Przejdź do... | Przejdź do głównego menu

Wakacje w Hurghadzie - TOP 5 atrakcji dla najbardziej wymagających!

Jeśli kochasz upały i marzy Ci się wycieczka w scenerii niczym z baśni tysiąca i jednej nocy – nie pozostaje Ci nic innego, jak zacząć pakować walizki na wyjątkowe wakacje w Hurghadzie! Jeden z głównych nadmorskich kurortów Egiptu, zachwyci Cię swoją niepowtarzalną atmosferą. Miasto, które dawniej było tylko niewielką wioską rybacką, z jednej strony jest otoczone wodami Morza Czerwonego, a z drugiej – piaskami pustyni, które aż proszą się o safari na quadach lub wielbłądach! Jednak zanim wybierzesz się na którąś z wielu dostępnych wycieczek fakultatywnych, poznaj naszą propozycję crème de la crème atrakcji samej Hurghady.

Wybrzeże Morza Czerwonego

Oczywiście, jedną z największych atrakcji Hurghady są gorące, piaszczyste plaże obmywane przez czyste fale Morza Czerwonego. Jeśli jedyne, na co czekasz przez cały rok, to leniwy dzień na rozgrzanym słońcem piasku – nie możesz trafić lepiej! Pamiętaj tylko o częstych aplikacjach kosmetyków z mocnym filtrem, inaczej ostre, podzwrotnikowe słońce nie będzie miało dla Ciebie litości.

Z kolei jeśli wolisz raczej aktywny wypoczynek i marzą Ci się morskie przygody, nic prostszego: w okolicy Hurghady znajduje się kilkadziesiąt bajecznych raf koralowych! Jest to wspaniałe miejsce do uprawiania snorkelingu. Na bardziej doświadczonych nurków czeka jeszcze więcej atrakcji, bowiem w przybrzeżnych wodach aż roi się od dawno zatopionych wraków statków. Gdy odwiedzisz Hurghadę, koniecznie sprawdź ofertę wodnych aktywności – lepszej okazji do eksploracji podmorskiego świata flory i fauny nie będzie! Wybrzeże jest też doskonałym miejscem do uprawiania innych sportów wodnych, na przykład windsurfingu czy parasailingu, czyli unoszenia się za pomocą specjalnego skrzydła przypominającego spadochron holowanego przez motorówkę.

Bazar w dzielnicy El Dahar

Na pewno zgodzisz się z nami co do tego, że jedną z najbardziej przydatnych zdolności podczas wakacji w Egipcie jest umiejętność targowania się. Chcesz sprawdzić, jak Ci idzie w negocjacjach? Polecamy wycieczkę do tradycyjnego souku - bazaru, który mieści się na północy miasta, w jego najstarszej dzielnicy. Co prawda w pozostałych punktach miasta nie brakuje kramów, sklepików ani sprzedawców, którzy będą Cię chcieli namówić na kupno swoich produktów, jednak to na tym targu, wśród rzędów stoisk uginających się od towaru, doświadczysz prawdziwie egipskiej atmosfery zakupów. Znajdziesz tu najbardziej wymyślne pamiątki, wyroby ze złota i srebra, biżuteria, rękodzieło oraz obezwładniająco aromatyczne przyprawy, w tym jedną z najdroższych na świecie: szafran. Świeże, orientalne warzywa i owoce, a także lokalne przysmaki - jeśli nawet nie planujesz robić wielkich zakupów, i tak warto odwiedzić to miejsce.

Wielkie Akwarium

To miejsce zafascynuje małych i dużych, a szczególnie tych, którzy nie mieli jeszcze okazji spróbować nurkowania w Morzu Czerwonym. Nowoczesne Grand Aquarium w Hurghadzie zostało otwarte w 2015 roku i od tego czasu cieszy się niesłabnącą popularnością, jako jeden z największych tego typu kompleksów na całym kontynencie. Ekspozycje podzielone są na kilka sektorów: zobaczymy tam mini zoo zamieszkiwane przez uratowane zwierzęta ze wszystkich regionów Egiptu, wystawę skamieniałych szczątków zwierząt, gigantyczne akwaria ukazujące zarówno zwierzęta słodko- jak i słonowodne oraz sztuczny las tropikalny. Szczególne wrażenie z pewnością zrobi na Tobie spacer wielkim, podwodnym tunelem, z barwnymi gatunkami ryb przepływającymi nad głowami zwiedzających. Akwarium jest domem dla ponad 1200 zwierząt, w tym wielu gatunków rekinów, żółwi morskich i płaszczek. Wizyta w Grand Aquarium będzie okazją do dokładnego zapoznania się z fauną i florą Morza Czerwonego (i nie tylko!), a to wszystko bez zamoczenia choćby stopy!

Kompleks oferuje też atrakcję dla prawdziwych wielbicieli adrenaliny: nurkowanie z rekinami, płaszczkami i żółwiami! Tę przyjemność trzeba jednak wcześniej zarezerwować, dlatego nie zapomnij o tym na dzień przed odwiedzinami w akwarium

Wieczorny spacer po porcie

Naszym zdaniem najbardziej romantyczne i urokliwe miejsca w całej Hurghadzie znajdziesz w jej reprezentacyjnej dzielnicy - Sakala. Tutaj, w okolicy hotelu Sheraton, wybierz się na spacer po pięknym deptaku obsadzonym palmami, którego linia biegnie wzdłuż wybrzeża. Będąc w pobliżu, koniecznie udaj się na Nową Marinę. Odpocznij od zgiełku miasta w ogródku jednej z tutejszych kawiarni lub zjedz wyśmienity posiłek w restauracji serwującej lokalne specjały, takie jak świeże owoce morza, tahina, czyli pasta z sezamu, lub kushari - jedno z najpopularniejszych egipskich dań, składające się między innymi z ryżu, makaronu, soczewicy i pomidorów.

Warto wybrać się na bulwary Nowej Mariny wieczorem, by podziwiać maszty statków i jachty z całego świata oraz taflę Morza Czerwonego połyskującą w ostatnich promieniach słońca. Marina jest także miejscem, w którym odbywają się liczne wydarzenia folklorystyczne i muzyczne.

Biały Meczet El Mina

Biały Meczet El Mina

Już z Nowej Mariny można zobaczyć wyróżniające się z miejskiego krajobrazu smukłe, strzeliste wieżyczki meczetu El Mina, jednego z największych w Hurghadzie. Dostaniesz się tam, minąwszy po drodze z mariny targ rybny. Z bliska ta monumentalna budowla wykonana z białego marmuru i oddana do użytku całkiem niedawno – bo w 2012 roku – robi na zwiedzających jeszcze większe wrażenie. W szczególności imponująca jest wysoka na 25 metrów główna kopuła meczetu – zadziwia kunsztem wykonania i zdobień zarówno z zewnątrz, jak i w środku. W nocy świątynia podświetlana jest na zielono, co nadaje jej jeszcze więcej baśniowego uroku. Budynek poza godzinami modlitwy jest otwarty dla zwiedzających, którzy są jednak zobowiązani dostosować się do ścisłych zasad ubioru: większość ciała musi podczas wizyty w meczecie pozostać zasłonięta. Przed wejściem należy ponadto zdjąć obuwie, można także wypożyczyć nieodpłatnie odzież spełniającą zasady świątyni.

Pamiętaj, że Twoje możliwości podczas urlopu w Hurghadzie ogranicza tylko wyobraźnia! Zachęcamy Cię do poszukiwania ekscytujących atrakcji, których nie zdołaliśmy wymienić w naszym artykule. Do dzieła – zarezerwuj wycieczkę do Egiptu już teraz!

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.

Czy podobał Ci się ten artykuł?

Możesz ten artykuł udostępnić znajomym.