Egipt - Przewodnik

<p><strong>Egipt </strong>- miejsce, <strong>gdzie pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 20.1 18°C

Egipt - miejsce, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji świata można podziwiać udając się na wakacje do najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh
Strand Taba Heights Resort (ex. InterContinental)
Cena za 1 osobę:
1 299 zł - 57 %
Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 30°C, dlatego korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku!

Do Egiptu na wakacje oprócz doskonałej pogody przyciągają także doskonale piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiające, mieniące się kolorami rafy koralowe sprawiające, że nurkowanie w Egipcie stanie się niezwykła przygoda.

Wyróżniającą się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznać przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego, pustyń i pustynno-skalistego Półwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzującego się przepięknymi rafami koralowymi oraz bogatą, unikatową florą i fauną. 

Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Dolinę Królów, Abu Simbel czy wybierając się na wycieczkę do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Sea Garden (Hurghada)

Sea Garden (Hurghada)

Cena za 1 osobę:
1 313 zł
Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i stały się centrum życia aktywnego. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania. 

Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. 


Opinie o miastach w Egipcie

4,3
Sharm El Sheikh gosc
. Ogólnie: jak na egipskie warunki- w porządku.
Atrakcje turystyczne: 2 atrakcyjne centra handlowo- rozrywkowe.
Aktywny wypoczynek: bardzo dużo propozycji wycieczek i innych atrakcji na plaży, jak i w hotelu.
Komunikacja: więcej taksówek, niż samochodów prywtnych. autobusy i bus hotelowy.
Jedzenie i restauracje: smaczne jedzenie, zemsta Faraona nas ominęła.
Pogoda: dla nas wyjazd w styczniu był niezwykle przyjemny. W lecie za gorąco.
Plaża: piaszczysta, czysta, przyzwoita.

Okazje Last Minute: Egipt

Beirut

Beirut 2.6
7 dni 24.01 - 31.01 inne terminy Katowice HB - Dwa posiłki Coral Travel
last
minute
2 662 zł / 2 os.
1 331 zł / 1 os.
1 915 zł / 1 os. - 30 %

Beirut

Beirut 2.6
7 dni 24.01 - 31.01 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Best Reisen
last
minute
2 696 zł / 2 os.
1 348 zł / 1 os.

Hawaii Palm Resort (ex. Mirage New Hawaii)

Hawaii Palm Resort (ex. Mirage New Hawaii) 3.4
7 dni 07.03 - 14.03 inne terminy Poznań AI - All Inclusive TUI
2 770 zł / 2 os.
1 385 zł / 1 os.

Egipt na skróty

Przewodnik: