Phuket - Przewodnik

Najwieksza tajlandzka wyspa (a zarazem autonomiczna prowincja) wzbogacila sie pod koniec XIX w., kiedy chinscy kupcy rozpoczeli eksploatacje cyny i zmonopolizowali handel morski, by pózniej przyczynic sie do rozwoju przemyslu kauczukowego. Obecnie <strong>Phuket</strong> pozostaje najbogatszym regionem Tajlandii, lecz glównym zródlem dochodów jest turystyka - milion przybywajacych corocznie gosci daje jej pozycje drugiego co do popularnosci (po Pattaya) miejsca w kraju.

Pogoda w Phuket

Dzisiaj, 14.12 29°C
Najwieksza tajlandzka wyspa (a zarazem autonomiczna prowincja) wzbogacila sie pod koniec XIX w., kiedy chinscy kupcy rozpoczeli eksploatacje cyny i zmonopolizowali handel morski, by pózniej przyczynic sie do rozwoju przemyslu kauczukowego. Obecnie Phuket pozostaje najbogatszym regionem Tajlandii, lecz glównym zródlem dochodów jest turystyka - milion przybywajacych corocznie gosci daje jej pozycje drugiego co do popularnosci (po Pattaya) miejsca w kraju. Kurorty na Phuket w pelni zasluguja na miano najlepszych w Tajlandii, oferujac swietne warunki do uprawiania sportów wodnych oraz wspaniala infrastrukture i czyste morze dla amatorów nurkowania. Odlegle obszary wyspy zachowaly pierwotny czar. Dotyczy to zwlaszcza czesci srodkowej: urodzajnej, górzystej przestrzeni zdominowanej przez plantacje drzew kauczukowych i ananasów, które przeplataja sie z bujna tropikalna roslinnoscia.
APK Resort and Spa

APK Resort and Spa

Cena za 1 osobę:
3 214 zł
Stolica wyspy, Muang Phuket lub po prostu Phuket, lezy na poludniowo-wschodnim wybrzezu, 42 km na poludnie od mostu Sarasin laczacego ja ze stalym ladem. Wiele osób przejezdza przez miasto w czasie podrózy na zachodnie wybrzeze, gdzie w trzech ogromnych kurortach - bogatym Ao Patong, najbardziej rozwinietym i najdrozszym, nieco ladniejszym Ao Karon i sasiednim Ao Kata, najspokojniejszym i najmniej zniszczonym - skupia sie ruch turystyczny. W innych rejonach zachodniego wybrzeza, np. Hat Nai Harn, Ao Pansea i Ao Bang Tao, cala plaza bywa zarezerwowana dla jednego lub dwóch ekskluzywnych hoteli. Odmienny charakter maja wybrzeza poludniowe i wschodnie, zamieszkane przez jedna z najliczniejszych w kraju spolecznosci rybackich chao ley.

Opinie : w Phuket

5,0
Patong Agata
Świetne miejsce ,nie można sie nudzić,pełno restauracji, sklepów,targów,piękna plaża

Okazje Last Minute: Phuket

8 dni 15.06 - 23.06 Inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
3 316 zł/os.
cena za 2 os.: 6 632 zł
8 dni 11.05 - 19.05 Inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
3 384 zł/os.
cena za 2 os.: 6 768 zł
8 dni 22.04 - 30.04 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
3 401 zł/os.
cena za 2 os.: 6 802 zł
8 dni 22.04 - 30.04 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
3 401 zł/os.
cena za 2 os.: 6 802 zł

Tajlandia na skróty