Wyspa La Digue - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/seszele/" target="_blank">Seszele</a> są państwem wyspiarskim, które obejmuje kilka większych wysp i wiele niezamieszkałych, małych wysepek. Czwartą co do wielkości wyspą Seszeli jest<strong> La Digue</strong>, która zajmuje 10 km2 i zamieszkuje ją około 2 tys. osób.

Pogoda na Wyspie La Digue

Dzisiaj, 22.4 28°C

Seszele są państwem wyspiarskim, które obejmuje kilka większych wysp i wiele niezamieszkałych, małych wysepek. Czwartą co do wielkości wyspą Seszeli jest La Digue, która zajmuje 10 km2 i zamieszkuje ją około 2 tys. osób.

Historia i nazwa wyspy
Wyspa La Digue została odkryta przez Europejczyków w 1768 roku. Wówczas to do wybrzeży wyspy dopłynął francuski podróżnik, Marc Joseph Marion du Fresne. Płynął on na statku La Digue i właśnie od niego wzięła się współcześnie wykorzystywana nazwa wyspy. Położenie wyspy
Niespełna 50 km na północny wschód od Mahe leży wyspa La Digue, która słynie z dziewiczej przyrody. Wzdłuż wybrzeża powstały w ciągu ostatnich kilku lat ośrodki wypoczynkowe, ale wewnątrz wyspy można podziwiać piękną roślinność. Na Wyspę La Digue można dopłynąć z portu Victoria na Mahe.
Na wyspie praktycznie nie ma ruchu samochodowego, a mieszkańcy i turyści najczęściej poruszają się rowerami. Znajduje się tu lądowisko dla śmigłowców.

Atuty turystyczne La Digue
Dla osób poszukujących na Seszelach ciszy i spokoju, wyspa La Digue będzie spełnieniem marzeń. Czas płynie tu wolniej i można spokojnie odpoczywać na wybrzeżu, w przyjemnym klimacie. Tutejsza plaża Anse Source d`Argent uważana jest za najpiękniejszą w obrębie całego Oceanu Indyjskiego. Znajdują się tu charakterystyczne formacje granitowe, które często są fotografowane przez turystów.
Wyspa La Digue jest nazywana perłą Seszeli. To jedna z najczystszych i najmniej przekształconych rękami człowieka wyspa całego archipelagu. Wokół niej znajdują się przepiękne rafy koralowe, które przyciągają miłośników nurkowania.
Tuż przy plażach La Digue, albo na samym wybrzeżu można podziwiać wielkie żółwie, które żyją na wolności. Są one tutaj pod ścisłą ochroną. Najwięcej gigantycznych żółwi można zobaczyć na terenie Parku Krajobrazowego, który znajduje się na wyspie.


Seszele na skróty

Oferty:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY