Dahab - Przewodnik

Milym dla oka elementem krajobrazu po drodze z Na''ama Bay do <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/egipt/sharm-el-sheikh/" target="_blank"><strong>Dahab</strong></a> (95 km na pólnoc) sa poszarpane szczyty gór w glebi ladu. Kurort, który nazwe (po arabsku "zloto") zawdziecza ciemnozóltym plazom, sklada sie z dwóch czesci: skupiska osrodków wczasowych dla zamoznych cudzoziemców oraz beduinskiej osady Asila, 2,5 km dalej na pólnoc, popularnej wsród mlodszych turystów i bedacej czyms w rodzaju <strong>Goa</strong> nad Morzem Czerwonym - choc za sprawa budowanych tu kolejnych luksusowych hoteli podzial ten powoli sie zaciera. Na pólnoc od Asili, niedaleko miejsc do nurkowania zwanych <strong>Canyon</strong> i <strong>Blue Hole</strong>, powstaje juz zreszta trzecie odrebne osiedle, ale w czasie zbierania informacji do przewodnika byl to wlasciwie jeden wielki plac budowy.

Pogoda w Dahabie

Dzisiaj, 14.6 34°C
Milym dla oka elementem krajobrazu po drodze z Na''ama Bay do Dahab (95 km na pólnoc) sa poszarpane szczyty gór w glebi ladu. Kurort, który nazwe (po arabsku "zloto") zawdziecza ciemnozóltym plazom, sklada sie z dwóch czesci: skupiska osrodków wczasowych dla zamoznych cudzoziemców oraz beduinskiej osady Asila, 2,5 km dalej na pólnoc, popularnej wsród mlodszych turystów i bedacej czyms w rodzaju Goa nad Morzem Czerwonym - choc za sprawa budowanych tu kolejnych luksusowych hoteli podzial ten powoli sie zaciera. Na pólnoc od Asili, niedaleko miejsc do nurkowania zwanych Canyon i Blue Hole, powstaje juz zreszta trzecie odrebne osiedle, ale w czasie zbierania informacji do przewodnika byl to wlasciwie jeden wielki plac budowy. Nie nalezy zrazac sie wygladem Dahab City, przypominajacego cos na ksztalt administracyjnego centrum kurortu. Wiekszosc turystów udaje sie prosto do Asili. Na kazdy autobus czekaja taksówki i pólciezarówki, które podwoza chetnych na miejsce. Osrodki wczasowe nad zatoka Dahab to samowystarczalne kompleksy z wlasnymi plazami i dostepem do rafy koralowej na cyplu. Ich gosci niewiele laczy z tlumami zatrzymujacymi sie w Asili, choc wszyscy, lacznie z przyjezdzajacymi na jeden dzien wczasowiczami z Szarm el-Szejk, spotykaja sie tu w sklepach i restauracjach.

Opinie : w Dahabie

4,0
Dahab polek100
Cisza, spokój i serfing Ogólnie: Spokojna miejscowość, szczególnie lubiana przez serferów.
Atrakcje turystyczne: Blue hole-moim zdaniem jedno z najciekawszych w Egipcie miejsc do nurkowania. Dobra baza wypadowa na wycieczki do Izraela i Jordani.
Aktywny wypoczynek: Raj dla serferów i dobre miejsce dla nurków. Należy tylko wybrać odpowiedni hotel.
Życie nocne: Byliśmy po sezoenie, ale raczej mało urozmaicone.
Komunikacja: Zależy od hotelu. Za kilka dolarów zwiedzisz cała okolicę.
Jedzenie i restauracje: Kilkanaście sympatycznych knajpek wzdłóż morza w centrum Dahab
Zdrowie i bezpieczeństwo: Czuliśmy sie bezpiecznie i nie słyszeliśmy o żadnych wypadkach.
Pogoda: Byliśmy w listopadzie. Temperatura 26-30 C. Szkoda tylko, że słońce zachodziło za góry po 16tej
Plaża: Czysta, piaszczysta i odpowiednio szeroka.

Egipt na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY