Wyspa Praslin - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/seszele/" target="_blank">Seszele</a> to bezdyskusyjnie turystyczny raj, gdzie czas płynie wolniej, a turyści mogą wypoczywać w przepięknych okolicznościach przyrody. Należy pamiętać, że Seszele są państwem wyspiarskim i przyjeżdżając tutaj, udajemy się na jedną z zamieszkałych wysp, gdzie znajdują się ośrodki turystyczne i hotele. Jedną z największych wysp Seszeli jest <strong>Praslin</strong>.

Pogoda na Wyspie Praslin

Dzisiaj, 25.2 28°C

Seszele to bezdyskusyjnie turystyczny raj, gdzie czas płynie wolniej, a turyści mogą wypoczywać w przepięknych okolicznościach przyrody. Należy pamiętać, że Seszele są państwem wyspiarskim i przyjeżdżając tutaj, udajemy się na jedną z zamieszkałych wysp, gdzie znajdują się ośrodki turystyczne i hotele. Jedną z największych wysp Seszeli jest Praslin.

O wyspie Praslin
Wyspa Praslin jest granitową wyspą Seszeli, zajmującą drugie miejsce pod względem wielkości w całym archipelagu, zaraz po wyspie Mahe. Zamieszkuje ją około 6,5 tys. ludzi i obejmuje ona dwa dystrykty Seszeli: Baie Sainte Anne i Grand` Anse.
Pierwotnie wyspa została nazwana Isle de Palmes, przez podróżnika Lazare`a Picaulta w 1744 roku. W jej historii nie brakuje opowieści o piratach i arabskich kupcach. Przez lata ukrywała pirackie skarby. W 1768 roku wyspę przemianowano na Praslin, na cześć francuskiego dyplomaty Cesara Gabriela de Choiseul - Praslin. Turystyka na wyspie Praslin
Wyspa słynie obecnie jako miejsce wymarzone na odpoczynek. Ma urozmaiconą linię brzegową, przepiękne plaże, przy których wybudowano wiele luksusowych hoteli. W głębi wyspy Praslin rośnie las tropikalny z bujną roślinnością.
To właśnie fauna i flora Wyspy Praslin jest jej atutem przyciągającym między innymi turystów. Na wyspie utworzono Park Narodowy Praslin obejmujący ponad 300 hektarów dziewiczych lasów równikowych. Powstał on w 1979 roku. Wyspa ta jest jedynym miejscem na świecie, gdzie występują palmy Coco de Mer z owocami o niespotykanych kształtach.

Z wyspy Praslin organizowane są rejsy do wysepek Archipelagu La Digue, które zachwycają dziewiczą przyrodą i malowniczymi skałami, jakie niedbale są porozrzucane na plażach.
Można tu uprawiać sporty wodne - pływać na desce surfingowej albo zażywać kąpieli. Dla miłośników podziwiania podwodnego świata czekają wspaniałe miejsca nurkowe.
 

Zobacz również: 


Seszele na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY