Wyspy Zielonego Przylądka - Przewodnik

Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) położone są w środkowej części Oceanu Atlantyckiego na zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag tworzony jest przez dziesięć wysp wulkanicznego pochodzenia i pięć, małych skalistych wysepek.
Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) położone są w środkowej części Oceanu Atlantyckiego na zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag tworzony jest przez dziesięć wysp wulkanicznego pochodzenia i pięć, małych skalistych wysepek. Wyspy podzielone są na Wyspy Zawietrzne (Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal i Boa Vista) i Nawietrzne (Maio, Santiago, Fogo, Brava). Wszystkie można odwiedzać przez cały rok. Nawet podczas zimy temperatury powietrza nie spadają tu poniżej 20°C.

Poszczególne Wyspy Zielonego Przylądka różnią się miedzy sobą. Jedne są tropikalne, inne bardziej górzyste z klifowymi wybrzeżami, kolejne są surowe o bardzo księżycowym, wulkanicznym krajobrazie, a na jeszcze innych można spotkać piękne i rozlegle, piaszczyste plaże z wydmami oraz błękitna i czysta woda zachęcająca do kąpieli.

Najpopularniejsze wyspy, na których koncentruje się turystyka to przede wszystkim Sal i Boa Vista.
Wyspa Sal jest najbardziej rozwinięta turystycznie Wyspą Zielonego Przylądka. Przybywających tu na wakacje turystów urzekają piękne, bardzo długie plaże ogrzewane gorącymi promieniami słonecznymi oraz krystalicznie czysta woda oceanu, z doskonałymi warunkami do nurkowania. O atrakcyjności wyspy decyduje także bogaty świat roślinny i zwierzęcy. W południowej części Wyspy Sal położone jest ważne dla turystyki miasteczko Santa Maria, gdzie zgrupowane są hotele oraz wspaniale długie i piaszczyste plaże. W centrum miasta można zwiedzić kościoły oraz dom, w którym niegdyś ważono sól i przygotowywano posiłki.
Pontao

Pontao

Cena za 1 osobę:
3 649 zł - 8 %
Inna wyspa - Sao Vincente słynie z dużej ilości tawern i barów zawsze gwarnych i śpiewnych. Otoczony plamami bulwar w Mindelo, dzikie plaże i doskonale warunki do uprawiania windsurfingu przyciągają tu turystów chętnie wybierających ta wyspę, jako cel swoich wakacji.
Vila Verde Resort

Vila Verde Resort

Cena za 1 osobę:
3 649 zł - 8 %
Najwyższym punktem Wsyp Zielonego Przylądku jest park narodowy na Wyspie Fogo - wulkan Fogo o wysokości 3000 m. n. p. m. Również z górzystego charakteru oraz z pięknych krajobrazów, wąwozów i zieleni tak, rzadko spotykanej na Wyspach Zielonego Przylądku, słynie wyspa Santo Anteo.

Wyspy Zielonego Przylądka uważane są za rajski zakątek Oceanu Atlantyckiego. Podmorski świat pełen jest jaskiń oraz kolorowych raf zamieszkałych przez cudowne i piękne ryby. Długie i piaszczyste plaże zakończone wydmami oblewane są krystalicznie czystymi wodami oceanu. Na każdej wsypie panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych oraz specyficzny, afrykański styl życia.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Wyspy Zielonego Przylądka

Oasis Atlantico Belorizonte

Pobyt:
7 dni
Termin:
11.06 - 18.06 inne terminy
Wylot z:
Warszawa
Wyżywienie:
AI - All Inclusive
Organizator:
Itaka
Opis oferty

Oasis Atlantico Salinas Sea

Pobyt:
7 dni
Termin:
07.05 - 14.05 inne terminy
Wylot z:
Warszawa
Wyżywienie:
AI - All Inclusive
Organizator:
Itaka
Opis oferty

Sol Dunas

Pobyt:
7 dni
Termin:
14.05 - 21.05 inne terminy
Wylot z:
Warszawa
Wyżywienie:
AI - All Inclusive
Organizator:
Itaka
Opis oferty

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty

0 OFERT