Algarve - Przewodnik

Nadmorskie Algarve to otoczony malowniczymi górami 200-kilometrowy pas wybrzeża na południowym krańcu Portugalii. Prowincja słynie z łagodnego klimatu, <strong>pięknych plaż</strong> z licznymi zacisznymi zatokami i fantazyjnych skał uformowanych przez wiatr i wodę. <h2>Algarve - atrakcje, co zwiedzić</h2> Nazwa krainy nawiązuje do arabskiego panowania. Słowo Al gharb oznaczało zachód kalifatu Kordoby. Region ten, oddzielony przez wieki od reszty kraju, zachował odrębny charakter, bliższy <strong>kulturze muzułmańskiej</strong> niż europejskiej. Białe domy bogato zdobione są <strong>kafelkami azulejos</strong>. Rozrzucone między plantacjami pomarańczy i migdałowców silnie kontrastują z błękitem nieba i oceanu oraz czarno-ceglasto-żółtym wybrzeżem.

Pogoda w Algarve

Dzisiaj, 21.4 18°C
Nadmorskie Algarve to otoczony malowniczymi górami 200-kilometrowy pas wybrzeża na południowym krańcu Portugalii. Prowincja słynie z łagodnego klimatu, pięknych plaż z licznymi zacisznymi zatokami i fantazyjnych skał uformowanych przez wiatr i wodę.

Algarve - atrakcje, co zwiedzić

Nazwa krainy nawiązuje do arabskiego panowania. Słowo Al gharb oznaczało zachód kalifatu Kordoby. Region ten, oddzielony przez wieki od reszty kraju, zachował odrębny charakter, bliższy kulturze muzułmańskiej niż europejskiej. Białe domy bogato zdobione są kafelkami azulejos. Rozrzucone między plantacjami pomarańczy i migdałowców silnie kontrastują z błękitem nieba i oceanu oraz czarno-ceglasto-żółtym wybrzeżem. W stolicy prowincji Faro zaskakuje opustoszały rynek z Pałacem Biskupim otoczony pomarańczowymi drzewkami. Ciekawe jest miasteczko Lagos, w którym w 1411 roku odbył się pierwszy w czasach nowożytnych targ niewolnikami, przywiezionymi z Sahary. Klejnotem Lagos jest barokowy kościół Św. Antoniego. Na południowo-zachodnim cyplu kraju do dziś ocalał fragment XVIII wiecznego fortu Sagres. W tym miejscu pięć wieków temu książę Henryk Żeglarz założył słynną szkołę morską. Studiowali w niej m.in. Ferdynand Magellan i Vasco da Gama. Na obrzeżach Algarve zachowały się w stanie pierwotnym zaciszne wioski rybackie Alvor, Tavira, Santa Luzia, Salena, Burga, Luz i Sagres. Algarve to także nowoczesne, luksusowe hotele z kortami tenisowymi i polami golfowymi, które uchodzą za najlepsze w świecie - dzięki nim wakacje w Algarve będą niezapomniane. Na odcinku pomiędzy Odeceixe na wybrzeżu zachodnim a ujściem rzeki Guadiana, na wschodzie kraju, znajduje się równo 70 plaż. Wiele wyróżnia się szczególną czystością piasku i wód. Przylądek Św. Wincentego i jego otoczenie to eldorado dla wszystkich miłośników nurkowania, surfingu i żeglowania. Na przylądek przybywają także wędkarze łowiący na rafach.
Sprawdź aktualne oferty na wakacje w Portugalii.

Zobacz również:

Portugalia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY