Egipt - Przewodnik

<p><strong>Egipt </strong>- miejsce, <strong>gdzie pustynia łączy się z morzem</strong> - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Pogoda w Egipcie

Dzisiaj, 18.11 27°C

Egipt - miejsce, gdzie pustynia łączy się z morzem - położony jest w północno-wschodniej Afryce oraz częściowo na Półwyspie Synaj. Od północy oblewany jest wodami Morza Śródziemnego, a od wschodu Morza Czerwonego.

Kolebkę jednej z najstarszych cywilizacji świata można podziwiać udając się na wakacje do najpopularniejszych miejscowości turystycznych Egiptu, takich jak Hurghada i Sharm El Sheikh

Egipt jest miejscem, gdzie temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20°C, a temperatura powietrza wynosi średnio 30°C, dlatego korzystając z szerokiego wachlarza ofert last minute na wycieczki, do Egiptu można wybrać się o każdej porze roku!

Do Egiptu na wakacje oprócz doskonałej pogody przyciągają także doskonale piaszczyste plaże, ciepłe morze, bogactwo kulturowe, historyczne i naturalne oraz zadziwiające, mieniące się kolorami rafy koralowe sprawiające, że nurkowanie w Egipcie stanie się niezwykła przygoda.

Wyróżniającą się krainą geograficzną jest dolina i delta Nilu - niegdyś centrum cywilizacji, dziś ważny punkt wycieczek turystów. Poza tym nie sposób nie poznać przepięknego wybrzeża Morza Śródziemnego, pustyń i pustynno-skalistego Półwyspu Synaj oraz Morza Czerwonego, charakteryzującego się przepięknymi rafami koralowymi oraz bogatą, unikatową florą i fauną. 
Sea Garden (Hurghada)

Sea Garden (Hurghada)

Cena za 1 osobę:
1 027 zł
Ducha przeszłości można poczuć zwiedzając monumentalne piramidy w Gizie, świątynie w Luksorze, Karnaku, Hatszepsut oraz Kolosy Memnona, Dolinę Królów, Abu Simbel czy wybierając się na wycieczkę do Kairu, czy „miasta stu bram” - Teb.
Happy Life Village

Happy Life Village

Cena za 1 osobę:
1 038 zł
Złote, piaszczyste plaże Egiptu są jednymi z najwspanialszych na świecie (np. plaża w Hurghadzie w pobliżu hotelu Marriott). Ciągną się kilometrami i stały się centrum życia aktywnego. Organizowane są tu różnego rodzaju rozrywki od nauki tańca, po kursy nurkowania. 

Atutem Egiptu jest również duży wybór komfortowych hoteli oferujących mnogość atrakcji i udogodnień dla wymagających klientów. To wszystko sprawia, ze wypoczynek w Egipcie z pewnością będzie niezapomnianym przeżyciem. 


Opinie o miastach w Egipcie

4,0
Hurghada sebastian
głośne brudne klimatyczne :) tych co lubią klimat Egiptu przekonywać nie muszę, reszcie się nie spodoba :)

Okazje Last Minute: Egipt

Falcon Hills

Falcon Hills 3.9
7 dni 20.11 - 27.11 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
last
minute
2 078 zł / 2 os.
1 039 zł / 1 os.

Beirut

Beirut 2.5
7 dni 22.11 - 29.11 inne terminy Warszawa HB - Dwa posiłki Coral Travel Wezyr Holidays
last
minute
2 187 zł / 2 os.
1 093 zł / 1 os.
1 627 zł / 1 os. - 33 %

Falcon Naama Star

Falcon Naama Star 3.8
7 dni 11.12 - 18.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
2 204 zł / 2 os.
1 102 zł / 1 os.

Egipt na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY