Vilamoura - Przewodnik

Niewielka <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/portugalia/algarve/vilamoura/" target="_blank"><strong>Vilamoura</strong></a>, miejscowość sąsiadująca z <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/portugalia/algarve/quarteira/" target="_blank">Quarteirą</a>, ale diametralnie od niej różna, przeżywa obecnie okres gwałtownego rozwoju. O zawrót głowy przyprawia ogromna liczba ulic z drogowskazami kierującymi do drogich nowoczesnych hoteli i ośrodków rekreacyjnych, m.in. kilku luksusowych pól golfowych.

Pogoda w Vilamourze

Dzisiaj, 24.6 26°C
Niewielka Vilamoura, miejscowość sąsiadująca z Quarteirą, ale diametralnie od niej różna, przeżywa obecnie okres gwałtownego rozwoju. O zawrót głowy przyprawia ogromna liczba ulic z drogowskazami kierującymi do drogich nowoczesnych hoteli i ośrodków rekreacyjnych, m.in. kilku luksusowych pól golfowych. Atrakcje dla turystów
Warto wybrać się na spacer w okolice przystani, gdzie wręcz roi się od jachtów. Właściwie jest to najbardziej interesująca część miejscowości. Sącząc dobrą, ale i drogą kawę w ogródku którejś z kawiarni, przyjemnie przyglądać się dziesiątkom żaglówek, ślizgających się leniwie po tafli wody. Jeśli komuś przyjdzie ochota na małą morską przygodę, może się wybrać w rejs statkiem, często połączony z połowem ryb czy obserwowaniem delfinów. Zainteresowanych historią zaprasza Museum Cerra da Vila usytuowane na północny zachód od przystani. Kolekcję pozostałości z czasów Rzymian, Maurów i Wizygotów wyeksponowano w miejscu prac wykopaliskowych, a w pobliżu jest niewielkie muzeum przybliżające historię kolonii. Zachowały się fundamenty rzymskiej rezydencji, łaźnie, zbiornik do solenia ryb i rzymska mozaika, ułożona na porośniętej rachityczną trawą ziemi.

Zobacz oferty na wakacje w Portugalii.

Portugalia na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY