Nidri - Przewodnik

Większość turystów przyjeżdżających na wyspę <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/lefkada/" target="_blank">Lefkada</a> w grupach zorganizowanych zatrzymuje się w <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/grecja/lefkada/nidri/" target="_blank"><strong>Nidri</strong></a>, największej miejscowości wypoczynkowej na wybrzeżu. Można stąd popłynąć promem do Meganissi lub na rejs wokół pobliskich wysepek.

Pogoda w Nidri

Dzisiaj, 24.6 28°C
Większość turystów przyjeżdżających na wyspę Lefkada w grupach zorganizowanych zatrzymuje się w Nidri, największej miejscowości wypoczynkowej na wybrzeżu. Można stąd popłynąć promem do Meganissi lub na rejs wokół pobliskich wysepek.

Nidri to najładniejsza miejscowość w tym rejonie wybrzeża. Jej atuty to dobre żwirowe plaże i położenie. Centrum natomiast nie jest szczególnie atrakcyjne, a w dodatku panuje tam duży ruch. W okolicy znajduje się wodospad odległy o 45 min marszu w głąb wyspy. Miasto skupione jest wokół przystani Akti Aristoteli Onassi.

Nidri leży u wrót niewielkiej, głębokiej zatoczki, ciągnącej się aż do następnej wsi - sennego Vlichos. Jest tu kilka niezłych tawern i przystań jachtowa. Za półwyspem Géni, po drugiej stronie zatoczki, rozciąga się rozległa zatoka Dessimi.

Grecja na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY