Wyspa Silhouette - Przewodnik

<p><strong>Wyspa Silhouette</strong><br/> <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/seszele/" target="_blank">Seszele</a> to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, w odległości około 1600 km od wybrzeża Afryki, na północny-wschód od Madagaskaru. W skład archipelagu wchodzi 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego, a jedną z nich jest <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/seszele/mikrowyspy-archipelagu-seszele/silhouette/" target="_blank"><strong>wyspa Silhouette</strong></a>.

Pogoda na Wyspie Silhouette

Dzisiaj, 25.2 28°C

Wyspa Silhouette
Seszele to państwo wyspiarskie położone na Oceanie Indyjskim, w odległości około 1600 km od wybrzeża Afryki, na północny-wschód od Madagaskaru. W skład archipelagu wchodzi 115 wysp pochodzenia wulkanicznego i koralowego, a jedną z nich jest wyspa Silhouette.

Trzecia wyspa Seszeli
Wyspa Silhouette jest trzecią pod względem wielkości wyspą Seszeli. Jej powierzchnia wynosi około 20 km2. To wyspa zamieszkana, choć człowiek niewiele ingerował w kształt przyrody, rozwijającej się w tym miejscu. Mieszka tu na stałe mniej niż 150 osób. Najwyższym szczytem wyspy jest Mount Dauban, licząca 740 m n.p.m. góra, gdzie według legendy miał żyć pirat Jean Hodoul. Dziewicza przyroda
Tym, co zdecydowanie wyróżnia wyspę Silhouette od innych wysp na Seszelach jest to, że rośnie tu jeden z najgęstszych w skali wszystkich wysp Oceanu Indyjskiego las deszczowy. Znajdziemy tu endemiczne drzewa balsamiczne, przepiękne, wielokolorowe kwiaty orchidei i wiele innych botanicznych ciekawostek.

Na pewno warto podczas pobytu na wyspie Silhouette zrobić sobie wycieczkę do rezerwatu wielkich żółwi, które można podziwiać z bliska.


Seszele na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY