Shark Bay - Przewodnik

W odległości około 10 km na północ od znanego egipskiego kurortu Naama Bay, znajduje się ustronny kurort <strong>Shark Bay</strong>, popularny wśród miłośników nurkowania. Zatoka Rekina, jak w tłumaczeniu brzmi nazwa tego miejsca, może być celem jednodniowej wycieczki, jak i tygodniowego pobytu w tutejszych hotelach i ośrodkach wypoczynkowych.

Pogoda w Shark Bay

Dzisiaj, 21.5 33°C
W odległości około 10 km na północ od znanego egipskiego kurortu Naama Bay, znajduje się ustronny kurort Shark Bay, popularny wśród miłośników nurkowania. Zatoka Rekina, jak w tłumaczeniu brzmi nazwa tego miejsca, może być celem jednodniowej wycieczki, jak i tygodniowego pobytu w tutejszych hotelach i ośrodkach wypoczynkowych. Położenie i geografia zatoki
Egipski kurort Shark Bay znajduje się w pobliżu takich kurortów jak Szarm el-Szejk i Naama Bay. Kilka lat temu powstała tu luksusowa dzielnica, w której można wypoczywać w hotelach o wysokim standardzie. Znajduje się w tym miejscu także pełnowymiarowe pole golfowe, które przyciąga do siebie znane i wpływowe osobistości, wypoczywające nad Morzem Czerwonym.
Rozległa zatoka Shark Bay sprawiła, że powstało tu wiele hoteli i ośrodków wynajmujących apartamenty. Istnieją w niej także szkoły nurkowania.

Atrakcje w zatoce
Podstawowym elementem, który przyciąga do Shark Bay turystów to bogactwo podwodnego świata i doskonałe miejsca do nurkowania. Znajduje się tu najwięcej tzw. łąk podwodnych na świecie, z rekordową ilością gatunków fauny i flory.
Za ciekawostkę można uznać fakt, że Zatoka Rekina w Egipcie została wpisana na Listę Światowego Dziedzictwa Kulturowego UNESCO.

Pomimo nazwy, w zatoce Shark Bay niewiele pozostało już rekinów. Przy odrobinie szczęścia można tu spotkać żarłacza tygrysiego czy olbrzymiego, choć niegroźnego dla człowieka rekina wielorybiego. Za to jest wiele różnokolorowych gatunków ryb, pływających w całych ławicach. W zatoce można poobserwować także humbaki, żółwie morskie oraz delfiny. W określonym czasie w ciągu roku żółwie składają na plażach zatoki swojej jaja, co jest niesamowitym widokiem.
Nurkując w Zatoce Rekina, można spodziewać się odkrycia wielobarwnego świata. Zatopione wraki i przepiękne rafy koralowe sprawiają, że miłośnicy nurkowania nie chcą wychodzić z wody. Atrakcją zatoki jest Obserwatorium Rekinów, czyli pierwszy egipski podwodny park krajobrazowy o nazwie Ściana Muhammada.  Podczas wizyty można podziwiać drapieżne rekiny przez dno szklanych łodzi albo wejść w akwalungu do wody i obcować z rekinami „twarzą w twarz”.

Jeśli nie jesteśmy nurkami i wolimy inny tryb urlopu, zawsze możemy wypocząć na piaszczystych plażach Shark Bay i zakosztować kąpieli słonecznych. Woda w morzu jest ciepła i przejrzysta, dlatego można tu uprawiać wiele sportów wodnych.

Egipt na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY