Egipt - Przewodnik

<p><strong>Egipt </strong>- miejsce, <strong>gdzie pustynia laczy sie z morzem</strong> - polozony jest w pólnocno-wschodniej Afryce oraz czesciowo na Pólwyspie Synaj. Od pólnocy oblewany jest wodami Morza Sródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 16.7 45°C

Egipt - miejsce, gdzie pustynia laczy sie z morzem - polozony jest w pólnocno-wschodniej Afryce oraz czesciowo na Pólwyspie Synaj. Od pólnocy oblewany jest wodami Morza Sródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Kolebke jednej z najstarszych cywilizacji swiata mozna podziwiac udajac sie na wakacje do najpopularniejszych miejscowosci turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh

Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada ponizej 20°C, a temperatura powietrza wynosi srednio 30°C, dlatego korzystajac z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu mozna wybrac sie o kazdej porze roku!

Do Egiptu na wakacje oprócz doskonalej pogody przyciagaja takze doskonale piaszczyste plaze, cieple morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiajace, mieniace sie kolorami rafy koralowe sprawiajace, ze nurkowanie w Egipcie stanie sie niezwykla przygoda.

Wyrózniajaca sie kraina geograficzna jest dolina i delta Nilu - niegdys centrum cywilizacji, dzis wazny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznac przepieknego wybrzeza Morza Sródziemnego, pustyn i pustynno-skalistego Pólwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzujacego sie przepieknymi rafami koralowymi oraz bogata, unikatowa flora i fauna. 
Flamenco Beach & Resort

Flamenco Beach & Resort

Cena za 1 osobę:
1 281 zł
Ducha przeszlosci mozna poczuc zwiedzajac monumentalne piramidy w Gizie, swiatynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Doline Królów, Abu Simbel czy wybierajac sie na wycieczke do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Pensee Royal Garden

Pensee Royal Garden

Cena za 1 osobę:
1 329 zł
Zlote, piaszczyste plaze Egiptu sa jednymi z najwspanialszych na swiecie (np. plaza w Hurghadzie w poblizu hotelu Marriott). Ciagna sie kilometrami i staly sie centrum zycia aktywnego. Organizowane sa tu róznego rodzaju rozrywki od nauki tanca, po kursy nurkowania. 

Atutem Egiptu jest równiez duzy wybór komfortowych hoteli oferujacych mnogosc atrakcji i udogodnien dla wymagajacych klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnoscia bedzie niezapomnianym przezyciem. 


Opinie o miastach w Egipcie

4,8
Hurghada beata
Hurgarda - raj na ziemi Ogólnie: Piękna miejscowość , bajeczne hotele , cudowne morze przeplatane z autentyczną biedą tubylców a zaułkach miasta.
Atrakcje turystyczne: Z Hurgardy moża popłynąc statkiem na nurkowanie , na bajeczną wyspę Giftun , niedaleko jest do Luksoru , troszkę dalej do Kairu , ale naprawdę warto. Kiedy nocą samolot dolatuje do celu wśrud ciemności wyłania się bajkow świat oświetlonych holeti i basenów.Wspaniały widok...
Aktywny wypoczynek: Nurkowanie , nurkowanie i jeszce raz nurkowanie... :-) kto raz spróbuje - zrozumie :-)
Życie nocne: Nieskończone możliwości - wsapniałe kluby z nutką orientu .
Komunikacja: Taxi 24 na dobę ogólniedostepne
Jedzenie i restauracje: Polecam raczej hotelowy wikt.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Opieka medyczna w hotelach , szpital w miescie
Pogoda: Zdecydowanie wiosna , jesień ze względu na temperatury
Plaża: CUdowna !!! Najpiękniejsza na świecie :-)

Okazje Last Minute: Egipt

Happy Life Village

Happy Life Village 4.5
7 dni 07.01 - 14.01 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki TUI
2 688 zł / 2 os.
1 344 zł / 1 os.

Otium Golden (ex Shores)

Otium Golden (ex Shores) 4.1
7 dni 17.12 - 24.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive TUI
2 744 zł / 2 os.
1 372 zł / 1 os.

Coral Hills

Coral Hills 3.5
7 dni 07.03 - 14.03 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
2 842 zł / 2 os.
1 421 zł / 1 os.

Egipt na skróty

Przewodnik: