Canico - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/portugalia/madera/" target="_blank">Madera</a> jest wyspa na Oceanie Atlantyckim, nalezaca pod wzgledem administracyjnym do Portugalii. To istny raj dla wczasowiczów, którzy co roku przybywaja tu tlumnie do wielu kurortów. Jednym z nich jest miejscowosc <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/portugalia/madera/canico/" target="_blank"><strong>Canico</strong></a>.

Pogoda w Canico

Dzisiaj, 24.10 20°C

Madera jest wyspa na Oceanie Atlantyckim, nalezaca pod wzgledem administracyjnym do Portugalii. To istny raj dla wczasowiczów, którzy co roku przybywaja tu tlumnie do wielu kurortów. Jednym z nich jest miejscowosc Canico.

Polozenie kurortu
Canico znajduje sie na poludniowym krancu omawianej wyspy, w odleglosci okolo 6 km od Funchal, stolicy Madery. Centrum miejscowosci stanowi rynek, a nad oceanem, wzdluz wybrzeza, wiedzie promenada. Zaledwie 10 km dzieli Canico od lotniska Santa Catarina.
To drugi co do wielkosci osrodek miejski na wyspie, a przyjezdza tu wielu bogatych obcokrajowców z calego swiata. Nie brakuje w okolicy luksusowych rezydencji, willi i znakomitych hoteli, z urozmaicona  oferta.

Residencial Monumental

Residencial Monumental

Cena za 1 osobę:
1 339 zł - 19 %
Atrakcje
W samym Canico niewiele jest zabytków. Atrakcje to glównie mozliwosc wypoczywania nad Oceanem Atlantyckim oraz uprawniania sportów wodnych. Za to miasteczko jest znakomicie skomunikowane z Funchal - stolica Madery, gdzie mozna zobaczyc malowniczy port, czy XIV-wieczna katedre. W Canical natomiast, niewielkiej wiosce rybackiej, warto wybrac sie do Muzeum Wielorybów. Atrakcja Madery jest Jaskinia Sao Vicente, czyli majacy kilometr dlugosci tunel, uksztaltowany naturalnie, w wyniku erupcji wulkanu, który posiada ciekawa szate naciekowa. Wnetrze jaskini turysci podziwiaja przy spacerze, który trwa okolo pól godziny.
 


Okazje Last Minute: Canico

7 dni 08.01 - 15.01 Inne terminy Berlin Tegel BB - Śniadania Exim Tours Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Spokojną, relaksacyjną atmosferę
  • Usytuowanie w ogrodzie z rozłożystymi palmami
  • Bliskość sklepów i restauracji
  • Zadbane pokoje i bardzo dobry serwis
1 919 zł/os.
1 599 zł/os.
cena za 2 os.: 3 198 zł
7 dni 07.12 - 14.12 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Spokojną, relaksacyjną atmosferę
  • Usytuowanie w ogrodzie z rozłożystymi palmami
  • Bliskość sklepów i restauracji
  • Zadbane pokoje i bardzo dobry serwis
1 732 zł/os.
cena za 2 os.: 3 464 zł
7 dni 11.04 - 18.04 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
1 743 zł/os.
cena za 2 os.: 3 486 zł
7 dni 07.12 - 14.12 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
1 764 zł/os.
cena za 2 os.: 3 528 zł

Portugalia na skróty

Miejsca: