Canico - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/portugalia/madera/" target="_blank">Madera</a> jest wyspa na Oceanie Atlantyckim, nalezaca pod wzgledem administracyjnym do Portugalii. To istny raj dla wczasowiczów, którzy co roku przybywaja tu tlumnie do wielu kurortów. Jednym z nich jest miejscowosc <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/portugalia/madera/canico/" target="_blank"><strong>Canico</strong></a>.

Pogoda w Canico

Dzisiaj, 18.7 21°C

Madera jest wyspa na Oceanie Atlantyckim, nalezaca pod wzgledem administracyjnym do Portugalii. To istny raj dla wczasowiczów, którzy co roku przybywaja tu tlumnie do wielu kurortów. Jednym z nich jest miejscowosc Canico.

Polozenie kurortu
Canico znajduje sie na poludniowym krancu omawianej wyspy, w odleglosci okolo 6 km od Funchal, stolicy Madery. Centrum miejscowosci stanowi rynek, a nad oceanem, wzdluz wybrzeza, wiedzie promenada. Zaledwie 10 km dzieli Canico od lotniska Santa Catarina.
To drugi co do wielkosci osrodek miejski na wyspie, a przyjezdza tu wielu bogatych obcokrajowców z calego swiata. Nie brakuje w okolicy luksusowych rezydencji, willi i znakomitych hoteli, z urozmaicona  oferta.

Dom Pedro Garajau

Dom Pedro Garajau

Cena za 1 osobę:
1 318 zł
Atrakcje
W samym Canico niewiele jest zabytków. Atrakcje to glównie mozliwosc wypoczywania nad Oceanem Atlantyckim oraz uprawniania sportów wodnych. Za to miasteczko jest znakomicie skomunikowane z Funchal - stolica Madery, gdzie mozna zobaczyc malowniczy port, czy XIV-wieczna katedre. W Canical natomiast, niewielkiej wiosce rybackiej, warto wybrac sie do Muzeum Wielorybów. Atrakcja Madery jest Jaskinia Sao Vicente, czyli majacy kilometr dlugosci tunel, uksztaltowany naturalnie, w wyniku erupcji wulkanu, który posiada ciekawa szate naciekowa. Wnetrze jaskini turysci podziwiaja przy spacerze, który trwa okolo pól godziny.
 


Okazje Last Minute: Canico

Dorisol Mimosa

Dorisol Mimosa 4.4
7 dni 07.03 - 14.03 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
2 822 zł / 2 os.
1 411 zł / 1 os.

Dorisol Florasol

Dorisol Florasol 4.1
7 dni 29.02 - 07.03 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
2 964 zł / 2 os.
1 482 zł / 1 os.

Dom Pedro Madeira Ocean Beach

Dom Pedro Madeira Ocean Beach 4.2
7 dni 14.03 - 21.03 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość wyjątkowej dla Madery piaszczystej plaży
  • Malownicze położenie pomiędzy górami a oceanem
  • Profesjonalną i serdeczną obsługę
  • Formułę All Inclusive za dopłatą
3 052 zł / 2 os.
1 526 zł / 1 os.

Raga

Raga 3.8
7 dni 15.10 - 22.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
3 144 zł / 2 os.
1 572 zł / 1 os.

Portugalia na skróty

Miejsca: