Pattaya - Przewodnik

<strong>Pattaya</strong> - nadmorski kurort slynie z wielopietrowych hoteli i niezliczonych barów go-go i salonów masazu. Choc niewiele osób plywa w wodach przybrzeznych, plaze utrzymane sa w czystosci i pelne turystów. Warunki do uprawiania sportów wodnych naleza do najlepszych w kraju, liczne sa tematyczne parki rozrywki, atrakcje kulturalne i pola golfowe w niewielkiej odleglosci od miasta. Wakacje w <strong>Pattayi</strong> nie sa jednak tanie (nie ma chat z bambusa dla turystów z plecakami, a stragany z potrawami naleza do rzadkosci), choc znajdzie sie kilka stosunkowo niedrogich i dosc dobrych hoteli.

Pogoda w Pattayi

Dzisiaj, 9.7 31°C
Pattaya - nadmorski kurort slynie z wielopietrowych hoteli i niezliczonych barów go-go i salonów masazu. Choc niewiele osób plywa w wodach przybrzeznych, plaze utrzymane sa w czystosci i pelne turystów. Warunki do uprawiania sportów wodnych naleza do najlepszych w kraju, liczne sa tematyczne parki rozrywki, atrakcje kulturalne i pola golfowe w niewielkiej odleglosci od miasta. Wakacje w Pattayi nie sa jednak tanie (nie ma chat z bambusa dla turystów z plecakami, a stragany z potrawami naleza do rzadkosci), choc znajdzie sie kilka stosunkowo niedrogich i dosc dobrych hoteli. Pattaya rozlozyla sie wzdluz trzech oddzielnych zatok. Centrum wyznacza czterokilometrowa Pattaya Beach - najbardziej halasliwa strefa miasta, zatloczona jachtami i statkami wycieczkowymi, obwiedziona polacia piasku i wybrukowanym pasem spacerowym. Pattaya Beach Road (Thanon Hat Pattaya), znana pod angielska nazwa, biegnie przez cala dlugosc plazy. Glówna czesc dzielnicy to Central Pattaya (Pattaya Klang), slynaca z mnóstwa hoteli, restauracji, barów, fast foodów, sklepów z pamiatkami i biur turystycznych. W ciagu dnia zamienia sie ona w najbardziej ruchliwy rejon miasta. Po zmroku ozywia sie zas South Pattaya, oswietlony neonami teren. Na obszarze tym, znanym lokalnie jako "the strip", mieszcza sie rzeczywiste atrakcje - bary go-go, dyskoteki, gabinety masazu i bary piwne na powietrzu, pelne prostytutek.
Sea Breeze (Jomtien)

Sea Breeze (Jomtien)

Cena za 1 osobę:
3 379 zł
Pattaya Beach Road biegnie dalej na poludnie od skrzyzowania z South Pattaya Road (Thanon Pattaya Tai), az do hotelu Siam Bayshore. Ten odcinek nazywany jest takze ulica Spacerowa, gdyz codziennie po 19.00 zapelnia sie pieszymi. North Pattaya, ograniczona przez Central Pattaya Road (Thanon Pattaya Klang) i North Pattaya Road (Thanon Hat Pattaya Neua), takze ma swoje lokale rozrywkowe, jest to jednak spokojniejsza, bardziej ekskluzywna dzielnica.
Grand Jomtien Palace

Grand Jomtien Palace

Cena za 1 osobę:
3 479 zł
Wzdluz poludniowej Jomtien Beach równiez wyrosly olbrzymie ekskluzywne hotele, chociaz przy nadmorskim deptaku Jomtien Beach Road (Thanon Hat Jomtien) ocalalo kilka niewielkich i niezbyt drogich pensjonatów. Plaza o dlugosci 14 km jest czystsza, bezpieczniejsza i ponoc najlepsza w Tajlandii do uprawiania windsurfingu.

Zatoka Naklua, otaczajaca pólwysep na pólnoc od Pattaya Beach, to najspokojniejsze miejsce w miescie. Udalo sie tam zachowac przystan rybacka i enklawe rdzennej populacji, wcisnieta miedzy drogie domy czynszowe i letnie rezydencje. Wiekszosc kwater to wynajmowane pokoje.

Opinie : w Pattayi

4,7
Pattaya gosc
Zadowalajaca Ogólnie: Ja jestm zadowolony
Atrakcje turystyczne: Sa roznego rodzaju.ale chyba jest o nich zamalo informacji
Aktywny wypoczynek: Ja akuratnie tym sie nie interesowalem
Życie nocne: Umieja ta zadbac aby czlowiek sie nie nudzil.Jest do wyboru do koloru
Komunikacja: Kazda miejscowosc to inaczej rowiazuje.Jest dobra
Jedzenie i restauracje: Choc malo kozystalem ale jest chyba wszystko
Zdrowie i bezpieczeństwo: Bylem zdrowy i bez konfliktow.Czuje sie tam czlowiek bezpiecznie
Pogoda: Wysmienita
Plaża: czysta zadbane.Moe brakuje info ze lezak jest platny.obluga mila zawsze jest miejsce

Okazje Last Minute: Pattaya

7 dni 20.04 - 27.04 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
3 729 zł/os.
cena za 2 os.: 7 458 zł
7 dni 08.12 - 15.12 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
3 749 zł/os.
cena za 2 os.: 7 498 zł
7 dni 27.04 - 04.05 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Usytuowanie tuż przy długiej, piaszczystej plaży
  • Smaczną kuchnię, pełną lokalnych specjałów
  • Doskonałe warunki do relaksu i świetną obsługę
  • Dogodne połączenie z rozrywkowym centrum kurortu
3 999 zł/os.
cena za 2 os.: 7 998 zł

Tajlandia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY