Sharm El Sheikh - Przewodnik

<a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/egipt/sharm-el-sheikh/" target="_blank">Region <strong>Sharm El Sheikh</strong></a> położony jest częściowo na <strong>Półwyspie Synaj</strong>. Oblewany jest kryształowo czystymi wodami Morza Śródziemnego i Morza Czerwonego. Do tego popularnego regionu wypoczynkowego Egiptu należą także zatoki: <strong>Naama Bay</strong>, Shark Bay i Maya Bay.

Pogoda w Sharm El Sheikh

Dzisiaj, 23.5 35°C
Region Sharm El Sheikh położony jest częściowo na Półwyspie Synaj. Oblewany jest kryształowo czystymi wodami Morza Śródziemnego i Morza Czerwonego. Do tego popularnego regionu wypoczynkowego Egiptu należą także zatoki: Naama Bay, Shark Bay i Maya Bay. Na południu dominuje pustynia i miejscowość turystyczna Sharm El Sheikh, będąca głównym celem wycieczek last minute w ten region. Dzięki swemu pięknemu położeniu Sharm El Sheikh jest najatrakcyjniejszym kurortem Egiptu. Krystalicznie czyste wody Morza Czerwonego obfitują w malownicze rafy koralowe, a rozległe, piaszczyste i doskonale zagospodarowane plaże półwyspu przyciągają tu na wakacje miliony turystów.
Amar Sina

Amar Sina

Cena za 1 osobę:
1 205 zł - 35 %
Sharm El Sheikh jest główną bazą nurkową Półwyspu Synaj. To prawdziwa mekka pasjonatów tego sportu. Nurkowanie po stronie półwyspu jest bardziej niebezpieczne niż na wybrzeżach Morza Czerwonego, gdyż jest tu zdecydowanie głębiej, a osiągnięcie dna wymaga specjalistycznego sprzętu i doświadczenia.

Dużą atrakcją regionu Sharm El Sheikh jest Park Narodowy Ras Mohammed obejmujący rozległy obszar pustynny oraz urzekające rafy koralowe i Obserwatorium Rekinów. Park jest także rajem dla miłośników turystyki rowerowej. Ponadto odważni turyści mogą zanurkować z rekinami w Shark Bay.
Będąc na wakacjach w Sharm El Sheikh warto wybrać się na wycieczkę do Kairu i zobaczyć piramidy egipskie w Gizie, Klasztor św. Katarzyny oraz Górę Mojżesza. Nieskazitelność rafy koralowej oraz bogactwo podwodnego świata można poznać wybierając się na wycieczkę na Wyspę Tiran oraz na rejs łodzią ze szklanym dnem. Ponadto godna polecenia jest wycieczka piesza w malowniczy kanion oraz Dahab Safari i przejażdżki na wielbłądach.
Falcon Hills

Falcon Hills

Cena za 1 osobę:
1 229 zł - 41 %
Sharm El Sheikh jest doskonale rozwinięte pod względem rozrywki i udogodnień dla turystów. Mnóstwo tu barów, dyskotek oraz parków rozrywki i kasyn. Popularne jest Hard Rock Cafe oraz Planet Hollywood. Baza hotelowa jest tu doskonale rozwinięta i bogata. Turyści mają do wyboru rozmaite hotele różnych kategorii.

Najlepiej zagospodarowane hotele znajdują się w Sharm El Sheikh oraz w Ras Um El Sid i w regionie zatoki Naama Bay. Hotele położone są w większości w pobliżu plaż, które są bardzo urozmaicone. Piaszczyste i długie plaże posiadają urocze, zaciszne zatoczki i piękne rafy koralowe Morza Czerwonego. Części wybrzeża są usłane urwistymi klifami, z których rozpościerają się niezapomniane widoki.

Opinie : w Sharm El Sheikh

4,0
Sharm El Sheikh ania
ogolnie dobrze i bardzo

Okazje Last Minute: Sharm El Sheikh

Sol Y Mar Sharming Inn

Sol Y Mar Sharming Inn 3.0
7 dni 25.05 - 01.06 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Coral Travel
last
minute
2 538 zł / 2 os.
1 269 zł / 1 os.
2 090 zł / 1 os. - 39 %

Panorama Naama Heights

Panorama Naama Heights 2.5
7 dni 25.05 - 01.06 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Coral Travel
last
minute
2 664 zł / 2 os.
1 332 zł / 1 os.
2 021 zł / 1 os. - 34 %

Mexicana Sharm Resort (Sahara Mexicana)

Mexicana Sharm Resort (Sahara Mexicana) 3.7
7 dni 25.05 - 01.06 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Coral Travel
last
minute
2 664 zł / 2 os.
1 332 zł / 1 os.
1 651 zł / 1 os. - 19 %

Egipt na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY