Gospodarka Seszeli

Podstawę gospodarki Seszeli stanowią <strong>rolnictwo</strong> i <strong>turystyka</strong>. Dochód narodowy na głowę mieszkańca należy do <strong>najwyższych</strong> w Afryce.

Pogoda na Seszelach

Dzisiaj, 25.2 28°C
Podstawę gospodarki Seszeli stanowią rolnictwo i turystyka. Dochód narodowy na głowę mieszkańca należy do najwyższych w Afryce. Obecnie turystyka dostarcza większą część dochodów państwa. Turyści odwiedzający kraj pochodzą przede wszystkim z Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch i Niemiec. Baza turystyczna powiększa się szybko dzięki inwestycjom zagranicznym.

Rząd stara się jednak zmniejszyć zależność kraju od turystyki i rozwijać także inne działy gospodarki. Bardzo niekorzystnie zaznaczyły się lata 1991 - 92, kiedy na skutek wojny w odległej skądinąd Zatoce Perskiej przyjechało znacznie mniej turystów. Rolnictwo jest nastawione na uprawę roślin eksportowych: palmy kokosowej, wanilii, cynamonu, herbaty, bananów i goździków. Duże znaczenie ma eksport kopry. Ten wysuszony miąższ orzechów kokosowych jest surowcem do produkcji oleju. Wywozi się także guano - suszone odchody ptaków morskich bądź nietoperzy. Stanowi ono ważne źródło fosforu i wapnia potrzebne do produkcji nawozów sztucznych.

Duże znaczenie gospodarcze ma rybołówstwo, które dostarcza prawie połowę dochodów z eksportu. Specjalnością Seszeli jest produkcja konserw z tuńczyków.

Opinie o miastach na Seszelach

5,0
La Digue Kamila
Piękna wyspa z sielskim "klimatem".
Rajskie plaże i dzikie lasy tropikalne.

Seszele na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY