Pattaya - Przewodnik

<strong>Pattaya</strong> - nadmorski kurort slynie z wielopietrowych hoteli i niezliczonych barów go-go i salonów masazu. Choc niewiele osób plywa w wodach przybrzeznych, plaze utrzymane sa w czystosci i pelne turystów. Warunki do uprawiania sportów wodnych naleza do najlepszych w kraju, liczne sa tematyczne parki rozrywki, atrakcje kulturalne i pola golfowe w niewielkiej odleglosci od miasta. Wakacje w <strong>Pattayi</strong> nie sa jednak tanie (nie ma chat z bambusa dla turystów z plecakami, a stragany z potrawami naleza do rzadkosci), choc znajdzie sie kilka stosunkowo niedrogich i dosc dobrych hoteli.

Pogoda w Pattayi

Dzisiaj, 15.10 31°C
Pattaya - nadmorski kurort slynie z wielopietrowych hoteli i niezliczonych barów go-go i salonów masazu. Choc niewiele osób plywa w wodach przybrzeznych, plaze utrzymane sa w czystosci i pelne turystów. Warunki do uprawiania sportów wodnych naleza do najlepszych w kraju, liczne sa tematyczne parki rozrywki, atrakcje kulturalne i pola golfowe w niewielkiej odleglosci od miasta. Wakacje w Pattayi nie sa jednak tanie (nie ma chat z bambusa dla turystów z plecakami, a stragany z potrawami naleza do rzadkosci), choc znajdzie sie kilka stosunkowo niedrogich i dosc dobrych hoteli. Pattaya rozlozyla sie wzdluz trzech oddzielnych zatok. Centrum wyznacza czterokilometrowa Pattaya Beach - najbardziej halasliwa strefa miasta, zatloczona jachtami i statkami wycieczkowymi, obwiedziona polacia piasku i wybrukowanym pasem spacerowym. Pattaya Beach Road (Thanon Hat Pattaya), znana pod angielska nazwa, biegnie przez cala dlugosc plazy. Glówna czesc dzielnicy to Central Pattaya (Pattaya Klang), slynaca z mnóstwa hoteli, restauracji, barów, fast foodów, sklepów z pamiatkami i biur turystycznych. W ciagu dnia zamienia sie ona w najbardziej ruchliwy rejon miasta. Po zmroku ozywia sie zas South Pattaya, oswietlony neonami teren. Na obszarze tym, znanym lokalnie jako "the strip", mieszcza sie rzeczywiste atrakcje - bary go-go, dyskoteki, gabinety masazu i bary piwne na powietrzu, pelne prostytutek.
Romeo Palace

Romeo Palace

Cena za 1 osobę:
2 921 zł
Pattaya Beach Road biegnie dalej na poludnie od skrzyzowania z South Pattaya Road (Thanon Pattaya Tai), az do hotelu Siam Bayshore. Ten odcinek nazywany jest takze ulica Spacerowa, gdyz codziennie po 19.00 zapelnia sie pieszymi. North Pattaya, ograniczona przez Central Pattaya Road (Thanon Pattaya Klang) i North Pattaya Road (Thanon Hat Pattaya Neua), takze ma swoje lokale rozrywkowe, jest to jednak spokojniejsza, bardziej ekskluzywna dzielnica.
Sea Breeze (Jomtien)

Sea Breeze (Jomtien)

Cena za 1 osobę:
3 147 zł
Wzdluz poludniowej Jomtien Beach równiez wyrosly olbrzymie ekskluzywne hotele, chociaz przy nadmorskim deptaku Jomtien Beach Road (Thanon Hat Jomtien) ocalalo kilka niewielkich i niezbyt drogich pensjonatów. Plaza o dlugosci 14 km jest czystsza, bezpieczniejsza i ponoc najlepsza w Tajlandii do uprawiania windsurfingu.

Zatoka Naklua, otaczajaca pólwysep na pólnoc od Pattaya Beach, to najspokojniejsze miejsce w miescie. Udalo sie tam zachowac przystan rybacka i enklawe rdzennej populacji, wcisnieta miedzy drogie domy czynszowe i letnie rezydencje. Wiekszosc kwater to wynajmowane pokoje.

Opinie : w Pattayi

4,8
Pattaya gizmo_dm
Pattaya Ogólnie: Ja chce do pattayi:)
Atrakcje turystyczne: W samej patayi jest pare obiektów sztuki buddyjskiej do zwiedzenia natomiast miasto jest znakomite do wypadów na 1 dniowe wycieczki polecam siracha tiger zoo, ogrody nong noch oraz wyspe koralową
Aktywny wypoczynek: Aktywnie wypocząć można na polu golfowym, kortach tenisowych, mozna popływać na skuterach wodnych , polatać na spadochronie za motorówką, windsurfing
Życie nocne: Pattaya to głównie życie nocne. Dzień to leżenie na plaży, odpoczynek na basenie lub zwiedzanie natomiast noc to niekończąca sie impreza
Komunikacja: komunikacja realizowana jest przez sontawy takie półciężarówki przerobione na taksówki które jeżdza non stop i za niewielka opłatą dowoża gdzie chcemy, oprócz tego w miescie znajduje się wiele wyporzyczalni skuterow jednak polecam tylko tym którym nie straszny ruch lewostronny:)
Jedzenie i restauracje: Całe mnóstwo restauracji gdzie można zjeśc po europejsku jak i restauracje z kuchnią orientalną.
Zdrowie i bezpieczeństwo: jeżeli chodzi o zdrowie to my zaszczepiliśmy sie tylko przeciw żółtaczce, najlepiej wziąść sobie podstawowe leki ze sobą ( na biegunke, gripex itp. natomiast w razie jakiś otarć w tym klimacie bardzo długo sie goją nie ma problemu z doste pem do apteki i tam można dostac potrzebne medykamenta. Na ulicach nie widać zbyt dużo policji mimo to mozna czuć sie bezpiecznie
Pogoda: W tajlandii sa 2 pory: 1 jest ciepło , 2 jest bardzo ciepło:) My byliśmy w marcu i było idealnie pogoda 35 stopni w dzień w cieniu wieczorem troche mniej ale też ciepło. Deszcz 15 minut 1 dnia na 14 dni:)
Plaża: Plaża piaszczysta wąska, z leżakami z które płacimy - 20 baht ( jakieś 2 złote)i wylegujemy sie cały dzień. morze czyste, ciepłe

Okazje Last Minute: Pattaya

8 dni 13.11 - 21.11 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Yobboo
3 152 zł/os.
cena za 2 os.: 6 303 zł
8 dni 23.10 - 31.10 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Yobboo
3 202 zł/os.
cena za 2 os.: 6 405 zł
8 dni 23.10 - 31.10 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Yobboo
3 219 zł/os.
cena za 2 os.: 6 438 zł

Tajlandia na skróty