Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Wspaniałe wyspy Tajlandii - TOP 7 najpiękniejszych wysp na wakacje

Tajlandia to przede wszystkim zbiór jednych z najpiękniejszych rajskich wysepek na całym świecie. Prawdopodobnie słyszeliście już o przepięknym Phuket, ale co z resztą? Wybierzcie się z nami w podróż po cudownych wyspach Tajlandii i wybierzcie tę najpiękniejszą. Przedstawiamy zestawienie wspaniałych wysp Tajlandii!

Koh Samui - plaże Tajlandii

Koh Samui - plaże Tajlandii

Skorzystajcie z naszego zestawienia i razem z nami wybierzcie najpiękniejszą ze wszystkich wysp na wakacje w Tajlandii. Przeżyjcie niesamowitą przygodę, po której przedefiniujecie słowo „raj”!

Koh Samui

Zaczynamy od jednej z najbardziej turystycznych wysp w Tajlandii: Koh Samui. By nieco ułatwić podróżowanie, na wyspie znajduje się lotnisko (na którym codziennie ląduje kilka lotów z Bangkoku) i… prawie tyle samo miejsc noclegowych, co piasku na plaży.

Koh Samui to rajska wyspa na południu Tajlandii, znana z życia nocnego, malowniczych punktów widokowych i długich odcinków piaszczystej plaży. Popularna zarówno wśród wczasowiczów, jak i podróżników, na Koh Samui mieszka również prężnie rozwijająca się społeczność emigrantów.

Oto kilka z najlepszych plaż, jakie może zaoferować Koh Samui:

  • Plaża Lamai – połyskujący złoty piasek z mnóstwem luksusowych hoteli. Plaża Lamai jest również znana z unikalnych formacji skalnych na jej południowym krańcu.
  • Bang Por Beach - udaj się na niezagospodarowaną północ, aby uciec na spokojniejszą plażę Bang Por Beach, gdzie można znaleźć długie serie falistego proszku, który można nazwać swoim własnym.
  • Plaża Maenam - długa, czysta plaża przyjazna rodzinom, również na północnym wybrzeżu.
  • Chaweng - główna plaża imprezowa, ale wciąż urocza, z pochyłymi palmami i mnóstwem barów plażowych.

Koh Phangan

Koh Phangan - plaże Tajlandii

Koh Phangan - plaże Tajlandii

Koh Phangan jest mniejszą wyspą sąsiadującą z Koh Samui. Ma ona jednak zupełnie inny klimat. Atrakcje na Koh Phangan to przede wszystkim spacery po przepięknych, naturalnych miejscach, zakupy na lokalnych rynkach, zwiedzanie starożytnych świątyń buddyjskich, a także… imprezy na plaży! To miejsce usiane jest plażami, w tym Bottle Beach, Thong Nai Pan Beach, Haad Yao, Mae Haad Beach, Salad Beach, na których znajdziemy zarówno idylliczny, sielski spokój, jak i szeroki wybór klubów i barów plażowych. Do najpopularniejszych należy jednak Haad Rin, na której panuje iście szalona imprezowa atmosfera.

Jedzenie i posiłki na Koh Phangan są zróżnicowane i niedrogie, więc podczas wakacji znajdziesz wiele doskonałych miejsc do jedzenia. Punktem kulminacyjnym życia nocnego na Koh Pha Ngan zdecydowanie są festiwale pełni księżyca, odbywające się co miesiąc na Haad Rin.

Koh Lanta

Koh Lanta, rozciągająca się w spokojnych wodach Morza Andamańskiego, jest wyspą, która zachwyca swoim unikalnym urokiem i różnorodnością. W przeciwieństwie do swoich bardziej roztańczonych sąsiadów, Koh Lanta oferuje bardziej relaksującą atmosferę, idealną dla tych, którzy szukają ucieczki od zgiełku. Na wyspie znajduje się wiele dziewiczych plaż, takich jak Long Beach czy Kantiang Bay, które oferują wspaniałe możliwości do wypoczynku, opalania i pływania w krystalicznie czystej wodzie.

Jedną z głównych atrakcji Koh Lanty jest możliwość eksploracji jej bogatej fauny i flory, zarówno na lądzie, jak i w morzu. Wyspa jest domem dla licznych parków narodowych, gdzie można podziwiać egzotyczną przyrodę, a nurkowanie i snorkeling wokół pobliskich raf koralowych zapewniają niesamowite wrażenia, odsłaniając bogactwo morskiego życia.

Koh Tao

Koh Tao - plaże Tajlandii

Koh Tao - plaże Tajlandii

Obok Koh Samui i Koh Phangan znajdziemy także Koh Tao. Ponieważ trzy wyspy są dobrze połączone promem, zdecydowanie polecamy odwiedzić je wszystkie!

Co ciekawe, Koh Tao jest szczególnie popularnym celem podróży dla nurków. Wokół wyspy można bowiem znaleźć jedne z najlepszych miejsc do nurkowania w Tajlandii, a nawet w całej Azji Południowo-Wschodniej. Oprócz tego, znajdują się tu rajskie plaże i zatoki oraz wspaniałe miejsca do nurkowania z rurką.

Koh Tao jest również obdarzona piękną przyrodą: czekają tu na Ciebie góry i gęsto zadrzewiony krajobraz, a także skaliste odcinki wybrzeża z fragmentami ciekawych formacji skalnych.

Koh Phi Phi

Koh Phi Phi - plaże Tajlandii

Koh Phi Phi - plaże Tajlandii

Popularne miejsce dla backpackerów. Koh Phi Phi ma jednak wiele do zaoferowania każdemu typowi podróżnika. Bezpieczne hotele, tętniące życiem bary i wszechobecne naturalne piękno to zdecydowanie najsilniejsze filary Koh Phi Phi. Rozkoszuj się lokalną kuchnią i sceną imprezową lub spędzaj dni biorąc udział w szeregu zajęć, w tym pływaniu z rekinami lub lekcjach gotowania!

Wyspa Phi Phi jest najbardziej znaną w całej Tajlandii. Większość z nas kojarzy ją jako wspaniałą, dziewiczą plażę, którą Leonardo DiCaprio odkrywa w filmie "The Beach". Od czasu premiery filmu w 2000 roku, The Beach - znana również jako Maya Bay - stała popularnym miejscem dla turystów z całego świata.

Phuket

Phuket - plaże Tajlandii

Phuket - plaże Tajlandii

Phuket to największa wyspa Tajlandii – i zarazem jedna z najpopularniejszych - która połączona jest z lądem za pomocą długiego mostu.

Pagórkowaty, zielony Phuket może poszczycić się wyjątkowo pięknym krajobrazem. Nie można bowiem opuścić Phuket bez odwiedzenia jej niesamowitych plaż - od tych najbardziej znanych po ukryte i odizolowane. Przepiękne plaże w Phuket to jeden z najlepszych sposobów na pokonanie upału. Serdecznie polecamy ukrytą plażę Freedom Beach i słynną, nieco bardziej turystyczne Karon i Kata Noi. Wszystkie plaże na Phuket są wprost idealne do pływania i pięknie wychodzą na zdjęciach.

Koh Chang

Koh Chang - plaże Tajlandii

Koh Chang - plaże Tajlandii

Gwarantujemy, że Koh Chang może idealnie wpisać się w Twoje turystyczne marzenia. Na wyspę można łatwo dostać się z Bangkoku za pomocą promu lub bezpośrednio autobusem. Koh Chang jest drugą co do wielkości wyspą Tajlandii, ale nadal zachowała część swojej dzikiej autentyczności - przynajmniej w niektórych miejscach.

Krajobraz na Koh Chang bez wątpienia jest przepiękny. Cała wyspa jest bowiem bardzo zielona i pagórkowata. Jeśli chodzi o plaże, również się nie zawiedziesz. W pobliżu znajdziemy bowiem wiele odizolowanych zatoczek z wyjątkowo błękitną wodą. Odpoczynek w cieniu palm gwarantowany!

 

Wybierz się w podróż po przepięknych wyspach Tajlandii i pozwól sobie na prawdziwy relaks. Którą wyspę wybierasz? A może planujesz odwiedzić je wszystkie? Gwarantujemy, że rajskie wakacje w Tajlandii będą prawdziwie niezapomniane.

Lokalizacje najpiękniejszych wysp Tajlandii - mapa

Podsumowanie

  • Koh Samui: Jedna z najbardziej turystycznych wysp w Tajlandii, znana z życia nocnego, malowniczych punktów widokowych i długich odcinków piaszczystej plaży. Posiada lotnisko i bogatą ofertę noclegową. Wyróżniające się plaże to Lamai, Bang Por Beach, Plaża Maenam, oraz Chaweng.

  • Koh Phangan: Mniejsza wyspa sąsiadująca z Koh Samui, oferująca spacery po naturalnych miejscach, zakupy na lokalnych rynkach, zwiedzanie starożytnych świątyń buddyjskich i imprezy na plaży. Znana z festiwali pełni księżyca na Haad Rin.

  • Koh Tao: Popularne miejsce wśród nurków, z jednymi z najlepszych miejsc do nurkowania w Tajlandii i Azji Południowo-Wschodniej. Posiada rajskie plaże, zatoki i piękną przyrodę.

  • Koh Phi Phi: Popularna wśród backpackerów, z bezpiecznymi hotelami, tętniącymi życiem barami i naturalnym pięknem. Słynna z filmu "The Beach" z Maya Bay.

  • Phuket: Największa wyspa Tajlandii, połączona z lądem mostem. Znana z pagórkowatego, zielonego krajobrazu i pięknych plaż, w tym Freedom Beach, Karon i Kata Noi.

  • Koh Chang: Druga co do wielkości wyspa Tajlandii, z łatwym dostępem z Bangkoku. Charakteryzuje się zielonym, pagórkowatym krajobrazem i odizolowanymi zatoczkami z błękitną wodą.

25.12.2023 Arnika Persona

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.