Egipt - Przewodnik

<p><strong>Egipt </strong>- miejsce, <strong>gdzie pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 21.5 40°C

Egipt - miejsce, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji świata można podziwiać udając się na wakacje do najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh
El Wekala Aqua Park Resort
Cena za 1 osobę:
999 zł - 58 %
Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 30°C, dlatego korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku!

Do Egiptu na wakacje oprócz doskonałej pogody przyciągają także doskonale piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiające, mieniące się kolorami rafy koralowe sprawiające, że nurkowanie w Egipcie stanie się niezwykła przygoda.

Wyróżniającą się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznać przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego, pustyń i pustynno-skalistego Półwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzującego się przepięknymi rafami koralowymi oraz bogatą, unikatową florą i fauną. 

Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Dolinę Królów, Abu Simbel czy wybierając się na wycieczkę do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Beirut

Beirut

Cena za 1 osobę:
1 050 zł - 41 %
Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i stały się centrum życia aktywnego. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania. 

Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. 


Opinie o miastach w Egipcie

4,2
Sharm El Sheikh Krzysztof
Nie mam porównania do innych miejsc w Egipcie, ale mi się bardzo podobało i dobrze się czułem w tym miejscu. Prześliczne rafy koralowe i ogólnie Morze Czerwone <3

Okazje Last Minute: Egipt

Zahabia

Zahabia
7 dni 23.05 - 30.05 inne terminy Gdańsk HB - Dwa posiłki Coral Travel
last
minute
2 164 zł / 2 os.
1 082 zł / 1 os.
1 804 zł / 1 os. - 40 %

Regina Swiss Inn Resort (ex. Royal Regina Resort)

Regina Swiss Inn Resort (ex. Royal Regina Resort) 3.1
7 dni 23.05 - 30.05 inne terminy Gdańsk HB - Dwa posiłki Coral Travel
last
minute
2 354 zł / 2 os.
1 177 zł / 1 os.
2 072 zł / 1 os. - 43 %

Elysees Hurghada

Elysees Hurghada 3.7
7 dni 23.05 - 30.05 inne terminy Gdańsk AI - All Inclusive Coral Travel
last
minute
2 417 zł / 2 os.
1 208 zł / 1 os.
1 923 zł / 1 os. - 37 %

Egipt na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY