Canico - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/portugalia/" target="_blank">Madera</a> jest wyspą na Oceanie Atlantyckim, należącą pod względem administracyjnym do Portugalii. To istny raj dla wczasowiczów, którzy co roku przybywają tu tłumnie do wielu kurortów. Jednym z nich jest miejscowość <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/madera/canico/canico/" target="_blank"><strong>Canico</strong></a>.

Pogoda w Canico

Dzisiaj, 23.6 21°C

Madera jest wyspą na Oceanie Atlantyckim, należącą pod względem administracyjnym do Portugalii. To istny raj dla wczasowiczów, którzy co roku przybywają tu tłumnie do wielu kurortów. Jednym z nich jest miejscowość Canico.

Położenie kurortu
Canico znajduje się na południowym krańcu omawianej wyspy, w odległości około 6 km od Funchal, stolicy Madery. Centrum miejscowości stanowi rynek, a nad oceanem, wzdłuż wybrzeża, wiedzie promenada. Zaledwie 10 km dzieli Canico od lotniska Santa Catarina.
To drugi co do wielkości ośrodek miejski na wyspie, a przyjeżdża tu wielu bogatych obcokrajowców z całego świata. Nie brakuje w okolicy luksusowych rezydencji, willi i znakomitych hoteli, z urozmaiconą  ofertą. Atrakcje
W samym Canico niewiele jest zabytków. Atrakcje to głównie możliwość wypoczywania nad Oceanem Atlantyckim oraz uprawniania sportów wodnych. Za to miasteczko jest znakomicie skomunikowane z Funchal - stolicą Madery, gdzie można zobaczyć malowniczy port, czy XIV-wieczną katedrę. W Canical natomiast, niewielkiej wiosce rybackiej, warto wybrać się do Muzeum Wielorybów. Atrakcją Madery jest Jaskinia Sao Vicente, czyli mający kilometr długości tunel, ukształtowany naturalnie, w wyniku erupcji wulkanu, który posiada ciekawą szatę naciekową. Wnętrze jaskini turyści podziwiają przy spacerze, który trwa około pół godziny.
 


Portugalia na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY