Gospodarka Tajlandii

Tajlandia nalezy do <strong>najdynamiczniej rozwijajacych sie krajów azjatyckich</strong>. Jej gospodarka oparta jest przede wszystkim na rolnictwie i górnictwie surowców mineralnych.
Tajlandia nalezy do najdynamiczniej rozwijajacych sie krajów azjatyckich. Jej gospodarka oparta jest przede wszystkim na rolnictwie i górnictwie surowców mineralnych. Glówna uprawa Tajlandii i jednoczesnie najwazniejszym produktem eksportowym kraju jest ryz. Jego plantacje zajmuja blisko 80% wszystkich ziem uprawnych. Wazna jest takze uprawa kukurydzy, manioku, trzciny cukrowej, soji i tytoniu. Tajlandia zajmuje pierwsze miejsce w swiecie w produkcji kauczuku, uprawianego tu w systemie plantacyjnym od poczatku XX w.
Cha - Da Bangkok

Cha - Da Bangkok

Cena za 1 osobę:
3 279 zł
Nielegalnie rozwijaja sie takze duze plantacje maku do produkcji opium i heroiny. Najwiecej znajduje sie ich w obszarach górskich, na pograniczu Tajlandii, Birmy i Laosu, w tzw. “Zlotym Trójkacie".

W gospodarce istotna role odrywa równiez hodowla, zwlaszcza bydla i bawolów. Znaczenie ma takze rybolówstwo, zarówno sródladowe, jak i morskie.

Terytorium Tajlandii jest bardzo zasobne w róznorodne surowce mineralne. Tajlandia jest jednym z najwiekszych wydobywców i eksporterów rud cyny na swiecie. Kraj znajduje sie w swiatowej czolówce równiez pod wzgledem wydobycia rud wolframu. Inne cenne wydobywane surowce to rudy zelaza, antymonu, manganu, tantalu, fluorytu, olowiu, cynku, miedzi, gipsu oraz soli potasowej.
Palazzo

Palazzo

Cena za 1 osobę:
3 279 zł
Przemysl przetwórczy opiera sie na wlasnych surowcach zarówno rolniczych, jak i mineralnych. Najlepiej rozwiniety jest przemysl spozywczy, wlókienniczy, tekstylny oraz elektromaszynowy, w tym glównie srodków transportu.

W gospodarce narodowej duzej znaczenie ma rozwój turystyki, która zapewnia znaczna czesc dochodów panstwa. Oferty na wakacje w Tajlandii wciaz ciesza sie nieslabnaca popularnoscia wsród turystów z calego swiata.

Opinie o miastach w Tajlandii

4,0
Patong zbigniew
MIASTO SPOKO

Okazje Last Minute: Tajlandia

7 dni 11.08 - 18.08 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
3 379 zł/os.
cena za 2 os.: 6 758 zł
7 dni 04.05 - 11.05 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
3 479 zł/os.
cena za 2 os.: 6 958 zł
7 dni 25.05 - 01.06 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
3 729 zł/os.
cena za 2 os.: 7 458 zł

Tajlandia na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY