Egipt - Przewodnik

<p><strong>Egipt </strong>- miejsce, <strong>gdzie pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 21.3 26°C

Egipt - miejsce, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji świata można podziwiać udając się na wakacje do najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh
Happy Life Village

Happy Life Village

Cena za 1 osobę:
1 192 zł
Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 30°C, dlatego korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku!

Do Egiptu na wakacje oprócz doskonałej pogody przyciągają także doskonale piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiające, mieniące się kolorami rafy koralowe sprawiające, że nurkowanie w Egipcie stanie się niezwykła przygoda.

Wyróżniającą się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznać przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego, pustyń i pustynno-skalistego Półwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzującego się przepięknymi rafami koralowymi oraz bogatą, unikatową florą i fauną. 

Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Dolinę Królów, Abu Simbel czy wybierając się na wycieczkę do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Flamenco Beach & Resort

Flamenco Beach & Resort

Cena za 1 osobę:
1 317 zł
Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i stały się centrum życia aktywnego. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania. 

Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. 


Opinie o miastach w Egipcie

4,4
Sharm El Sheikh Ula
Polecam osobom lubiącym życie nocne

Okazje Last Minute: Egipt

Palm Beach (Hurghada)

Palm Beach (Hurghada) 4.5
7 dni 15.12 - 22.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Usytuowanie bezpośrednio przy prywatnej plaży
  • Urozmaicone animacje i liczne atrakcje dla rodzin
  • Szkołę nurkowania i windsurfingu
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
2 676 zł / 2 os.
1 338 zł / 1 os.

Old Vic Sharm Resort

Old Vic Sharm Resort
7 dni 10.12 - 17.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 706 zł / 2 os.
1 353 zł / 1 os.

Pensee Royal Garden

Pensee Royal Garden 3.6
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Poznań AI - All Inclusive TUI
2 738 zł / 2 os.
1 369 zł / 1 os.

Egipt na skróty

Przewodnik: