Albufeira - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/portugalia/algarve/albufeira/" target="_blank"><strong>Albufeira</strong></a> jest najpopularniejszą miejscowością wczasową w <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/portugalia/algarve/" target="_blank"><strong>Algarve</strong></a> i letniskiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Stare centrum wciąż jednak pozostaje prześliczną wioską o wąskich krętych zaułkach, przy których stoją białe domki. Poniżej siatki uliczek widać szaro-czerwone klify, a nad morzem złocą się przepiękne plaże. Te ostatnie zostały niemal pochłonięte przez setki nowych domów wczasowych wyrosłych na wzgórzach okalających nową miejską przystań.

Pogoda w Albufeirze

Dzisiaj, 29.2 17°C
Albufeira jest najpopularniejszą miejscowością wczasową w Algarve i letniskiem w pełnym tego słowa znaczeniu. Stare centrum wciąż jednak pozostaje prześliczną wioską o wąskich krętych zaułkach, przy których stoją białe domki. Poniżej siatki uliczek widać szaro-czerwone klify, a nad morzem złocą się przepiękne plaże. Te ostatnie zostały niemal pochłonięte przez setki nowych domów wczasowych wyrosłych na wzgórzach okalających nową miejską przystań. Plaże i atrakcje Albufeiry
Po obu stronach miasta rozciąga się kilka ładnych plaż. Praia da Oura i te na wschodzie w kierunku Praia da Falésia są lepiej zagospodarowane, natomiast w zatoczkach i na piaszczystych plażach w Galé panuje większy spokój.
Albufeira stanowi dobrą bazę wypadową do kilku rodzinnych parków rozrywki i jednodniowej wycieczki na północ, do górskiej wioski Alte. Sprawdź dostępne oferty na wakacje w Portugalii.

Portugalia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY