Egipt - Przewodnik

<p><strong>Egipt</strong> znajduje się bardzo wysoko na liście popularnych kierunków. <strong>Wspaniała pogoda</strong> przez okrągły rok, <strong>piękne plaże</strong>, <strong>sprawdzone hotele</strong> i bardzo dobry stosunek jakości do ceny sprawiają, że coraz więcej turystów wybiera właśnie ten kraj na wakacje. To również miejsce bogate <strong>historycznie i kulturowo</strong>. Zobacz, czym urzeknie Cię kraj faraonów i zaplanuj swoją wycieczkę.</p> <h2>Wycieczki do Egiptu – relaks nad Morzem Czerwonym</h2> Egipt to kierunek, gdzie pogoda sprzyja opalaniu przez okrągły rok. Średnia temperatura wynosi tu ok. <strong>30 stopni</strong> i nawet w najchłodniejszych miesiącach z reguły wynosi powyżej 20 stopni. To kraj, gdzie <strong>pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.To doskonałe miejsce na <strong>rodzinne wczasy </strong>– o wypoczynek zadbają wysokiej jakości hotele i wspaniała obsługa.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 30.9 37°C

Egipt znajduje się bardzo wysoko na liście popularnych kierunków. Wspaniała pogoda przez okrągły rok, piękne plaże, sprawdzone hotele i bardzo dobry stosunek jakości do ceny sprawiają, że coraz więcej turystów wybiera właśnie ten kraj na wakacje. To również miejsce bogate historycznie i kulturowo. Zobacz, czym urzeknie Cię kraj faraonów i zaplanuj swoją wycieczkę.

Wycieczki do Egiptu – relaks nad Morzem Czerwonym

Egipt to kierunek, gdzie pogoda sprzyja opalaniu przez okrągły rok. Średnia temperatura wynosi tu ok. 30 stopni i nawet w najchłodniejszych miesiącach z reguły wynosi powyżej 20 stopni. To kraj, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.To doskonałe miejsce na rodzinne wczasy – o wypoczynek zadbają wysokiej jakości hotele i wspaniała obsługa. Jedne z najbardziej popularnych miejscowości turystycznych to Hurghada i Sharm El Sheikh, a także Marsa Alam położone nad Morzem Czerwonym. Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i przyciągają mnogością atrakcji. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania. Z kolei Sharm El Sheikh jest świetnym miejscem dla pasjonatów sportów wodnych.  Egipt słynie z zachwycających raf koralowychnurkowanie w tym miejscu na pewno stanie się niezwykłą przygodą. Wiele hoteli położonych jest praktycznie przy samej rafie, dzięki czemu tak naprawdę dzieli Cię krok od zobaczenia bogatego świata podwodnego. Egipt to świetny kierunek na wakacje all inclusive. Dużym atutem jest również szeroki wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień nawet dla najbardziej wymagających klientów. Korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute, taki urlop można zaplanować o każdej porze roku.

Co zobaczyć w Egipcie? Poznaj bogactwo kraju faraonów

Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut bądź Kolosy Memnona. Piramida Cheopsa w Gizie uznawana jest za jeden z siedmiu cudów świata. Zdecydowanie warto też udać się do Kairu, który słynie z pięknej architektury i jest największym miastem Afryki oraz Bliskiego Wschodu. Wyjątkową atrakcją jest również Dolina Królów – jest to miejsce pochówku władców Egiptu, które od 1979 roku widnieje na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Ogromne wrażenie robi tez wycieczka do Aleksandrii, gdzie znajdują się starożytne grobowce, a także miasto „stu bram” – Teby.

Nowoczesny kurort Sharm El-Sheikh znajdujący się na półwyspie Synaj jest dobrą bazą wypadową na Górę Synaj, na skalistą pustynię Wyżyny Synajskiej, a także do Ziemi Świętej. W okolicy kurortu znajduje się również pierwszy egipski park podwodny Ras Muhammad. Wyróżniająca się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Warto też poznać przepiękne wybrzeże Morza Śródziemnego, pustynie i pustynno-skalisty Półwysep Synaj oraz Morza Czerwonego. Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze urlop w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Szukasz ofert na wypoczynek podczas jesiennych miesięcy? Sprawdź: Zobacz również:

Opinie o miastach w Egipcie

4,0
Marsa Alam agustek1
naj-super-extra! Pogoda: maj

Egipt na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY