Carvoeiro - Przewodnik

<p>W <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/portugalia/" target="_blank"><strong>Portugalii</strong></a> jest cała masa miejsc wartych odwiedzenia. Nad samym morzem, w pobliżu <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/portugalia/algarve/" target="_blank">Algarve</a> znajduje się urokliwie położony kurort <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/portugalia/algarve/carvoeiro/" target="_blank">Carvoeiro</a></strong>. Co takiego szczególnego jest w tym miejscu, że wielu turystów właśnie tutaj chętnie wypoczywa?

W Portugalii jest cała masa miejsc wartych odwiedzenia. Nad samym morzem, w pobliżu Algarve znajduje się urokliwie położony kurort Carvoeiro. Co takiego szczególnego jest w tym miejscu, że wielu turystów właśnie tutaj chętnie wypoczywa?

Opis miejscowości
Położone w odległości około 65 km od Faro, w regionie Algarve, na południu Portugalii Carvoeiro zbudowane zostało na skalistych klifach. To jedna z najpiękniej położonych miejscowości wypoczynkowych w Portugalii. Skaliste wybrzeże być może nie oferuje tu szerokich plaż, ale w zatoczkach jest przytulnie i można poczuć się jak na prywatnej plaży nad Oceanem Atlantyckim. Historia Carvoeiro sięga XVI wieku. Zatokę w pobliżu tego kurortu opanowali piraci, ponieważ warunki naturalne tworzone przez znajdujące się tu klify dało im wiele możliwości ukrycia się przed wrogami. Atrakcje Carvoeiro
Zaledwie 10 km od Carvoeiro znajdziemy jedną z najbardziej urokliwych plaży Portugalii, słynącą z niecodziennego położenia i z wyjątkowo czystej wody. To Praia da Marinha, otoczona 30-metrowymi skałami. Jednak i w samym Carvoeiro jest dosyć szeroka plaża Praia de Carvoeiro, z jasnym, drobnym piaskiem, otoczona klifami z szeregiem tuneli i wyżłobień.

Miasto ma bogatą infrastrukturę hotelową, a jego zabudowa dopełnia pocztówkowego wizerunku turystycznego raju. Nad oceanem wiedzie drewniany trakt, który pozwala podziwiać wybrzeże z wielu różnych punktów.


Portugalia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY