Temperatury i pogoda na Seszelach

Pogoda na Seszelach

Dzisiaj, 22.05 29 °C
Jutro, 23.05 29 °C
Pojutrze, 24.05 28 °C

Seszele to archipelag na Oceanie Indyjskim, na którym panuje tropikalny klimat, sprawiający, że średnie temperatury w ciągu roku oscylują tutaj w okolicach 28-30°C. Od października do kwietnia trwa sezon deszczowy, kiedy to opady ciepłego deszczu mogą przechodzić w ulewy. Co ważne, temperatura na Seszelach nie ulega dużym wahaniom w ciągu doby – noce są tutaj niewiele chłodniejsze niż dni, gwarantując nam możliwość spędzania czasu na świeżym powietrzu również po zmroku. Archipelag słynie z dużej ilości słońca, a liczne plaże, turkusowe wody i tropikalna roślinność zapewniając rajskie scenerie, co w połączeniu ze stabilną pogodą na Seszelach tworzy idealne miejsce na wakacje.

Kiedy najlepiej jechać na Seszele?

Pora sucha jest najlepszym czasem, kiedy warto zwiedzić seszelskie wyspy. Okres ten jest dosyć długi, gdyż trwa od maja do września. W tych miesiącach na całym archipelagu panuje wakacyjny, stabilny klimat. Przeważają słoneczne i bezchmurne dni, a temperatury na Seszelach osiągają średnio 30°C. Noce są równie pogodne i niewiele chłodniejsze, gdyż termometr po zmroku pokazuje 20°C. Warunki takie wybitnie sprzyjają plażowaniu, aktywności związanej ze sportami wodnymi oraz korzystaniu z licznych atrakcji turystycznych.

Najcieplejsze miesiące na Seszelach

Średnia temperatura na Seszelach w ciągu dnia jest niemal identyczna przez cały rok, oscylując w granicy 30°C (między 28°C w sierpniu, a 31°C w kwietniu oraz grudniu). Noce są równie tropikalne i ciepłe, jak dni, a termometr pokazuje po zmroku przeciętnie 24 stopnie. Wysoka temperatura zdecydowanie zachęca do korzystania z uroków tego afrykańskiego kraju. Dni warto spędzać na piaszczystych plażach, w nocy natomiast można odwiedzić jeden z przybrzeżnych lokali.

Kiedy jest najcieplejsza woda na Seszelach?

Ciepłe wody Oceanu Indyjskiego to jedna z głównych atrakcji tego wyspiarskiego państwa, gdyż stwarzają doskonałe warunki do uprawiania sportów wodnych, takich jak nurkowanie czy snorkeling. Wysokie temperatury na Seszelach zachęcają również do relaksujących kąpieli, które stanowią doskonały sposób na odpoczynek i odprężenie się podczas letniego urlopu. Ocean jest najcieplejszy w kwietniu, kiedy to jego wody osiągają średnio 28°C. Oznacza to, że są niewiele zimniejsze niż powietrze, co zdecydowanie warto wykorzystać, spędzając czas na piaszczystych plażach.

Pogoda na Seszelach w styczniu

W styczniu na archipelagu panuje pora deszczowa, która charakteryzuje się ciepłym i wilgotnym klimatem. Temperatura powietrza na Seszelach utrzymuje się zazwyczaj blisko 30°C, co sprawia, że jest to przyjemny miesiąc dla turystów. Ciepłe noce (po zmroku termometr wskazuje zazwyczaj 23 kreski) sprzyjają spacerom w świetle księżyca. Turystów, którzy kochają sporty wodne i odpoczynek w krystalicznie czystym Oceanie Indyjskim z pewnością zachęci fakt, że w tym okresie jego wody są niezwykle ciepłe (w granicach 27°C). W styczniu średnio przez 6 godzin w ciągu dnia na niebie świeci piękne słońce.

Pogoda na Seszelach w lutym

W lutym na archipelagu nadal mogą pojawiać się intensywne opady deszczu, choć średnia ilość słonecznych godzin w ciągu dnia jest nieco większa niż w styczniu i wynosi 8. Temperatura na Seszelach nierzadko osiąga wtedy 30°C w dzień, a noce są ciepłe i wilgotne, podczas których termometr pokazuje wartości w okolicach 23 kresek. Stabilna aura i ciepła woda, która ma średnio ma 27 stopni z pewnością zachęcają do korzystania z urokliwych plaż i licznych atrakcji wodnych, takich jak bajecznie kolorowe rafy koralowe i błękitne laguny.

Pogoda na Seszelach w marcu

Planując urlop w tym regionie w marcu, warto wziąć pod uwagę, że o tej porze roku zdarzają się opady deszczu. Na szczęście zaczynają one powoli zanikać, a średnio przez 8 godzin na niebie świeci słońce. Temperatura na Seszelach w ciągu dnia jest w dalszym ciągu bardzo stabilna i wynosi w granicach 30°C. Ciepłe noce (termometry wskazują zazwyczaj 23 kreski) to zachęta do spędzania czasu poza kwaterą. Warto w tym czasie udać się na relaks pod palmami czy spacery po piaszczystych plażach. Krystaliczna i ciepła woda (osiągająca 27°C) może zachęcać również do kąpieli w świetle księżyca.

Pogoda na Seszelach w kwietniu

Kwiecień na archipelagu wiąże się ze zmianami pogodowymi. Kraj stopniowo przechodzi z pory deszczowej w suchą, co oznacza, że intensywne opady deszczu powoli zanikają. Aż 11 godzin na niebie świeci słońce, co stanowi obok września najwyższą wartość w ciągu całego roku. Wysoka temperatura na Seszelach (średnio w granicach 31 stopni) to zachęta do spędzenia dnia na plaży. Miłośnicy błękitnych lagun i bajecznie kolorowych raf koralowych nie muszą spieszyć się z opuszczeniem wody, gdyż w kwietniu jest ona równie ciepła jak powietrze (oscyluje wokół 28°C). Na uwagę zasługuje również fakt, że termometry po zachodzie słońca wskazują 24 stopnie.

Pogoda na Seszelach w maju

W maju na tym rajskim archipelagu panuje już pora sucha. Stabilna aura gwarantuje, że nic nie zakłóci naszych wakacyjnych planów. Średnio 10 godzin w ciągu dnia jest słonecznych, a temperatura na Seszelach jest bliska 30°C. Piaszczyste plaże zachęcają do leniuchowania oraz do długich spacerów. Wody Oceanu Indyjskiego, które osiągają średnio 25°C, stwarzają doskonałe warunki do wielogodzinnych zabaw, nurkowania, pływania czy uprawiania sportów. Po zachodzie słońca nie warto spieszyć się na wypoczynek. Ciepłe noce z temperaturą sięgającą 22°C sprawiają, że szkoda tracić czas na sen.

Pogoda na Seszelach w czerwcu

Seszele to doskonałe miejsce dla wszystkich, którzy rozpoczynają wakacyjny urlop w czerwcu, ponieważ na archipelagu panuje wtedy pora sucha, gwarantująca stabilną pogodę. Przeciętnie przez 9 godzin w ciągu dnia na niebie świeci słońce, a na miłośników sportów wodnych czeka ciepły Ocean Indyjski ze średnią temperaturą wody sięgającą 24°C. Z kolei dla osób kochających relaks na plaży miłą zachętą będzie fakt, że temperatura na Seszelach w czerwcu wynosi w dzień średnio 29°C. Po zmroku jest równie przyjemna i oscyluje wokół 20 kresek.

Pogoda na Seszelach w lipcu

Lipiec to miesiąc, który kojarzy się z wakacjami, jeżeli szukasz więc miejsca na wypoczynek w tym czasie warto, żebyś pomyślał o rajskim archipelagu na Oceanie Indyjskim. W lipcu temperatura na Seszelach jest tropikalna i osiąga średnio 29°C. Dni są długie, a przez niemal 8 godzin na niebie można spotkać piękne słońce, którego nie zakryje żadna chmura. W nocy termometr pokazuje przeciętnie 20°C, jest sucho, a od oceanu wieje łagodny wiaterek. Temperatura wody w tym miesiącu zachęca do długich kąpieli, gdyż ma wartość 23°C.

Pogoda na Seszelach w sierpniu

Sierpień to idealny miesiąc do odwiedzenia Seszeli. Nadal panuje tu pora sucha, dzięki czemu można mieć pewność, że wakacyjnych planów nie pokrzyżuje nam ulewny deszcz. Temperatura na Seszelach w sierpniu oscyluje w granicy 28 stopni, dzięki czemu dzień spędzony na rozległych i piaszczystych plażach mija niepostrzeżenie. Na miłośników relaksujących kąpieli lub aktywności wodnych czekają błękitne laguny z ciepłą wodą (przeciętnie ma ona 22°C). Po zmroku można nieco odpocząć od słońca, ale nie od letniej temperatury, bo termometry pokazują zazwyczaj 19°C. W sierpniu przez blisko 9 godzin w ciągu dnia na niebie świeci słońce.

Pogoda na Seszelach we wrześniu

Wrzesień na archipelagu to czas przejściowy, kiedy kraj z pory suchej ponownie wchodzi w porę deszczową. Pomimo zmian, klimat wciąż pozostaje ciepły i przyjemny. Temperatura na Seszelach we wrześniu oscyluje w granicach 29°C w dzień. Miesiąc ten jest stosunkowo pogodny, a przez blisko 11 godzin w ciągu dnia świeci pełne słońce. Wyjątkowo ciepła woda (24°C) sprawia, że wolny czas warto spędzić na relaksowaniu się na plaży, kąpielach, uprawianiu sportów wodnych i korzystaniu z uroków licznych kurortów. Po zachodzie słońca, kiedy termometry wskazują 20 stopni, można wybrać się na spacer w świetle księżyca.

Pogoda na Seszelach w październiku

W październiku na archipelagu coraz bardziej można odczuć, że zaczyna przeważać pora deszczowa. W ciągu dnia pojawiają się ulewne tropikalne deszcze, przeplatające się ze słońcem, które świeci na niebie przez mniej więcej 10 godzin. Temperatura na Seszelach pozostaje wysoka i wynosi 29°C, jednak po zmroku nieznacznie spada i osiąga wartość 21°C. Mimo nieco mniej stabilnej aury kraj ten warto odwiedzić również w październiku, ponieważ o tej porze roku jest mniej turystów, a woda jest bardzo ciepła (średnio ma 23°C).

Pogoda na Seszelach w listopadzie

Intensywne opady deszczu w listopadzie sprawiają, że przyroda staje się coraz bujniejsza i bardziej zielona. Mimo nieco mniej stabilnej aury rozległe plaże nadal prezentują się bajecznie, a ciepła woda (osiągająca średnio 24°C) zachęca do kąpieli i różnych aktywności wodnych. Temperatura na Seszelach w listopadzie wynosi przeciętnie 30°C w ciągu dnia, a po zmroku spada do 23°C, dzięki czemu przez całą dobę możesz chodzić w krótkich spodenkach lub sukience plażowej. Pora deszczowa nie oznacza, że w listopadzie na wyspach nie można się opalić, bo średnio przez 10 godzin na niebie świeci piękne słońce.

Pogoda na Seszelach w grudniu

Grudzień to sezon deszczowy, kiedy to ulewy przeplatają się z pięknym słońcem, które świeci na niebie przez średnio 9 godzin w ciągu dnia. Pomimo zimowej aury, temperatura na Seszelach jest w dalszym ciągu tropikalna i utrzymuje się w zakresie 31°C. Przyroda staje się soczyście zielona, a ciepłe wieczory z temperaturą sięgającą 24°C zdecydowanie zachęcają do długich spacerów po plaży lub korzystania z uroków nocnego życia. Dla wszystkich, którzy kochają rozległe i błękitne wody oceanu, mamy doskonałą wiadomość – w grudniu są one także niezwykle ciepłe, średnio mając 25°C.

Średnie temperatury w Seszelach

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 30 luty 30 marzec 30 kwiecien 31 maj 30 czerwiec 29 lipiec 29 sierpień 28 wrzesień 29 październik 29 listopad 30 grudzień 31
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 23 luty 23 marzec 23 kwiecien 24 maj 22 czerwiec 20 lipiec 20 sierpień 19 wrzesień 20 październik 21 listopad 23 grudzień 24
Temperatura wody [°C]:
styczen 27 luty 27 marzec 27 kwiecien 28 maj 25 czerwiec 24 lipiec 23 sierpień 22 wrzesień 24 październik 23 listopad 24 grudzień 25
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 6 luty 8 marzec 8 kwiecien 11 maj 10 czerwiec 9 lipiec 8 sierpień 9 wrzesień 11 październik 10 listopad 10 grudzień 9

Pogoda w Victorii

Dzisiaj, 22.05 29 °C
Jutro, 23.05 29 °C
Pojutrze, 24.05 28 °C

Średnie temperatury - Victoria

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 29 luty 30 marzec 30 kwiecien 31 maj 30 czerwiec 28 lipiec 28 sierpień 28 wrzesień 28 październik 29 listopad 30 grudzień 30
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 24 luty 24 marzec 25 kwiecien 25 maj 25 czerwiec 23 lipiec 24 sierpień 24 wrzesień 24 październik 24 listopad 24 grudzień 24
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 29 kwiecien 30 maj 29 czerwiec 28 lipiec 27 sierpień 26 wrzesień 27 październik 28 listopad 28 grudzień 28
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 8 luty 8 marzec 7 kwiecien 8 maj 8 czerwiec 7 lipiec 7 sierpień 7 wrzesień 8 październik 9 listopad 9 grudzień 9

Pogoda na Wyspie La Digue

Dzisiaj, 22.05 28 °C
Jutro, 23.05 29 °C
Pojutrze, 24.05 28 °C

Średnie temperatury - Wyspa La Digue

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 30 luty 30 marzec 31 kwiecien 32 maj 31 czerwiec 30 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 29 październik 30 listopad 30 grudzień 30
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 27 luty 27 marzec 28 kwiecien 29 maj 28 czerwiec 27 lipiec 26 sierpień 26 wrzesień 26 październik 27 listopad 27 grudzień 27
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 29 marzec 29 kwiecien 30 maj 29 czerwiec 27 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 27 październik 28 listopad 29 grudzień 28
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 7 marzec 7 kwiecien 8 maj 6 czerwiec 6 lipiec 6 sierpień 6 wrzesień 6 październik 7 listopad 8 grudzień 7

Pogoda na Wyspie Mahe

Dzisiaj, 22.05 29 °C
Jutro, 23.05 29 °C
Pojutrze, 24.05 28 °C

Średnie temperatury - Wyspa Mahe

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 31 luty 31 marzec 32 kwiecien 32 maj 32 czerwiec 31 lipiec 30 sierpień 29 wrzesień 30 październik 31 listopad 31 grudzień 32
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 29 kwiecien 29 maj 29 czerwiec 28 lipiec 27 sierpień 27 wrzesień 27 październik 27 listopad 28 grudzień 28
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 29 marzec 29 kwiecien 30 maj 29 czerwiec 27 lipiec 26 sierpień 26 wrzesień 27 październik 28 listopad 28 grudzień 28
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 7 marzec 7 kwiecien 8 maj 7 czerwiec 6 lipiec 6 sierpień 6 wrzesień 6 październik 7 listopad 8 grudzień 7

Pogoda na Wyspie Praslin

Dzisiaj, 22.05 28 °C
Jutro, 23.05 29 °C
Pojutrze, 24.05 28 °C

Średnie temperatury - Wyspa Praslin

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 30 luty 30 marzec 31 kwiecien 32 maj 31 czerwiec 30 lipiec 29 sierpień 29 wrzesień 29 październik 30 listopad 30 grudzień 30
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 27 luty 27 marzec 28 kwiecien 29 maj 28 czerwiec 27 lipiec 26 sierpień 26 wrzesień 26 październik 27 listopad 27 grudzień 27
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 29 marzec 29 kwiecien 30 maj 30 czerwiec 28 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 28 październik 28 listopad 29 grudzień 28
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 7 marzec 7 kwiecien 8 maj 7 czerwiec 6 lipiec 6 sierpień 6 wrzesień 6 październik 7 listopad 8 grudzień 7

Pogoda na Wyspie Silhouette

Dzisiaj, 22.05 29 °C
Jutro, 23.05 29 °C
Pojutrze, 24.05 28 °C

Średnie temperatury - Wyspa Silhouette

Temperatura powietrza w dzień [°C]:
styczen 31 luty 31 marzec 32 kwiecien 32 maj 32 czerwiec 31 lipiec 30 sierpień 29 wrzesień 30 październik 30 listopad 31 grudzień 31
Temperatura powietrza w nocy [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 29 kwiecien 29 maj 29 czerwiec 28 lipiec 27 sierpień 27 wrzesień 27 październik 28 listopad 28 grudzień 28
Temperatura wody [°C]:
styczen 28 luty 28 marzec 29 kwiecien 30 maj 29 czerwiec 28 lipiec 26 sierpień 27 wrzesień 27 październik 28 listopad 29 grudzień 29
Liczba godzin słonecznych [h]:
styczen 7 luty 7 marzec 7 kwiecien 8 maj 7 czerwiec 6 lipiec 7 sierpień 6 wrzesień 6 październik 7 listopad 8 grudzień 7
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY