Ko Samui - Przewodnik

Coraz więcej gości, od globtroterów z plecakami po statecznych wczasowiczów, odwiedza południową Tajlandię wyłącznie z powodu pięknych plaż <strong>Ko Samui</strong> - wyspy położonej 80 km od Surat Thani. <strong>Cudowne piaski</strong> i <strong>przejrzyste błękitne morze</strong> zachowały dziewiczy wygląd i wspaniale prezentują się na tle gęstych palm, z których zbiera się miesięcznie 3 mln orzechów kokosowych. Tuż za plażami wyrastają coraz to nowe budynki dla turystów, które przynoszą wyspiarzom o wiele większe zyski niż największe nawet zbiory orzechów.

Pogoda w Ko Samui

Dzisiaj, 27.5 31°C
Coraz więcej gości, od globtroterów z plecakami po statecznych wczasowiczów, odwiedza południową Tajlandię wyłącznie z powodu pięknych plaż Ko Samui - wyspy położonej 80 km od Surat Thani. Cudowne piaski i przejrzyste błękitne morze zachowały dziewiczy wygląd i wspaniale prezentują się na tle gęstych palm, z których zbiera się miesięcznie 3 mln orzechów kokosowych. Tuż za plażami wyrastają coraz to nowe budynki dla turystów, które przynoszą wyspiarzom o wiele większe zyski niż największe nawet zbiory orzechów. Większość przybyszów spędza czas na uprawianiu ulubionych sportów wodnych lub po prostu leniuchuje na piasku w oczekiwaniu na nadejście kolejnego sprzedawcy napojów, osoby zaplatającej warkoczyki czy masażysty. Komu znudzi się plażowanie, powinien koniecznie wybrać się do Morskiego Parku Narodowego Ang Thong obejmującego wiele z 80 wysp archipelagu Samui. Całodzienna wycieczka motocyklowa lub samochodowa dookoła wyspy (50 km) umożliwi skorzystanie z mnóstwa innych rewelacyjnych plaż. Nocne rozrywki zapewniają liczne bary plażowe, tandetne piwiarnie i kluby. Tradycyjne walki bawołów organizowane są obecnie głównie w trakcie specjalnych świąt, takich jak Tajski Nowy Rok. Przypominają one walki byków odbywające się w Hat Yai.

Najpiękniejsze plaże wyspy - Chaweng i Lamai, z mnóstwem hoteli i pensjonatów, są one obecnie najdroższym miejscem na nocleg. Te spokojniejsze, np. Maenam, znacznie ustępują im urodą. Warto zatrzymać się na Choeng Mon w północno-wschodnim zakątku Ko Samui, z przeciętnymi plażami, za to fantastycznymi widokami na zatokę. Na nabrzeżu wznosi się tam tylko kilka ekskluzywnych hoteli, a w okolicy nie brak lokali rozrywkowych.

Tajlandia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY