Hurghada - Przewodnik

<strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/egipt/hurghada/" target="_blank">Hurghada</a></strong>, będąca niegdyś spokojną wioską rybacką, od kilkudziesięciu lat jest ogromnym ośrodkiem wypoczynkowym <strong>Morza Czerwonego</strong>. Klimat regionu sprzyja wycieczkom last minute w okresie od kwietnia do października. Temperatury przekraczają wówczas 30°C, przy czym należy pamiętać o wahaniach temperatur pomiędzy dniem i nocą.

Pogoda w Hurghadzie

Dzisiaj, 27.5 36°C
Hurghada, będąca niegdyś spokojną wioską rybacką, od kilkudziesięciu lat jest ogromnym ośrodkiem wypoczynkowym Morza Czerwonego. Klimat regionu sprzyja wycieczkom last minute w okresie od kwietnia do października. Temperatury przekraczają wówczas 30°C, przy czym należy pamiętać o wahaniach temperatur pomiędzy dniem i nocą. Na wakacje do Hurghady przyciągają nie tylko starożytne zabytki, ale również krajobraz pustynny, malowniczy łańcuch górski, lazurowe wybrzeża urozmaicone małymi wysepkami i cudownymi rafami koralowymi oraz bogaty wybór sportów wodnych i długie, piaszczyste plaże, na których można zażywać kąpieli słonecznych wśród palm.
Oprócz turystycznego charakteru Hurghada posiada jeszcze zabytki starożytnego Egiptu oraz typowo arabską część miasta, w której życie toczy się głównie na bazarach. Spędzając wakacje w Hurghadzie warto wybrać się do muzeum i akwarium, gdzie znajduje się okazała kolekcja flory i fauny Morza Czerwonego. Warto skorzystać również z wycieczki na koralową Wyspę Gifun oraz z rejsu łodzią podwodną ze szklanym dnem, podczas której można podziwiać bogactwo i barwność podwodnego świata.
Ponadto koniecznie należy poznać Kair i Luksor, a w nich bogactwo Świątyń Karnaku, Świątyni Hatszepsut, Świątyni Boga Amona oraz Dolinę Królów z grobowcami faraonów ukrytymi w skałach i Kolosy Memnona.
Imponująca wycieczka Jeep Safari daje możliwość poznania pustyni i małych wiosek zamieszkałych przez Beduinów, którzy chętnie ugoszczą turystów miętową herbatką, opowiadając o historii życia na pustyni. Ponadto koniecznie należy wybrać się na przejażdżkę na wielbłądach i zobaczyć fatamorganę i zachód słońca doskonale komponujący się z piaskami pustyni.
Beirut

Beirut

Cena za 1 osobę:
1 300 zł - 31 %
Plaże w regionie Hurghady to jedne z najpiękniejszych plaż na świecie. Królują tu złote, piaszczyste wybrzeża łagodnie opadające do krystalicznie czystej, turkusowej wody. Na plażach organizowane są różnego typu rozrywki: od nauki tańca po bogaty wybór sportów wodnych i nurkowanie, które stało się najpopularniejszym sportem wodnym, imponującą przygodą, dającą możliwość poznania malowniczości podwodnego świata. To właśnie przepiękne rafy koralowe Hurghady urzekające swymi barwami są jednymi z najpiękniejszych na świecie i są niewątpliwym atutem Egiptu.

W Hurghadzie znajduje się wiele luksusowych, okazałych hoteli z doskonale rozwiniętą infrastrukturą turystyczną i z szeroką ofertą rozrywki i sportów wodnych. Niemal wszystkie hotele są malowniczo położne na wybrzeżach, a z ich pokoi rozpościerają się cudowne widoki na morze. Zdecydowana większość hoteli regionu Hurghady położona jest właśnie w miejscowości Hurghada oraz w Safadży.

Opinie : w Hurghadzie

4,2
Hurghada gosc
Nadmorskie miasteczko

Okazje Last Minute: Hurghada

Zahabia

Zahabia
7 dni 30.05 - 06.06 inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki Coral Travel
last
minute
2 663 zł / 2 os.
1 331 zł / 1 os.
1 858 zł / 1 os. - 28 %

Regina Swiss Inn Resort (ex. Royal Regina Resort)

Regina Swiss Inn Resort (ex. Royal Regina Resort) 3.1
7 dni 30.05 - 06.06 inne terminy Poznań HB - Dwa posiłki Coral Travel
last
minute
2 853 zł / 2 os.
1 426 zł / 1 os.
2 126 zł / 1 os. - 33 %

Minamark Beach Resort & Spa

Minamark Beach Resort & Spa 3.9
7 dni 30.05 - 06.06 inne terminy Poznań AI - All Inclusive Coral Travel
last
minute
2 916 zł / 2 os.
1 458 zł / 1 os.
2 008 zł / 1 os. - 27 %

Elysees Hurghada

Elysees Hurghada 3.7
7 dni 30.05 - 06.06 inne terminy Poznań AI - All Inclusive Coral Travel
last
minute
2 916 zł / 2 os.
1 458 zł / 1 os.
1 993 zł / 1 os. - 27 %

Egipt na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY