Egipt - Przewodnik

Egipt - miejsce, <strong>gdzie pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 11.12 24°C
Egipt - miejsce, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego. Kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji świata można podziwiać udając się na wakacje do najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh.

Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 30°C, dlatego korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku!

Do Egiptu na wakacje oprócz doskonałej pogody przyciągają także doskonale piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiające, mieniące się kolorami rafy koralowe sprawiające, że nurkowanie w Egipcie stanie się niezwykła przygoda.

Wyróżniającą się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznać przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego, pustyń i pustynno-skalistego Półwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzującego się przepięknymi rafami koralowymi oraz bogatą, unikatową florą i fauną.
Three Corners Happy Life Beach Resort
Cena za 1 osobę:
649 zł - 77 %
Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Dolinę Królów, Abu Simbel czy wybierając się na wycieczkę do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Elphistone Resort

Elphistone Resort

Cena za 1 osobę:
649 zł - 75 %
Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i stały się centrum życia aktywnego. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania.

Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem.

Opinie o miastach w Egipcie

5,0
Makadi Bay Magda
dobra lokalizacja dla osób chcących spokojnie wypocząć

Okazje Last Minute: Egipt

Blue Reef Resort

Blue Reef Resort 4.2
7 dni 12.12 - 19.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Doskonale zachowaną rafę koralową
  • Przestronne i funkcjonalne pokoje
  • Liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi
  • Serdecznych i pomocnych pracowników
last
minute
1 298 zł / 2 os.
649 zł / 1 os.
2 489 zł / 1 os. - 74 %

Three Corners Sea Beach

Three Corners Sea Beach 4.2
7 dni 12.12 - 19.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Liczne udogodnienia dla rodzin z dziećmi
  • Kompleks basenowy z 5 zjeżdżalniami
  • Doskonale zachowaną rafę koralową
  • Rozbudowaną infrastrukturę sportowo-rekreacyjną
last
minute
1 498 zł / 2 os.
749 zł / 1 os.
2 589 zł / 1 os. - 71 %

Sea Gull Beach Resort (Hurghada)

Sea Gull Beach Resort (Hurghada) 3.8
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka
last
minute
1 578 zł / 2 os.
789 zł / 1 os.
2 489 zł / 1 os. - 68 %

Egipt na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY