Gospodarka Tajlandii

Tajlandia nalezy do <strong>najdynamiczniej rozwijajacych sie krajów azjatyckich</strong>. Jej gospodarka oparta jest przede wszystkim na rolnictwie i górnictwie surowców mineralnych.

Pogoda w Tajlandii

Dzisiaj, 13.12 33°C
Tajlandia nalezy do najdynamiczniej rozwijajacych sie krajów azjatyckich. Jej gospodarka oparta jest przede wszystkim na rolnictwie i górnictwie surowców mineralnych. Glówna uprawa Tajlandii i jednoczesnie najwazniejszym produktem eksportowym kraju jest ryz. Jego plantacje zajmuja blisko 80% wszystkich ziem uprawnych. Wazna jest takze uprawa kukurydzy, manioku, trzciny cukrowej, soji i tytoniu. Tajlandia zajmuje pierwsze miejsce w swiecie w produkcji kauczuku, uprawianego tu w systemie plantacyjnym od poczatku XX w.
Sawasdee Bangkok Inn

Sawasdee Bangkok Inn

Cena za 1 osobę:
2 710 zł
Nielegalnie rozwijaja sie takze duze plantacje maku do produkcji opium i heroiny. Najwiecej znajduje sie ich w obszarach górskich, na pograniczu Tajlandii, Birmy i Laosu, w tzw. “Zlotym Trójkacie".

W gospodarce istotna role odrywa równiez hodowla, zwlaszcza bydla i bawolów. Znaczenie ma takze rybolówstwo, zarówno sródladowe, jak i morskie.

Terytorium Tajlandii jest bardzo zasobne w róznorodne surowce mineralne. Tajlandia jest jednym z najwiekszych wydobywców i eksporterów rud cyny na swiecie. Kraj znajduje sie w swiatowej czolówce równiez pod wzgledem wydobycia rud wolframu. Inne cenne wydobywane surowce to rudy zelaza, antymonu, manganu, tantalu, fluorytu, olowiu, cynku, miedzi, gipsu oraz soli potasowej.
J.P. Inn

J.P. Inn

Cena za 1 osobę:
2 771 zł
Przemysl przetwórczy opiera sie na wlasnych surowcach zarówno rolniczych, jak i mineralnych. Najlepiej rozwiniety jest przemysl spozywczy, wlókienniczy, tekstylny oraz elektromaszynowy, w tym glównie srodków transportu.

W gospodarce narodowej duzej znaczenie ma rozwój turystyki, która zapewnia znaczna czesc dochodów panstwa. Oferty na wakacje w Tajlandii wciaz ciesza sie nieslabnaca popularnoscia wsród turystów z calego swiata.

Opinie o miastach w Tajlandii

4,0
Koh Samui aluszka
Piekna wyspa Ogólnie: Polecam tę tajska wyspe, szczególnie na romantyczne wakacje, oraz dla miłośnikó sportów wodnych i plażowania
Atrakcje turystyczne: Przyroda:) Pięne plaże, bardzo przyjaĽni
Aktywny wypoczynek: Wszelkiego rodzaju sporty wodne
Życie nocne: Bardzo dużo ciekwaych miejsc
Komunikacja: Słynne tuk-tuki:)Fajna przygoda
Jedzenie i restauracje: Kuchnia tajska obfituje w owoce morza; jeśli ktos lubi to bardzo polecam
Pogoda: Ja byłam w styczniu i było ok 35 stopni
Plaża: Bajkowa:)

Okazje Last Minute: Tajlandia

7 dni 25.01 - 01.02 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Yobboo
2 710 zł/os.
cena za 2 os.: 5 420 zł
7 dni 25.01 - 01.02 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Yobboo
2 798 zł/os.
cena za 2 os.: 5 596 zł
7 dni 25.01 - 01.02 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Yobboo
2 834 zł/os.
cena za 2 os.: 5 668 zł
7 dni 25.01 - 01.02 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Yobboo
2 861 zł/os.
cena za 2 os.: 5 723 zł

Tajlandia na skróty

Przewodnik: