Wyspa La Digue - Przewodnik

<p><a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/seszele/" target="_blank">Seszele</a> sa panstwem wyspiarskim, które obejmuje kilka wiekszych wysp i wiele niezamieszkalych, malych wysepek. Czwarta co do wielkosci wyspa Seszeli jest<strong> La Digue</strong>, która zajmuje 10 km2 i zamieszkuje ja okolo 2 tys. osób.

Pogoda na Wyspie La Digue

Dzisiaj, 7.8 24°C

Seszele sa panstwem wyspiarskim, które obejmuje kilka wiekszych wysp i wiele niezamieszkalych, malych wysepek. Czwarta co do wielkosci wyspa Seszeli jest La Digue, która zajmuje 10 km2 i zamieszkuje ja okolo 2 tys. osób.

Historia i nazwa wyspy
Wyspa La Digue zostala odkryta przez Europejczyków w 1768 roku. Wówczas to do wybrzezy wyspy doplynal francuski podróznik, Marc Joseph Marion du Fresne. Plynal on na statku La Digue i wlasnie od niego wziela sie wspólczesnie wykorzystywana nazwa wyspy.

Bernique Guesthouse

Bernique Guesthouse

Cena za 1 osobę:
5 136 zł
Polozenie wyspy
Niespelna 50 km na pólnocny wschód od Mahe lezy wyspa La Digue, która slynie z dziewiczej przyrody. Wzdluz wybrzeza powstaly w ciagu ostatnich kilku lat osrodki wypoczynkowe, ale wewnatrz wyspy mozna podziwiac piekna roslinnosc. Na Wyspe La Digue mozna doplynac z portu Victoria na Mahe.
Na wyspie praktycznie nie ma ruchu samochodowego, a mieszkancy i turysci najczesciej poruszaja sie rowerami. Znajduje sie tu ladowisko dla smiglowców.

Atuty turystyczne La Digue
Dla osób poszukujacych na Seszelach ciszy i spokoju, wyspa La Digue bedzie spelnieniem marzen. Czas plynie tu wolniej i mozna spokojnie odpoczywac na wybrzezu, w przyjemnym klimacie. Tutejsza plaza Anse Source d`Argent uwazana jest za najpiekniejsza w obrebie calego Oceanu Indyjskiego. Znajduja sie tu charakterystyczne formacje granitowe, które czesto sa fotografowane przez turystów.
Wyspa La Digue jest nazywana perla Seszeli. To jedna z najczystszych i najmniej przeksztalconych rekami czlowieka wyspa calego archipelagu. Wokól niej znajduja sie przepiekne rafy koralowe, które przyciagaja milosników nurkowania.
Tuz przy plazach La Digue, albo na samym wybrzezu mozna podziwiac wielkie zólwie, które zyja na wolnosci. Sa one tutaj pod scisla ochrona. Najwiecej gigantycznych zólwi mozna zobaczyc na terenie Parku Krajobrazowego, który znajduje sie na wyspie.


Okazje Last Minute: Wyspa La Digue

7 dni 25.10 - 01.11 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
5 554 zł/os.
cena za 2 os.: 11 108 zł
7 dni 05.03 - 12.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Otoczenie pachnącym, tropikalnym ogrodem
  • Kameralną, rodzinną atmosferę
  • Dogodny dostęp do plaż, centrum i rezerwatów
  • Czyste i komfortowe pokoje
5 628 zł/os.
cena za 2 os.: 11 256 zł
7 dni 11.11 - 18.11 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
5 639 zł/os.
cena za 2 os.: 11 278 zł
7 dni 01.03 - 08.03 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania Best Reisen
5 978 zł/os.
cena za 2 os.: 11 956 zł

Seszele na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY