Naama Bay - Przewodnik

Spragnieni wszelkiego rodzaju wakacyjnych rozrywek turyści, odnajdą je w egipskiej miejscowości <strong>Naama Bay</strong>. Gdzie się znajduje i co oferuje osobom wyjeżdżającym do Egiptu na wakacje?

Pogoda w Naama Bay

Dzisiaj, 24.4 29°C
Spragnieni wszelkiego rodzaju wakacyjnych rozrywek turyści, odnajdą je w egipskiej miejscowości Naama Bay. Gdzie się znajduje i co oferuje osobom wyjeżdżającym do Egiptu na wakacje? Luksusowa dzielnica kurortu wakacyjnego
Właściwie Naama Bay nie jest pełnoprawną miejscowością, ale luksusową dzielnicą kurortu Sharm el-Szejk, w zatoce Morza Czerwonego. Jej największym atutem turystycznym jest bezpośredni dostęp do miejsc nurkowych na rafie koralowej.
Kilkadziesiąt lat temu w miejscu dzisiejszej dzielnicy Naama Bay, istniała mała beduińska osada, która przez lata rozrosła się do miana reprezentacyjnej dzielnicy miasta, a nawet odrębnej miejscowości.

Raj dla nurków
Naama Bay słynie z przepięknych, piaszczystych plaż, zachęcających do błogiego odpoczynku. Ciepłe morze sprzyja uprawianiu sportów wodnych, w tym nurkowaniu i snorkelingu. Z uwagi na bliskość rafy koralowej, Naama Bay często odwiedzane jest przez pasjonatów nurkowania i odkrywania podwodnego świata. Temperatura wody nigdy nie spada poniżej 20 stopni Celsjusza, a w sezonie letnim przekracza 30 stopni Celsjusza.
Warto wiedzieć, iż w Naama Bay niemile widziane są osoby opalające się topless lub nago. Mogą zostać wyproszone z plaży, pomimo faktu, że teoretycznie każdy może na niej przebywać.

Liczne miejsca hotelowe i rozrywki
W miejscowości Naama Bay nie brakuje wielu luksusowych hoteli i całych kompleksów wypoczynkowych. Zbudowano ogromne pasaże handlowe, kasyna, dyskoteki i kluby. Na spacer można wybrać się wzdłuż morza, imponującą promenadą. Naama Bay w zasadzie nigdy nie zasypia. Po zmroku miasto jest rozświetlone licznymi neonami. Miejscowość leży w pobliżu międzynarodowego lotniska, dlatego dojazd do niej jest ułatwiony.

Dzięki pięknej plaży i luksusowej bazie hotelowo-gastronomicznej Naama Bay przeobraziła się tak szybko, że za zmianami nie nadążają nawet stali mieszkańcy. W ciągu dosłownie kilku lat maleńka nadmorska osada rozrosła się w niewielkie miasto. Turystów nadal przyciągają przede wszystkim wspaniałe miejsca do nurkowania, a w szeregu zabudowań wzdłuż brzegu jedynymi punktami orientacyjnymi są kolejne ośrodki nurkowe, hotele i pasaże handlowe. Plażą podzieliły się nadbrzeżne hotele i choć teoretycznie może na niej przebywać każdy, o ile tylko nie korzysta z hotelowych parasoli i leżaków, osoby o kontrowersyjnym wyglądzie miewają z tym problemy. Obowiązuje tu także zakaz opalania się topless.

Egipt na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY