Dahab - Przewodnik

Milym dla oka elementem krajobrazu po drodze z Na''ama Bay do <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/egipt/sharm-el-sheikh/dahab/" target="_blank"><strong>Dahab</strong></a> (95 km na pólnoc) sa poszarpane szczyty gór w glebi ladu. Kurort, który nazwe (po arabsku "zloto") zawdziecza ciemnozóltym plazom, sklada sie z dwóch czesci: skupiska osrodków wczasowych dla zamoznych cudzoziemców oraz beduinskiej osady Asila, 2,5 km dalej na pólnoc, popularnej wsród mlodszych turystów i bedacej czyms w rodzaju <strong>Goa</strong> nad Morzem Czerwonym - choc za sprawa budowanych tu kolejnych luksusowych hoteli podzial ten powoli sie zaciera. Na pólnoc od Asili, niedaleko miejsc do nurkowania zwanych <strong>Canyon</strong> i <strong>Blue Hole</strong>, powstaje juz zreszta trzecie odrebne osiedle, ale w czasie zbierania informacji do przewodnika byl to wlasciwie jeden wielki plac budowy.
Milym dla oka elementem krajobrazu po drodze z Na''ama Bay do Dahab (95 km na pólnoc) sa poszarpane szczyty gór w glebi ladu. Kurort, który nazwe (po arabsku "zloto") zawdziecza ciemnozóltym plazom, sklada sie z dwóch czesci: skupiska osrodków wczasowych dla zamoznych cudzoziemców oraz beduinskiej osady Asila, 2,5 km dalej na pólnoc, popularnej wsród mlodszych turystów i bedacej czyms w rodzaju Goa nad Morzem Czerwonym - choc za sprawa budowanych tu kolejnych luksusowych hoteli podzial ten powoli sie zaciera. Na pólnoc od Asili, niedaleko miejsc do nurkowania zwanych Canyon i Blue Hole, powstaje juz zreszta trzecie odrebne osiedle, ale w czasie zbierania informacji do przewodnika byl to wlasciwie jeden wielki plac budowy. Nie nalezy zrazac sie wygladem Dahab City, przypominajacego cos na ksztalt administracyjnego centrum kurortu. Wiekszosc turystów udaje sie prosto do Asili. Na kazdy autobus czekaja taksówki i pólciezarówki, które podwoza chetnych na miejsce.
Happy Life Village

Happy Life Village

Cena za 1 osobę:
1 871 zł
Osrodki wczasowe nad zatoka Dahab to samowystarczalne kompleksy z wlasnymi plazami i dostepem do rafy koralowej na cyplu. Ich gosci niewiele laczy z tlumami zatrzymujacymi sie w Asili, choc wszyscy, lacznie z przyjezdzajacymi na jeden dzien wczasowiczami z Szarm el-Szejk, spotykaja sie tu w sklepach i restauracjach.

Opinie : w Dahabie

4,0
Dahab magdalena
bardzo sympatyczne miejsce o swoim własnym uroku Ogólnie: to miejsce nie jest jeszcze az tak skomercjalizowane jak np Sharm Al Sheikh czy Hurhgada, jest spokojniejsze i ma swój urokliwy charakter
Atrakcje turystyczne: piekmnie wyglądaja male, białe budyneczki wśród zieleni. sa często widoczne z wybrzeży- fajny widok. dla osób które pierwszy raz tu przyjżdzaja atrakcją będą treż same wielbłądy i bediuńskie wioski. Jeśli chodzi o typowe zabytki architektury to za dużo nie odnajdziemy.
Aktywny wypoczynek: Dahab ma doskonałe warunki do nurkowania- dla mnie to bardzo niezwykle emocjonujące przeżycie. Piękno i kolorystyka raf koralowych zachwyci na pewno każdego
Życie nocne: w porządku. DObrze jest rozwiązane. Jest duzo możliwość zababy i wiele kanjpek, w których można posiedziec wieczorkami.
Jedzenie i restauracje: dobrym pomysłem jest zjedzenie czegoś w restauracjach, w których siedzi sie na samych poduszkahch- fajny klimat
Pogoda: od kwietnia do paĽdziernika jest chyba najciekawiej
Plaża: piaszczyste plaże pienie położone w zatoczkach nad czyściutkim morzem

Okazje Last Minute: Dahab

7 dni 19.09 - 26.09 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Coral Travel
2 372 zł/os.
cena za 2 os.: 4 744 zł
7 dni 06.10 - 13.10 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Exim Tours
2 449 zł/os.
cena za 2 os.: 4 898 zł
7 dni 25.07 - 01.08 Inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Coral Travel
3 776 zł/os.
cena za 2 os.: 7 552 zł

Egipt na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY