Madera - Przewodnik

Madera jest zielonym <strong>podzwrotnikowym rajem</strong>. Wyspa, licząca 739 km2 powierzchni, leży na Atlantyku niedaleko północno - zachodnich wybrzeży Afryki, w odległości ok. 1000 km od brzegów Portugalii. Towarzyszy jej kilka niewielkich wysepek o łącznej powierzchni 60 km2. <strong>Wulkaniczne góry</strong>, strome bazaltowe wybrzeża, oraz <strong>tropikalna śródziemnomorska roślinność</strong> nadają wyspie szczególne walory krajobrazowe. Łagodny klimat, przy stałej temperaturze dziennej, wynoszącej około 20°C sprawia, że Madera przyciąga gości przez cały rok. Jest to drugi po Algarve region wypoczynkowy Portugalii, nazwany "<strong>Perłą Atlantyku</strong>". Dziś Madera kusi zarówno zapalonych amatorów pieszych wędrówek, jak i miłośników roślin oraz poszukiwaczy słońca. <h2>Madera - atrakcje, co zwiedzić</h2> Jedynym większym miastem wyspy jest jej stolica, <a href="http://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/portugalia/madera/funchal/" target="_self"><strong>Funchal</strong></a>. Turyści nazwali Funchal "<strong>małą Lizboną</strong>" ze względu na strome brukowane ulice, portale rzeźbione w czarnym bazalcie i panujący tu nastrój. W leżącej koło Funchal Quinto do Palheiro znajduje się <strong>najpiękniejszy ogród Madery</strong>, który jest miejscem pielgrzymek miłośników kwiatów. Drugim tak okazałym miejscem są <strong>Pałacowe Ogrody w Monte</strong>. Zachwycają labiryntem ścieżek, mostków, pawilonów, fontann i kaskad. Ulubionym celem miłośników pieszych wędrówek jest natomiast <strong>Pico Ruivo</strong> (1861 m n.p.m.) najwyższy szczyt Madery oraz Pico do Avieiro (1810 m n.p.m.)
Madera jest zielonym podzwrotnikowym rajem. Wyspa, licząca 739 km2 powierzchni, leży na Atlantyku niedaleko północno - zachodnich wybrzeży Afryki, w odległości ok. 1000 km od brzegów Portugalii. Towarzyszy jej kilka niewielkich wysepek o łącznej powierzchni 60 km2. Wulkaniczne góry, strome bazaltowe wybrzeża, oraz tropikalna śródziemnomorska roślinność nadają wyspie szczególne walory krajobrazowe. Łagodny klimat, przy stałej temperaturze dziennej, wynoszącej około 20°C sprawia, że Madera przyciąga gości przez cały rok. Jest to drugi po Algarve region wypoczynkowy Portugalii, nazwany "Perłą Atlantyku". Dziś Madera kusi zarówno zapalonych amatorów pieszych wędrówek, jak i miłośników roślin oraz poszukiwaczy słońca.

Madera - atrakcje, co zwiedzić

Jedynym większym miastem wyspy jest jej stolica, Funchal. Turyści nazwali Funchal "małą Lizboną" ze względu na strome brukowane ulice, portale rzeźbione w czarnym bazalcie i panujący tu nastrój. W leżącej koło Funchal Quinto do Palheiro znajduje się najpiękniejszy ogród Madery, który jest miejscem pielgrzymek miłośników kwiatów. Drugim tak okazałym miejscem są Pałacowe Ogrody w Monte. Zachwycają labiryntem ścieżek, mostków, pawilonów, fontann i kaskad. Ulubionym celem miłośników pieszych wędrówek jest natomiast Pico Ruivo (1861 m n.p.m.) najwyższy szczyt Madery oraz Pico do Avieiro (1810 m n.p.m.) Kąpieli wodnych i słonecznych można zażywać także na siostrzanej wyspie Madery Porto Santo. Jej główną atrakcją jest piaszczysta plaża ciągnąca się 9 km wzdłuż całego południowego wybrzeża. Plaża i morze idealnie nadają się do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, od windsurfingu, nurkowania z maską po żeglarstwo i nurkowanie głębinowe.
Dorisol Mimosa

Dorisol Mimosa

Cena za 1 osobę:
1 399 zł
Madera - last minute i wakacje - zobacz wszystkie oferty
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Madera

Dom Pedro Garajau

Pobyt:
7 dni
Termin:
02.12 - 09.12 inne terminy
Wylot z:
Katowice
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Organizator:
TUI Polska
Opis oferty

Dom Pedro Garajau

Pobyt:
7 dni
Termin:
28.02 - 07.03 inne terminy
Wylot z:
Warszawa
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Organizator:
Itaka
Opis oferty

Jardins d' Ajuda

Pobyt:
7 dni
Termin:
18.10 - 25.10 inne terminy
Wylot z:
Katowice
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Organizator:
TUI Polska
Opis oferty

Residencial Vila Lusitania

Pobyt:
7 dni
Termin:
02.12 - 09.12 inne terminy
Wylot z:
Katowice
Wyżywienie:
BB - Śniadania
Organizator:
TUI Polska
Opis oferty

Portugalia na skróty

Miejsca: