Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Zestawienie 10 najpiękniejszych plaż w Tajlandii

Tajlandia to niekwestionowanie prawdziwy raj na ziemi. W tym południowo-wschodnim kraju Azji znajdują się jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Od otoczonych palmami plaż na bujnej i egzotycznej Koh Phi Phi po popularne wybrzeża Phuket - wakacje w Tajlandii czekają na Was!

Donald Duck Bay, Similan Islands

Donald Duck Bay, Similan Islands

Wybierz się w podróż po rajskich plażach, spędź wakacje w miejscach rodem z pocztówki i pozwól sobie na prawdziwy relaks. Przeczytaj przygotowane przez nas zestawienie najpiękniejszych plaż w Tajlandii i… zarezerwuj urlop marzeń!

Donald Duck Bay, Similan Islands

Donald Duch Bay (Zatoka Kaczora Donalda) zawdzięcza swoją nazwę ikonicznemu kształtowi skał górujących nad małą zatoką. Mówi się, że jest to najlepsza plaża w małym łańcuchu wysp Similans. Będąc częścią parku narodowego, zapierające dech w piersiach naturalne piękno tego miejsca jest dobrze chronione i zachowane. W pobliżu brzegu rośnie też sporo koralowców, więc polecamy zakupić specjalne obuwie i – oczywiście – rurkę do nurkowania.

Zaplanuj wakacje marzeń

w Tajlandii


Sprawdź oferty

Kata Beach, Phuket

Plaża Kata w Phuket ogromna, może też poszczycić się zapierającą dech w piersiach infrastrukturą. Na jednym końcu znajdują się luksusowe hotele, a na drugim tradycyjne łodzie z długim ogonem, a wysadzana drzewami droga oddziela miękki piasek od rozrywkowego życia nocnego i restauracji.

Railay Beach, Krabi

Railay Beach, Krabi

Railay Beach, Krabi

Railay w Krabi to w rzeczywistości spory półwysep z czterema pierwszorzędnymi plażami do wyboru. Wśród nich Phra Nang Beach króluje jako najlepsza – głównie ze względu na miękki, czysty piasek, piękne skały i fascynujące jaskinie.

Lamai Beach, Koh Samui

Lamai to najlepsza plaża na Koh Samui. Na miejscu znajdziemy spory wybór restauracji, barów, hoteli przy plaży oraz kultowe skały Hin Ta i Hin Yai na południowym krańcu. Sama plaża może poszczycić się także dobrą infrastrukturą – na miejscu bez problemu wypożyczyć można najpotrzebniejszy sprzęt plażowy.

Buffalo Bay, Koh Phayam

Koh Phayam to ciche i spokojne miejsce w pobliżu Koh Chang w prowincji Ranong. Spośród dwóch głównych plaż, Buffalo Bay jest spokojniejsza, ale wokół znajdziemy też bardziej zróżnicowane atrakcje, w tym słynny las namorzynowy.

White Sand Beach, Koh Chang

White Sand Beach, Koh Chang

White Sand Beach, Koh Chang

Wyzyta na plaży White Sand Beach na wyspie Koh Chang jest wręcz obowiązkowa, jeśli podczas wakacji w Tajlandii pragniesz prawdziwie wypocząć. Na plaży tej poczujesz się jak na idyllicznej tropikalnej wyspie – gorące słońce, palmy kiwające się na wietrze i… spokój.

Maenam Beach, Koh Samui

Plaża Maenam jest dość popularna wśród rodzin i turystów z plecakami. Jest ona jednak nieco oddalona od popularnych miejsc na Koh Samui. Miejsce to jest naprawdę spore, dlatego – mimo sporego zainteresowania – nietrudno tam znaleźć odseparowany kawałek jedwabiście miękkiego, białego piasku. Wokół zobaczymy także szereg wysokiej klasy kurortów, dzięki czemu plaża utrzymana jest w bardzo dobrym stanie.

Sunset Beach, Koh Lipe

Sunset Beach, Koh Lipe

Sunset Beach, Koh Lipe

Po zachodniej stronie Koh Lipe - najbardziej wysuniętej na południe wyspy Tajlandii - naprzeciwko wysp Butang, znajduje się usiana bungalowami plaża Sunset Beach. Plaża ta nie jest tak npopularna, jak jej siostry na Koh Lope, dzięki czemu z łatwością odnajdziemy tam ubłagany spokój i przepiękne widoki. Swoją nazwę zawdzięcza oczywiście przepięknym i malowniczym zachodom słońca, które rozświetlają horyzont każdej nocy.

Thong Nai Pan Noi, Koh Phangan

Odległa i spokojna Thong Nai Pan Noi i jej bliźniacza zatoczka, Thong Nai Pan Yai, rozciągają się na wschodnim wybrzeżu Koh Phangan. Długi półksiężyc tajskiej plaży otoczony jest obiektami noclegowymi. Mała okoliczna wioska Noi  poszczycić się może prawdziwie artystycznym klimatem, dlatego ją również warto odwiedzić. Na miejscu znajdziemy wiele barów i klubów, ale także restauracji i old-schoololwych salonów tatuażu.

Plaża Phra Nang Cave, Krabi

Plaża Phra Nang Cave, Krabi

Plaża Phra Nang Cave, Krabi

Na plażę Phra Nang dostaniemy się za pomocą łodzi - około 20 minut od Ao Nang (w prowincji Krabi). Szczególnie polecamy wybrać się w te strony od maja do grudnia, poza sezonem, kiedy można wypożyczyć kajak morski i odkrywać krasowe piaskowce i wapienne jaskinie tuż przy brzegu, nurkować z rurką wśród płytkich raf koralowych lub spróbować swoich sił we wspinaczce skałkowej… bez rywalizacji o miejsce.

Sairee Beach, Koh Tao

Sairee Beach w Koh Tao to najdłuższa i być może najbardziej uwielbiana wyspiarska plaża w całej Tajlandii. Płytkie wody wąskiego wybrzeża sprawiają, że jest to idealne miejsce dla rodzin z małymi dziećmi, ale wyłożona barami i restauracjami promenada przyciąga także wiele młodzieży. Późnym wieczorem miejsce to ożywa dzięki oświetlonym barom, które rozbrzmiewają muzyką techno, a także pokazom tańca i ognia.

 

Pozwól przepięknej Tajlandii odkryć przed Tobą swoje tajemnice i poznaj, czym jest prawdziwy relaks. Od pięknych, odludnych plaż i wakacji pod palmą po aktywne sporty wodne i imprezy do białego rana. Wybór należy do Ciebie!

Lokalizacje najpiękniejszych plaż w Tajlandii - mapa

21.08.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.