Tajlandia - Przewodnik

Tajlandia położona jest w Azji Południowo - Wschodniej, częściowo na Półwyspie Indochińskim, a częściowo na Półwyspie Malajskim.

Pogoda w Tajlandii

Dzisiaj, 20.1 37°C
Tajlandia położona jest w Azji Południowo - Wschodniej, częściowo na Półwyspie Indochińskim, a częściowo na Półwyspie Malajskim. Tajlandia to kraj bardzo urozmaicony krajobrazowo. Na północy i zachodzie dominują poprzecinane dolinami rzek wysokie pasma górskie Tanen Tong Dan. Pozostała część kraju to niziny z licznymi jeziorami i bujną zielenią.

Tajlandia - atrakcje, co warto zobaczyć i zwiedzić

Tajlandia to kraj prawdziwej egzotyki, w którym przeszłość doskonale łączy się z nowoczesnością. Życzliwość i gościnność mieszkańców sprawia, że Tajlandia nazywana jest Krainą Uśmiechu. Specyfika Dalekiego Wschodu, buddyjskie świątynie i klasztory, tajemnicze ruiny, urzekająca natura, rajskie plaże oraz dobrze rozwinięte kurorty i sezon przez cały rok sprawiają, że Tajlandia staje się coraz częstszym kierunkiem wycieczek last minute. Wakacje w Tajlandii najczęściej koncentrują się w takich miejscowościach jak Pattaya i Krabi.
Best Western Phuket Ocean Resort

Best Western Phuket Ocean Resort

Cena za 1 osobę:
3 071 zł - 33 %
Pattaya, położona nad malowniczymi zatokami, jest dawną osadą rybacką, która zyskała popularność w latach 80-tych, kiedy to zaczęły powstawać strzeliste hotele, restauracje, dyskoteki i ośrodki sportów wodnych. To wszystko, w połączeniu z magią tego miejsca i malowniczymi krajobrazami, przyciąga rzesze turystów chcących przeżyć niezapomniane chwile. W Pattayi panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych, podobnie jak w Krabi, które jest jednym z najpiękniejszych miejsc Tajlandii i jednym z najbardziej bajecznych kurortów wypoczynkowych. Krajobraz Krabi zachwyci każdego. Urzekające rafy koralowe, długie, piaszczyste plaże, zaciszne zatoki, wodospady, wysokie klify poprzecinane jaskiniami oraz bujna roślinność tworzą całą gamę barw i czar tego miejsca. Atrakcją Krabi jest również Park Narodowy Khan Sok oraz wiecznie zielone lasy równikowe. Ponadto Krabi tętni życiem przez cały czas. Możliwy jest tu zarówno relaks jak i aktywny wypoczynek.

Wycieczki Last Minute do Tajlandii obejmują też Bangkok, zwany Miastem Aniołów. To wielobarwna metropolia Tajlandii, w której doskonale widoczne są kontrasty tradycji i nowoczesności. Turyści będąc na wakacjach w Bangkoku napotkają na unikalną atmosferę zabytków kultu Buddy z wyjątkową Świątynią Szmaragdowego Buddy, Wat Po i Wielkim Pałacem na czele. Kolorowy świat tworzony jest tu przez mieniące się kolorami rafy koralowe, barwną roślinność, farmę storczyków oraz czerwień rubinów, złoto i błękit świątyń i blask diamentów i kolorowe bazary. Atrakcją jest rejs łodzią po Wenecji Wschodu i poznanie uroków miasta oraz trybu życia mieszkańców.
Ban Nam Mao Resort

Ban Nam Mao Resort

Cena za 1 osobę:
3 134 zł
W stolicy Tajlandii wyrosły nowoczesne centra handlowe, nadziemna kolej, gwarne bazary i liczne kluby nocne, które nadają rozrywkowy charakter tego miasta.
Ciekawymi wycieczkami, dającymi możliwość poznania oryginalności Tajlandii, są wycieczki na słoniach. Obowiązkiem jest także Alcazar, czyli słynny show tancerzy - transwestytów ubranych w kolorowe stroje. Ciekawym pokazem jest też Show Słoni w Ogrodzie Tropikalnym Nong Nooch i nowy Alangkarn Show. Warto wybrać się na wyspę Lanta i odpocząć wśród palm na białych plażach rozkoszując się szumem morza i cieniem bambusowych chat. Ciekawe z pewnością będą też wycieczki do Phuket, Cha Am i Hua Hin.

Wybrzeża Tajlandii są zróżnicowane. Wschodnie wybrzeża nad Zatoką Tajlandzką posiadają najlepsze szerokie, piaszczyste plaże, podczas, gdy zachodnie plaże są wąskie i posiadają małe, malownicze wysepki. Niebiańskie plaże odnajdziemy natomiast w rejonie Krabi i są to plaże Railey, Ao Nang i Nopphart Thara. Z kolei najlepsze i najbardziej ekskluzywne hotele znajdują się w północnej części Pattayi, a najbardziej rozrywkowe w centrum Pattayi.

Opinie o miastach w Tajlandii

4,6
Bangkok grzegorz.kamola
Bangkok - Miasto Aniołów Ogólnie: Jedno z największych miast świata - ludność szacuje się na ok. 10 mln mieszkańców - jedno z najszybciej rozwijających się miast Azji. Nazwa miasta składa się z 64 sylab co daje jej pierwsze miejsce jako najdłuższej nazwie geograficznej w Księdze Rekordów Guinnessa.
Atrakcje turystyczne: Perły architektury syjamskiej głównie świątynie m.in. WAT PO (odpoczywający budda), WAT PHRA KAEW (szamaragdowy budda), WAT TRAIMIT (złoty budda), WAT ARUN (świątynia świtu), bardzo duży kompleks budynków wchodzących w skład dworu królewskiego.
Aktywny wypoczynek: Kraj słynie z sztuki masowania ciała doskonalonej przez wieki, polecam!!!
Życie nocne: Największe centrum rozrywki mieści się w rejonie Patpong Road, mnóstwo rozmaitych lokali na b.małej przestrzeni. Od klubów GO GO przez dyskoteki do salonów masażu. Koniecznie trzeba zobaczyć tradycyjny teatr tajski.
Komunikacja: Przez centrum miasta biegnie kolejka podwieszona. Nie ma problemów z autobusami (najtańsza forma transportu), taxi (tutaj trzeba ustalać cenę przed kursem). Bardzo sprawnie i szybko w olbrzymich korkach ulicznych podróżuje się tuk tuk'ami jak również motocyklem taksówką. Również przemieszczać się można łodziami, bowiem miasto posiada rozwiniętą sieć kanałów.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Aczkowiek w mieście jest bezpiecznie, jednak zdarzają się drobne kradzieże. Należy uważać w klubach nocnych.
Pogoda: Pogoda najlepsza na odwiedzenie miasta to termin polskiej zimy czyli od listopad do lutego.

Okazje Last Minute: Tajlandia

Ibis Phuket Patong

Ibis Phuket Patong 4.7
8 dni 13.09 - 21.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
6 326 zł / 2 os.
3 163 zł / 1 os.
4 705 zł / 1 os. - 33 %

Phuket Orchid Resort & SPA

Phuket Orchid Resort & SPA
8 dni 13.09 - 21.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
6 342 zł / 2 os.
3 171 zł / 1 os.
4 713 zł / 1 os. - 33 %

Kata Palm Resort

Kata Palm Resort
8 dni 13.09 - 21.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
6 422 zł / 2 os.
3 211 zł / 1 os.
4 753 zł / 1 os. - 32 %

Tajlandia na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY