Phuket - Przewodnik

Najwieksza tajlandzka wyspa (a zarazem autonomiczna prowincja) wzbogacila sie pod koniec XIX w., kiedy chinscy kupcy rozpoczeli eksploatacje cyny i zmonopolizowali handel morski, by pózniej przyczynic sie do rozwoju przemyslu kauczukowego. Obecnie <strong>Phuket</strong> pozostaje najbogatszym regionem Tajlandii, lecz glównym zródlem dochodów jest turystyka - milion przybywajacych corocznie gosci daje jej pozycje drugiego co do popularnosci (po Pattaya) miejsca w kraju.

Pogoda w Phuket

Dzisiaj, 5.7 30°C
Najwieksza tajlandzka wyspa (a zarazem autonomiczna prowincja) wzbogacila sie pod koniec XIX w., kiedy chinscy kupcy rozpoczeli eksploatacje cyny i zmonopolizowali handel morski, by pózniej przyczynic sie do rozwoju przemyslu kauczukowego. Obecnie Phuket pozostaje najbogatszym regionem Tajlandii, lecz glównym zródlem dochodów jest turystyka - milion przybywajacych corocznie gosci daje jej pozycje drugiego co do popularnosci (po Pattaya) miejsca w kraju. Kurorty na Phuket w pelni zasluguja na miano najlepszych w Tajlandii, oferujac swietne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wspaniala infrastrukture i czyste morze dla amatorów nurkowania. Odlegle obszary wyspy zachowaly pierwotny czar. Dotyczy to zwlaszcza czesci srodkowej: urodzajnej, górzystej przestrzeni zdominowanej przez plantacje drzew kauczukowych i ananasów, które przeplataja sie z bujna tropikalna roslinnoscia.
Thavorn Palm Beach Resort

Thavorn Palm Beach Resort

Cena za 1 osobę:
3 999 zł
Stolica wyspy, Muang Phuket lub po prostu Phuket, lezy na poludniowo-wschodnim wybrzezu, 42 km na poludnie od mostu Sarasin laczacego ja ze stalym ladem. Wiele osób przejezdza przez miasto w czasie podrózy na zachodnie wybrzeze, gdzie w trzech ogromnych kurortach - bogatym Ao Patong, najbardziej rozwinietym i najdrozszym, nieco ladniejszym Ao Karon i sasiednim Ao Kata, najspokojniejszym i najmniej zniszczonym - skupia sie ruch turystyczny. W innych rejonach zachodniego wybrzeza, np. Hat Nai Harn, Ao Pansea i Ao Bang Tao, cala plaza bywa zarezerwowana dla jednego lub dwóch ekskluzywnych hoteli. Odmienny charakter maja wybrzeza poludniowe i wschodnie, zamieszkane przez jedna z najliczniejszych w kraju spolecznosci rybackich chao ley.

Opinie : w Phuket

5,0
Patong Agata
Świetne miejsce ,nie można sie nudzić,pełno restauracji, sklepów,targów,piękna plaża

Okazje Last Minute: Phuket

7 dni 07.10 - 14.10 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Prima Holiday
5 248 zł/os.
cena za 2 os.: 8 082 zł
7 dni 07.10 - 14.10 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel
4 199 zł/os.
cena za 2 os.: 8 398 zł
7 dni 21.10 - 28.10 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Ecco Travel Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Aquapark z 12 zjeżdżalniami i leniwą rzeką
  • Urozmaicony program animacyjny dla każdego
  • Bliskość piaszczystej plaży długiej na 11 km.
  • Nowoczesne i gustownie urządzone pokoje
4 279 zł/os.
cena za 2 os.: 8 558 zł
7 dni 15.04 - 22.04 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
4 285 zł/os.
cena za 2 os.: 8 570 zł

Tajlandia na skróty

Oferty: