Makadi Bay - Przewodnik

<p>Makadi Bay, czyli <strong>Zatoka Makadi</strong>, zlokalizowana jest w odległości około 35 km na południe od <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/egipt/hurghada/" target="_blank">Hurghady</a>, na zachodnim brzegu <strong>Morza Czerwonego</strong>. Jeszcze kilka lat temu miejsce to było pustynią, a dziś zlokalizowane są tu najlepsze, najbardziej luksusowe hotele w regionie. Piękne plaże i bliskość raf koralowych sprawiają, że chętnie przyjeżdżają tu turyści spędzić swoje wakacje. Co więcej, <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/egipt/hurghada/makadi-bay/" target="_self">na wakacje do <strong>Makadi Bay</strong></a> można wybrać się w zasadzie o dowolnej porze roku, bowiem zawsze panuje tu doskonała pogoda.

Pogoda w Makadi Bay

Dzisiaj, 19.6 34°C

Makadi Bay, czyli Zatoka Makadi, zlokalizowana jest w odległości około 35 km na południe od Hurghady, na zachodnim brzegu Morza Czerwonego. Jeszcze kilka lat temu miejsce to było pustynią, a dziś zlokalizowane są tu najlepsze, najbardziej luksusowe hotele w regionie. Piękne plaże i bliskość raf koralowych sprawiają, że chętnie przyjeżdżają tu turyści spędzić swoje wakacje. Co więcej, na wakacje do Makadi Bay można wybrać się w zasadzie o dowolnej porze roku, bowiem zawsze panuje tu doskonała pogoda.

Piaszczysta zatoka Makadi jest objęta ochroną, dlatego można tu podziwiać przepiękne, bogato rozwinięte rafy koralowe, wiele morskich gatunków fauny i flory. Cmentarzyska statków to miejsca, gdzie można odkryć uroki nurkowania głębinowego. W zatoce znajduje się także dom rafowy, do którego można się dostać z brzegu.
Serenity Fun City

Serenity Fun City

Cena za 1 osobę:
1 603 zł
Makadi Bay oferuje liczne rozrywki dla turystów chcących spędzać czas aktywnie. Można nurkować, jeździć na nartach wodnych czy spróbować swoich sił w windsurfingu. W Makadi Bay bez trudu można zarezerwować sobie kursy nurkowania. Oprócz tego warto do woli plażować i kąpać się w ciepłym morzu. Uwaga! Na wakacje do Makadi Bay należy zabrać buty do wody, ponieważ dno jest kamieniste.
Serenity Makadi Beach (ex. Heights)

Serenity Makadi Beach (ex. Heights)

Cena za 1 osobę:
1 725 zł
Z Makadi Bay można wybrać się na wycieczkę statkiem połączoną z nurkowaniem w rejonie Parku Morskiego na wyspie Giftun, albo na safari podwodne do Gota Abu Ramada.

Obszerna baza turystyczna powoduje, że każdy turysta może znaleźć w Makadi Bay hotel, który będzie w pełni odpowiadał mu standardem usług oraz atrakcji dodatkowych. W szczególności można tu znaleźć hotele przystosowane dla rodzin z dziećmi w różnym wieku. W obiektach są kluby malucha, przez cały dzień organizuje się animacje dla dzieci, zjeżdżalnie wodne, boiska czy place zabaw.


Okazje Last Minute: Makadi Bay

Stella Di Mare Gardens Resort & Spa

Stella Di Mare Gardens Resort & Spa 4.2
7 dni 12.09 - 19.09 inne terminy Katowice AI - All Inclusive TUI
3 680 zł / 2 os.
1 840 zł / 1 os.

Stella Di Mare Gardens Resort & Spa

Stella Di Mare Gardens Resort & Spa 4.2
7 dni 05.12 - 12.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Rainbow
3 687 zł / 2 os.
1 843 zł / 1 os.

Stella Di Mare Beach ( ex. Stella Makadi Resort)

Stella Di Mare Beach ( ex. Stella Makadi Resort) 4.4
7 dni 12.12 - 19.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Rainbow

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Fantastyczną plażę z dostępem do rafy koralowej
  • Udogodnienia dla rodzin z dziećmi
  • Przestronne i eleganckie pokoje
  • Bardzo dobrą obsługę
3 891 zł / 2 os.
1 945 zł / 1 os.

Egipt na skróty