Wyspy Zielonego Przylądka - Przewodnik

Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) położone są w środkowej części Oceanu Atlantyckiego na zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag tworzony jest przez dziesięć wysp wulkanicznego pochodzenia i pięć, małych skalistych wysepek.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Dzisiaj, 29.3 28°C
Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) położone są w środkowej części Oceanu Atlantyckiego na zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag tworzony jest przez dziesięć wysp wulkanicznego pochodzenia i pięć, małych skalistych wysepek. Wyspy podzielone są na Wyspy Zawietrzne (Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal i Boa Vista) i Nawietrzne (Maio, Santiago, Fogo, Brava). Wszystkie można odwiedzać przez cały rok. Nawet podczas zimy temperatury powietrza nie spadają tu poniżej 20°C.

Poszczególne Wyspy Zielonego Przylądka różnią się miedzy sobą. Jedne są tropikalne, inne bardziej górzyste z klifowymi wybrzeżami, kolejne są surowe o bardzo księżycowym, wulkanicznym krajobrazie, a na jeszcze innych można spotkać piękne i rozlegle, piaszczyste plaże z wydmami oraz błękitna i czysta woda zachęcająca do kąpieli.
Oasis Atlantico Belorizonte

Oasis Atlantico Belorizonte

Cena za 1 osobę:
3 699 zł - 28 %
Najpopularniejsze wyspy, na których koncentruje się turystyka to przede wszystkim Sal i Boa Vista.
Wyspa Sal jest najbardziej rozwinięta turystycznie Wyspą Zielonego Przylądka. Przybywających tu na wakacje turystów urzekają piękne, bardzo długie plaże ogrzewane gorącymi promieniami słonecznymi oraz krystalicznie czysta woda oceanu, z doskonałymi warunkami do nurkowania. O atrakcyjności wyspy decyduje także bogaty świat roślinny i zwierzęcy. W południowej części Wyspy Sal położone jest ważne dla turystyki miasteczko Santa Maria, gdzie zgrupowane są hotele oraz wspaniale długie i piaszczyste plaże. W centrum miasta można zwiedzić kościoły oraz dom, w którym niegdyś ważono sól i przygotowywano posiłki.

Inna wyspa - Sao Vincente słynie z dużej ilości tawern i barów zawsze gwarnych i śpiewnych. Otoczony plamami bulwar w Mindelo, dzikie plaże i doskonale warunki do uprawiania windsurfingu przyciągają tu turystów chętnie wybierających ta wyspę, jako cel swoich wakacji.

Najwyższym punktem Wsyp Zielonego Przylądku jest park narodowy na Wyspie Fogo - wulkan Fogo o wysokości 3000 m. n. p. m. Również z górzystego charakteru oraz z pięknych krajobrazów, wąwozów i zieleni tak, rzadko spotykanej na Wyspach Zielonego Przylądku, słynie wyspa Santo Anteo.
Vila Verde Resort

Vila Verde Resort

Cena za 1 osobę:
3 749 zł - 7 %
Wyspy Zielonego Przylądka uważane są za rajski zakątek Oceanu Atlantyckiego. Podmorski świat pełen jest jaskiń oraz kolorowych raf zamieszkałych przez cudowne i piękne ryby. Długie i piaszczyste plaże zakończone wydmami oblewane są krystalicznie czystymi wodami oceanu. Na każdej wsypie panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych oraz specyficzny, afrykański styl życia.

Uwaga: Na Wyspach Zielonego Przylądka wszyscy klienci którzy ukończyli 16 lat są objęci obowiązkowym podatkiem turystycznym. Wynosi on 220 CVE/os/dzień (w przeliczeniu ok. 2€/os/dzień). Maksymalna wysokość podatku to 2200 CVE/os/pobyt (ok 20€/os/pobyt). Podatek jest płatny na miejscu po przybyciu do hotelu.
Źródło: wydawnictwo Pascal

Okazje Last Minute: Wyspy Zielonego Przylądka

Pontao

Pontao 4.1
7 dni 16.04 - 23.04 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Itaka
last
minute
7 498 zł / 2 os.
3 749 zł / 1 os.
4 049 zł / 1 os. - 7 %

Oasis Atlantico Salinas Sea

Oasis Atlantico Salinas Sea 4.6
7 dni 07.05 - 14.05 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Świetną lokalizację przy plaży i blisko centrum
  • Przestronne i nowocześnie urządzone pokoje
  • Całodobowe All Inclusive z urozmaiconą kuchnią
  • Nowoczesną i elegancką infrastrukturę
8 438 zł / 2 os.
4 219 zł / 1 os.

Sol Dunas

Sol Dunas
7 dni 07.05 - 14.05 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka
9 258 zł / 2 os.
4 629 zł / 1 os.

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY