Victoria - Przewodnik

<p><strong>Seszele</strong> to rajskie wyspy położone na środku Oceanu Indyjskiego. Jawią się one turystom jako raj na ziemi, gdzie na białych plażach rosną zielone palmy kokosowe, a woda jest krystalicznie czysta. Największą wyspę archipelagu Seszeli stanowi Mahé. Z kolei największym miastem i stolicą wyspy Mahé, jak i całego archipelagu, jest <strong>Victoria</strong>.

Pogoda w Victorii

Dzisiaj, 16.6 28°C

Seszele to rajskie wyspy położone na środku Oceanu Indyjskiego. Jawią się one turystom jako raj na ziemi, gdzie na białych plażach rosną zielone palmy kokosowe, a woda jest krystalicznie czysta. Największą wyspę archipelagu Seszeli stanowi Mahé. Z kolei największym miastem i stolicą wyspy Mahé, jak i całego archipelagu, jest Victoria.

Podstawowe informacje
Victoria to miasto usytuowane na północnym wschodzie wyspy Mahé. Była to pierwsza siedziba brytyjskiego rządu kolonialnego. Dziś jest niewielkim miasteczkiem, w którym na stałe mieszka około 22 tys. osób. Za to przyjeżdża tu wielu turystów, którzy są zachwyceni tym słonecznym miastem. Można tu nie tylko odpoczywać na plaży, ale i zwiedzać ciekawe zabytki.

Stare miasto Victorii
Piękne stare miasto może stanowić prawdziwą wizytówkę Victorii. Warto zwrócić uwagę na wąskie uliczki i urokliwe kamienice, w stylu kolonialnym. W centrum znajduje się zabytkowa wieża zegarowa, powszechnie nazywana Creole, która łudząco przypomina „Little Ben” w Londynie. Postawił go w Victorii gubernator Ernest Sweet-Escott jako pomnik królowej Wiktorii, zmarłej w 1901 roku. Sama wieża została wzniesiona w 1903 roku.

Inne atrakcje Victorii
W mieście Victoria można zachwycić się pięknym ogrodem botanicznym, założonym w 1901 roku. Rośnie tu m.in. lodoicja seszelska. Dla osób, które cenią sobie sztukę i historię, pozostaje również wizyta w Muzeum Sztuki Narodowej i w Muzeum Historycznym.
 


Seszele na skróty