Madera - Przewodnik

<strong>Madera</strong> jest zielonym <strong>podzwrotnikowym rajem</strong>. Wyspa, licząca 739 km2 powierzchni, leży na Atlantyku niedaleko północno - zachodnich wybrzeży Afryki, w odległości ok. 1000 km od brzegów Portugalii. Towarzyszy jej kilka niewielkich wysepek o łącznej powierzchni 60 km2. <strong>Wulkaniczne góry</strong>, strome bazaltowe wybrzeża, oraz <strong>tropikalna śródziemnomorska roślinność</strong> nadają wyspie szczególne walory krajobrazowe. Łagodny klimat, przy stałej temperaturze dziennej, wynoszącej około 20°C sprawia, że Madera przyciąga gości przez cały rok. Jest to drugi po <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/portugalia/algarve/" target="_blank">Algarve</a> region wypoczynkowy Portugalii, nazwany "<strong>Perłą Atlantyku</strong>". Dziś Madera kusi zarówno zapalonych amatorów pieszych wędrówek, jak i miłośników roślin oraz poszukiwaczy słońca. <h2>Madera - atrakcje, co zwiedzić</h2> Jedynym większym miastem wyspy jest jej stolica, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/portugalia/madera/funchal/" target="_self"><strong>Funchal</strong></a>. Turyści nazwali Funchal "<strong>małą Lizboną</strong>" ze względu na strome brukowane ulice, portale rzeźbione w czarnym bazalcie i panujący tu nastrój. W leżącej koło Funchal Quinto do Palheiro znajduje się <strong>najpiękniejszy ogród Madery</strong>, który jest miejscem pielgrzymek miłośników kwiatów. Drugim tak okazałym miejscem są <strong>Pałacowe Ogrody w Monte</strong>. Zachwycają labiryntem ścieżek, mostków, pawilonów, fontann i kaskad. Ulubionym celem miłośników pieszych wędrówek jest natomiast <strong>Pico Ruivo</strong> (1861 m n.p.m.) najwyższy szczyt Madery oraz Pico do Avieiro (1810 m n.p.m.)

Pogoda na Maderze

Dzisiaj, 10.12 16°C
Madera jest zielonym podzwrotnikowym rajem. Wyspa, licząca 739 km2 powierzchni, leży na Atlantyku niedaleko północno - zachodnich wybrzeży Afryki, w odległości ok. 1000 km od brzegów Portugalii. Towarzyszy jej kilka niewielkich wysepek o łącznej powierzchni 60 km2. Wulkaniczne góry, strome bazaltowe wybrzeża, oraz tropikalna śródziemnomorska roślinność nadają wyspie szczególne walory krajobrazowe. Łagodny klimat, przy stałej temperaturze dziennej, wynoszącej około 20°C sprawia, że Madera przyciąga gości przez cały rok. Jest to drugi po Algarve region wypoczynkowy Portugalii, nazwany "Perłą Atlantyku". Dziś Madera kusi zarówno zapalonych amatorów pieszych wędrówek, jak i miłośników roślin oraz poszukiwaczy słońca.

Madera - atrakcje, co zwiedzić

Jedynym większym miastem wyspy jest jej stolica, Funchal. Turyści nazwali Funchal "małą Lizboną" ze względu na strome brukowane ulice, portale rzeźbione w czarnym bazalcie i panujący tu nastrój. W leżącej koło Funchal Quinto do Palheiro znajduje się najpiękniejszy ogród Madery, który jest miejscem pielgrzymek miłośników kwiatów. Drugim tak okazałym miejscem są Pałacowe Ogrody w Monte. Zachwycają labiryntem ścieżek, mostków, pawilonów, fontann i kaskad. Ulubionym celem miłośników pieszych wędrówek jest natomiast Pico Ruivo (1861 m n.p.m.) najwyższy szczyt Madery oraz Pico do Avieiro (1810 m n.p.m.) Kąpieli wodnych i słonecznych można zażywać także na siostrzanej wyspie Madery Porto Santo. Jej główną atrakcją jest piaszczysta plaża ciągnąca się 9 km wzdłuż całego południowego wybrzeża. Plaża i morze idealnie nadają się do uprawiania wszelkiego rodzaju sportów wodnych, od windsurfingu, nurkowania z maską po żeglarstwo i nurkowanie głębinowe.
Dorisol Florasol

Dorisol Florasol

Cena za 1 osobę:
1 309 zł
Madera - last minute i wakacje - zobacz wszystkie oferty

Opinie : na Maderze

4,3
Madera Kazimierz
Wszystko jest piękne i ciekawe.

Okazje Last Minute: Madera

Dorisol Mimosa

Dorisol Mimosa
7 dni 17.03 - 24.03 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
2 638 zł / 2 os.
1 319 zł / 1 os.

Dom Pedro Garajau

Dom Pedro Garajau 3.8
7 dni 16.12 - 23.12 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Spokojną, relaksacyjną atmosferę
  • Usytuowanie w ogrodzie z rozłożystymi palmami
  • Bliskość sklepów i restauracji
  • Zadbane pokoje i bardzo dobry serwis
last
minute
2 798 zł / 2 os.
1 399 zł / 1 os.
2 758 zł / 1 os. - 49 %

Dom Pedro Madeira Ocean Beach

Dom Pedro Madeira Ocean Beach 4.2
7 dni 12.12 - 19.12 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Bliskość wyjątkowej dla Madery piaszczystej plaży
  • Malownicze położenie pomiędzy górami a oceanem
  • Profesjonalną i serdeczną obsługę
  • Formułę All Inclusive za dopłatą
last
minute
2 878 zł / 2 os.
1 439 zł / 1 os.
3 409 zł / 1 os. - 58 %

Jardins d' Ajuda

Jardins d' Ajuda 3.9
7 dni 23.10 - 30.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
2 918 zł / 2 os.
1 459 zł / 1 os.

Portugalia na skróty

Miejsca:
Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY