Madera - Przewodnik

<strong>Madera</strong> jest zielonym <strong>podzwrotnikowym rajem</strong>. Wyspa, licząca 739 km2 powierzchni, leży na Atlantyku niedaleko północno - zachodnich wybrzeży Afryki, w odległości ok. 1000 km od brzegów Portugalii. Towarzyszy jej kilka niewielkich wysepek o łącznej powierzchni 60 km2. <strong>Wulkaniczne góry</strong>, strome bazaltowe wybrzeża, oraz <strong>tropikalna śródziemnomorska roślinność</strong> nadają wyspie szczególne walory krajobrazowe. Łagodny klimat, przy stałej temperaturze dziennej, wynoszącej około 20°C sprawia, że Madera przyciąga gości przez cały rok. Jest to drugi po <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/portugalia/algarve/" target="_blank">Algarve</a> region wypoczynkowy Portugalii, nazwany "<strong>Perłą Atlantyku</strong>". Dziś Madera kusi zarówno zapalonych amatorów pieszych wędrówek, jak i miłośników roślin oraz poszukiwaczy słońca. <h2>Madera - atrakcje, co zwiedzić</h2> Jedynym większym miastem wyspy jest jej stolica, <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/madera/funchal/funchal/" target="_self"><strong>Funchal</strong></a>. Bardzo okazałym miejscem dla zwiedzających są także <strong>Pałacowe Ogrody w Monte</strong>. Polecamy również wybrać się do Seixal, czyli plaży, na której znajdziemy wyjątkowy, czarny piasek. Dla spragnionych wypoczynku idealnie sprawdzi się też Camara de Lobos - urokliwa wioska rybacka na południowym wybrzeżu wyspy.

Pogoda na Maderze

Dzisiaj, 13.6 20°C
Madera jest zielonym podzwrotnikowym rajem. Wyspa, licząca 739 km2 powierzchni, leży na Atlantyku niedaleko północno - zachodnich wybrzeży Afryki, w odległości ok. 1000 km od brzegów Portugalii. Towarzyszy jej kilka niewielkich wysepek o łącznej powierzchni 60 km2. Wulkaniczne góry, strome bazaltowe wybrzeża, oraz tropikalna śródziemnomorska roślinność nadają wyspie szczególne walory krajobrazowe. Łagodny klimat, przy stałej temperaturze dziennej, wynoszącej około 20°C sprawia, że Madera przyciąga gości przez cały rok. Jest to drugi po Algarve region wypoczynkowy Portugalii, nazwany "Perłą Atlantyku". Dziś Madera kusi zarówno zapalonych amatorów pieszych wędrówek, jak i miłośników roślin oraz poszukiwaczy słońca.

Madera - atrakcje, co zwiedzić

Jedynym większym miastem wyspy jest jej stolica, Funchal. Bardzo okazałym miejscem dla zwiedzających są także Pałacowe Ogrody w Monte. Polecamy również wybrać się do Seixal, czyli plaży, na której znajdziemy wyjątkowy, czarny piasek. Dla spragnionych wypoczynku idealnie sprawdzi się też Camara de Lobos - urokliwa wioska rybacka na południowym wybrzeżu wyspy. Kąpieli wodnych i słonecznych można zażywać także na siostrzanej wyspie Madery Porto Santo. Jej główną atrakcją jest piaszczysta plaża ciągnąca się 9 km wzdłuż całego południowego wybrzeża. Plaża i morze idealnie nadają się do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, od windsurfingu, nurkowania z maską po żeglarstwo i nurkowanie głębinowe. Koniecznie polecamy również Cabo Girao, czyli jeden z najwyższych klifów oceanicznych na świecie z przeszkloną platformą do obserwacji widoków. Madera - last minute i wakacje - zobacz wszystkie oferty

Szukasz ofert na wypoczynek podczas jesiennych miesięcy? Sprawdź: Zobacz również:

Opinie : na Maderze

4,0
Madera Karolina
Madera to miejsce godne polecenia na urocze wakacje.

Portugalia na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY