Wyspa Mahe - Przewodnik

<p><strong>Seszele</strong> stanowią turystyczny raj na Oceanie Indyjskim, a położone są w odległości około 1600 km od wybrzeży Afryki, w okolicy Madagaskaru. Największą popularnością spośród aż 115 wulkanicznych i koralowych wysp Seszeli cieszy się <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/seszele/wyspa-mahe/" target="_blank">wyspa Mahe</a>. Jakie atrakcje oferuje turystom?

Pogoda na Wyspie Mahe

Dzisiaj, 25.2 28°C

Seszele stanowią turystyczny raj na Oceanie Indyjskim, a położone są w odległości około 1600 km od wybrzeży Afryki, w okolicy Madagaskaru. Największą popularnością spośród aż 115 wulkanicznych i koralowych wysp Seszeli cieszy się wyspa Mahe. Jakie atrakcje oferuje turystom?

Lokalizacja i historia wyspy Mahe
Wyspa Mahe jest największą wyspą Seszeli, ponieważ liczy sobie 144 km2 i znajduje się w zachodniej części Oceanu Indyjskiego. Na wyspie tej położona jest stolica kraju - Victoria. Mahe ma 17 km szerokości i 26 km długości. Wyspa znajduje się właściwie na podłożu granitowym i jest terenem górzystym, z najwyższym szczytem Morne Seychellois, wznoszącym się na wysokość 905 m n.p.m.
Nazwa wyspy Mahe została nadana przez francuskiego gubernatora Mauritiusu - Bertranda-Françoisa Mahé de La Bourdonnaisa. Po raz pierwszy Europejczycy stanęli na niej w 1609 roku, kiedy to odwiedzili ją Brytyjczycy. Do 1814 roku wyspa pozostawała kolonią francuską, a następnie należała do Korony Brytyjskiej. Dopiero stosunkowo niedawno, bo w 1976 roku stała się częścią niepodległych Seszeli. Obowiązkowe punkty zwiedzania wyspy Mahe
Na Mahe można dotrzeć drogą morską, najlepiej do dużego portu w Victorii, albo też drogą lotniczą, ponieważ znajduje się tu międzynarodowy port lotniczy.
Będąc na Mahe, koniecznie trzeba wybrać się do Parku Narodowego Morne Seychellois, licznych ogrodów botanicznych prezentujących przykłady egzotycznej roślinności, do Centrum Rzemiosła Codevar czy Muzeum Historii Naturalnej Seszeli.
Wyspa przyciąga do siebie turystów z uwagi na różnorodny krajobraz, ponieważ wewnątrz niej rozciągają się tereny górzyste, do których wiedzie tropikalny las, zaś na wybrzeżu można ujrzeć plaże z białym piaskiem i palmami. W wodzie, podczas nurkowania można podziwiać przepiękną faunę i florę, kąpać się w ciepłym Oceanie Indyjskim, albo pływać na desce surfingowej.

Kiedy jechać na wyspę Mahe?
Najlepszym termin na wyjazd na wyspę Mahe to marzec i kwiecień, kiedy średnie temperatury powietrza wynoszą około 31 stopni Celsjusza. Najchłodniejszy okres na wyspie przypada na nasze polskie lato, kiedy średnia temperatura powietrza wynosi 21 stopni Celsjusza.
 

Zobacz również:


Opinie : na Wyspie Mahe

4,3
Vista do Mar Małgorzata
Urokliwie

Seszele na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY