnicy wakacji z dala od tłumów.

Cypr w grudniu - sprawdź oferty

Średnie temperatury w Cyprze

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 18 kwiecien 22 maj 26 czerwiec 30 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 30 październik 27 listopad 22 grudzień 18
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 7 luty 6 marzec 8 kwiecien 11 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 20 październik 16 listopad 12 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 17 kwiecien 17 maj 20 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 9 maj 11 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 6

Pogoda na Cyprze Południowym

Dzisiaj, 15.07 35 °C
Jutro, 16.07 35 °C
Pojutrze, 17.07 36 °C

Średnie temperatury - Cypr Południowy

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 10 luty 15 marzec 18 kwiecien 21 maj 24 czerwiec 29 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 31 październik 24 listopad 20 grudzień 13
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 0 luty 3 marzec 5 kwiecien 11 maj 14 czerwiec 20 lipiec 20 sierpień 20 wrzesień 19 październik 13 listopad 5 grudzień 1
Temperatura wody [°C]:
styczen 18 luty 17 marzec 17 kwiecien 18 maj 21 czerwiec 25 lipiec 27 sierpień 28 wrzesień 27 październik 25 listopad 22 grudzień 20
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 9 marzec 11 kwiecien 12 maj 13 czerwiec 13 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 10 październik 10 listopad 9 grudzień 8

Pogoda na Cyprze Północnym

Dzisiaj, 15.07 35 °C
Jutro, 16.07 35 °C
Pojutrze, 17.07 36 °C

Średnie temperatury - Cypr Północny

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 20 marzec 21 kwiecien 25 maj 26 czerwiec 31 lipiec 35 sierpień 36 wrzesień 34 październik 28 listopad 25 grudzień 19
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 4 luty 4 marzec 8 kwiecien 11 maj 14 czerwiec 18 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 18 październik 13 listopad 6 grudzień 4
Temperatura wody [°C]:
styczen 18 luty 17 marzec 17 kwiecien 18 maj 21 czerwiec 25 lipiec 28 sierpień 29 wrzesień 28 październik 26 listopad 22 grudzień 19
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 9 marzec 11 kwiecien 12 maj 13 czerwiec 13 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 10 październik 9 listopad 9 grudzień 8

Pogoda w Limassol

Dzisiaj, 15.07 31 °C
Jutro, 16.07 32 °C
Pojutrze, 17.07 33 °C

Średnie temperatury - Limassol

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 18 kwiecien 22 maj 26 czerwiec 30 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 30 październik 27 listopad 22 grudzień 18
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 7 luty 6 marzec 8 kwiecien 11 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 20 październik 16 listopad 12 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 17 kwiecien 17 maj 20 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 9 maj 11 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 6

Pogoda w Ayia Napie

Dzisiaj, 15.07 29 °C
Jutro, 16.07 29 °C
Pojutrze, 17.07 29 °C

Średnie temperatury - Ayia Napa

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 18 kwiecien 22 maj 26 czerwiec 30 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 30 październik 27 listopad 22 grudzień 18
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 7 luty 6 marzec 8 kwiecien 11 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 20 październik 16 listopad 12 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 17 kwiecien 17 maj 20 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 9 maj 11 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 6

Pogoda w Larnace

Dzisiaj, 15.07 31 °C
Jutro, 16.07 31 °C
Pojutrze, 17.07 32 °C

Średnie temperatury - Larnaca

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 18 kwiecien 22 maj 26 czerwiec 30 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 30 październik 27 listopad 22 grudzień 18
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 7 luty 6 marzec 8 kwiecien 11 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 20 październik 16 listopad 12 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 17 kwiecien 17 maj 20 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 9 maj 11 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 6

Pogoda w Pafos

Dzisiaj, 15.07 30 °C
Jutro, 16.07 29 °C
Pojutrze, 17.07 30 °C

Średnie temperatury - Paphos

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 18 kwiecien 22 maj 26 czerwiec 30 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 30 październik 27 listopad 22 grudzień 18
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 7 luty 6 marzec 8 kwiecien 11 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 20 październik 16 listopad 12 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 17 kwiecien 17 maj 20 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 9 maj 11 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 6

Pogoda w Protaras

Dzisiaj, 15.07 29 °C
Jutro, 16.07 29 °C
Pojutrze, 17.07 29 °C

Średnie temperatury - Protaras

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 18 kwiecien 22 maj 26 czerwiec 30 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 30 październik 27 listopad 22 grudzień 18
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 7 luty 6 marzec 8 kwiecien 11 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 20 październik 16 listopad 12 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 17 kwiecien 17 maj 20 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 9 maj 11 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 6

Pogoda w Nikozji

Dzisiaj, 15.07 35 °C
Jutro, 16.07 35 °C
Pojutrze, 17.07 36 °C

Średnie temperatury - Nikozja

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 18 kwiecien 22 maj 26 czerwiec 30 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 30 październik 27 listopad 22 grudzień 18
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 7 luty 6 marzec 8 kwiecien 11 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 20 październik 16 listopad 12 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 17 kwiecien 17 maj 20 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 9 maj 11 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 6

Pogoda w Amathusie

Dzisiaj, 15.07 30 °C
Jutro, 16.07 29 °C
Pojutrze, 17.07 30 °C

Średnie temperatury - Amathus

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 18 kwiecien 22 maj 26 czerwiec 30 lipiec 32 sierpień 32 wrzesień 30 październik 27 listopad 22 grudzień 18
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 7 luty 6 marzec 8 kwiecien 11 maj 16 czerwiec 20 lipiec 22 sierpień 22 wrzesień 20 październik 16 listopad 12 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 16 luty 17 marzec 17 kwiecien 17 maj 20 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 25 październik 24 listopad 19 grudzień 17
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 5 luty 6 marzec 7 kwiecien 9 maj 11 czerwiec 12 lipiec 13 sierpień 12 wrzesień 11 październik 9 listopad 7 grudzień 6

Pogoda w Chlorakas

Dzisiaj, 15.07 30 °C
Jutro, 16.07 29 °C
Pojutrze, 17.07 30 °C

Średnie temperatury - Chlorakas

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 14 luty 14 marzec 16 kwiecien 19 maj 22 czerwiec 25 lipiec 27 sierpień 28 wrzesień 26 październik 24 listopad 20 grudzień 16
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 6 luty 6 marzec 7 kwiecien 10 maj 13 czerwiec 16 lipiec 19 sierpień 19 wrzesień 17 październik 15 listopad 11 grudzień 8
Temperatura wody [°C]:
styczen 17 luty 17 marzec 17 kwiecien 18 maj 21 czerwiec 25 lipiec 27 sierpień 28 wrzesień 27 październik 25 listopad 22 grudzień 19
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 8 marzec 11 kwiecien 11 maj 13 czerwiec 13 lipiec 12 sierpień 11 wrzesień 10 październik 9 listopad 9 grudzień 7

Pogoda w Kyrenii

Dzisiaj, 15.07 33 °C
Jutro, 16.07 32 °C
Pojutrze, 17.07 33 °C

Średnie temperatury - Kyrenia

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 15 luty 16 marzec 18 kwiecien 22 maj 27 czerwiec 31 lipiec 34 sierpień 34 wrzesień 31 październik 26 listopad 21 grudzień 17
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 10 luty 10 marzec 11 kwiecien 14 maj 19 czerwiec 23 lipiec 25 sierpień 26 wrzesień 24 październik 21 listopad 16 grudzień 12
Temperatura wody [°C]:
styczen 18 luty 17 marzec 17 kwiecien 18 maj 21 czerwiec 25 lipiec 28 sierpień 29 wrzesień 28 październik 26 listopad 22 grudzień 19
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 8 marzec 10 kwiecien 11 maj 12 czerwiec 14 lipiec 14 sierpień 13 wrzesień 12 październik 10 listopad 8 grudzień 7