Dahab - Przewodnik

Milym dla oka elementem krajobrazu po drodze z Na''ama Bay do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/egipt/sharm-el-sheikh/dahab/" target="_blank"><strong>Dahab</strong></a> (95 km na pólnoc) sa poszarpane szczyty gór w glebi ladu. Kurort, który nazwe (po arabsku "zloto") zawdziecza ciemnozóltym plazom, sklada sie z dwóch czesci: skupiska osrodków wczasowych dla zamoznych cudzoziemców oraz beduinskiej osady Asila, 2,5 km dalej na pólnoc, popularnej wsród mlodszych turystów i bedacej czyms w rodzaju <strong>Goa</strong> nad Morzem Czerwonym - choc za sprawa budowanych tu kolejnych luksusowych hoteli podzial ten powoli sie zaciera. Na pólnoc od Asili, niedaleko miejsc do nurkowania zwanych <strong>Canyon</strong> i <strong>Blue Hole</strong>, powstaje juz zreszta trzecie odrebne osiedle, ale w czasie zbierania informacji do przewodnika byl to wlasciwie jeden wielki plac budowy.

Pogoda w Dahabie

Dzisiaj, 26.2 21°C
Milym dla oka elementem krajobrazu po drodze z Na''ama Bay do Dahab (95 km na pólnoc) sa poszarpane szczyty gór w glebi ladu. Kurort, który nazwe (po arabsku "zloto") zawdziecza ciemnozóltym plazom, sklada sie z dwóch czesci: skupiska osrodków wczasowych dla zamoznych cudzoziemców oraz beduinskiej osady Asila, 2,5 km dalej na pólnoc, popularnej wsród mlodszych turystów i bedacej czyms w rodzaju Goa nad Morzem Czerwonym - choc za sprawa budowanych tu kolejnych luksusowych hoteli podzial ten powoli sie zaciera. Na pólnoc od Asili, niedaleko miejsc do nurkowania zwanych Canyon i Blue Hole, powstaje juz zreszta trzecie odrebne osiedle, ale w czasie zbierania informacji do przewodnika byl to wlasciwie jeden wielki plac budowy. Nie nalezy zrazac sie wygladem Dahab City, przypominajacego cos na ksztalt administracyjnego centrum kurortu. Wiekszosc turystów udaje sie prosto do Asili. Na kazdy autobus czekaja taksówki i pólciezarówki, które podwoza chetnych na miejsce.
Happy Life Village

Happy Life Village

Cena za 1 osobę:
1 178 zł
Osrodki wczasowe nad zatoka Dahab to samowystarczalne kompleksy z wlasnymi plazami i dostepem do rafy koralowej na cyplu. Ich gosci niewiele laczy z tlumami zatrzymujacymi sie w Asili, choc wszyscy, lacznie z przyjezdzajacymi na jeden dzien wczasowiczami z Szarm el-Szejk, spotykaja sie tu w sklepach i restauracjach.

Opinie : w Dahabie

4,0
Dahab Magda
Dahab leży około 100 km od Sharm El Sheikh. Jest dużo baz nurkowych, i oczywiście wspaniałych miejsc do nurkowania i snorkelingu. Nieduża, spokojna miejscowość. W centrum oprócz baz, sklepy z pamiątkami i restauracje. To także raj dla miłośników sportów wodnych, np windsurfingu czy kitesurfingu, gdyż rzadko tam są dni całkowicie bezwietrzne. Na Blue Lagoon można zobaczyć wiele żagli. Można się również wybrać na safari ,czy na Górę Synaj i do Klasztoru Św. Katarzyny.

Okazje Last Minute: Dahab

7 dni 29.02 - 07.03 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Sun & Fun
2 045 zł/os.
1 461 zł/os.
cena za 2 os.: 2 922 zł
7 dni 29.02 - 07.03 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Coral Travel
2 720 zł/os.
1 699 zł/os.
cena za 2 os.: 3 398 zł
7 dni 17.03 - 24.03 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
1 917 zł/os.
cena za 2 os.: 3 834 zł
7 dni 19.05 - 26.05 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Exim Tours
2 199 zł/os.
cena za 2 os.: 4 398 zł

Egipt na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY