Dahab - Przewodnik

Miłym dla oka elementem krajobrazu po drodze z Na''ama Bay do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/egipt/sharm-el-sheikh/dahab/" target="_blank"><strong>Dahab</strong></a> (95 km na północ) są poszarpane szczyty gór w głębi lądu. Kurort, który nazwę (po arabsku "złoto") zawdzięcza ciemnożółtym plażom, składa się z dwóch części: skupiska ośrodków wczasowych dla zamożnych cudzoziemców oraz beduińskiej osady Asila, 2,5 km dalej na północ, popularnej wśród młodszych turystów i będącej czymś w rodzaju <strong>Goa</strong> nad Morzem Czerwonym - choć za sprawą budowanych tu kolejnych luksusowych hoteli podział ten powoli się zaciera. Na północ od Asili, niedaleko miejsc do nurkowania zwanych <strong>Canyon</strong> i <strong>Blue Hole</strong>, powstaje już zresztą trzecie odrębne osiedle, ale w czasie zbierania informacji do przewodnika był to właściwie jeden wielki plac budowy.

Pogoda w Dahabie

Dzisiaj, 24.6 36°C
Miłym dla oka elementem krajobrazu po drodze z Na''ama Bay do Dahab (95 km na północ) są poszarpane szczyty gór w głębi lądu. Kurort, który nazwę (po arabsku "złoto") zawdzięcza ciemnożółtym plażom, składa się z dwóch części: skupiska ośrodków wczasowych dla zamożnych cudzoziemców oraz beduińskiej osady Asila, 2,5 km dalej na północ, popularnej wśród młodszych turystów i będącej czymś w rodzaju Goa nad Morzem Czerwonym - choć za sprawą budowanych tu kolejnych luksusowych hoteli podział ten powoli się zaciera. Na północ od Asili, niedaleko miejsc do nurkowania zwanych Canyon i Blue Hole, powstaje już zresztą trzecie odrębne osiedle, ale w czasie zbierania informacji do przewodnika był to właściwie jeden wielki plac budowy. Nie należy zrażać się wyglądem Dahab City, przypominającego coś na kształt administracyjnego centrum kurortu. Większość turystów udaje się prosto do Asili. Na każdy autobus czekają taksówki i półciężarówki, które podwożą chętnych na miejsce.
Happy Life Village

Happy Life Village

Cena za 1 osobę:
1 447 zł
Ośrodki wczasowe nad zatoką Dahab to samowystarczalne kompleksy z własnymi plażami i dostępem do rafy koralowej na cyplu. Ich gości niewiele łączy z tłumami zatrzymującymi się w Asili, choć wszyscy, łącznie z przyjeżdżającymi na jeden dzień wczasowiczami z Szarm el-Szejk, spotykają się tu w sklepach i restauracjach.

Opinie : w Dahabie

4,1
Dahab Rafał
Laguna i plaża

Okazje Last Minute: Dahab

Happy Life Village

Happy Life Village 4.5
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Sun & Fun
3 620 zł / 2 os.
1 810 zł / 1 os.

Happy Life Village

Happy Life Village 4.5
7 dni 07.09 - 14.09 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Coral Travel
4 627 zł / 2 os.
2 313 zł / 1 os.

Tropitel Dahab Oasis

Tropitel Dahab Oasis 4.0
7 dni 07.09 - 14.09 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Coral Travel
4 627 zł / 2 os.
2 313 zł / 1 os.
2 543 zł / 1 os. - 9 %

Tropitel Dahab Oasis

Tropitel Dahab Oasis 4.0
7 dni 22.10 - 29.10 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Sun & Fun
4 670 zł / 2 os.
2 335 zł / 1 os.

Egipt na skróty