Wyspy Zielonego Przylądka - Przewodnik

Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) położone są w środkowej części Oceanu Atlantyckiego na zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag tworzony jest przez dziesięć wysp wulkanicznego pochodzenia i pięć, małych skalistych wysepek.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Dzisiaj, 20.9 31°C
Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) położone są w środkowej części Oceanu Atlantyckiego na zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag tworzony jest przez dziesięć wysp wulkanicznego pochodzenia i pięć, małych skalistych wysepek. Wyspy podzielone są na Wyspy Zawietrzne (Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal i Boa Vista) i Nawietrzne (Maio, Santiago, Fogo, Brava). Wszystkie można odwiedzać przez cały rok. Nawet podczas zimy temperatury powietrza nie spadają tu poniżej 20°C.

Poszczególne Wyspy Zielonego Przylądka różnią się miedzy sobą. Jedne są tropikalne, inne bardziej górzyste z klifowymi wybrzeżami, kolejne są surowe o bardzo księżycowym, wulkanicznym krajobrazie, a na jeszcze innych można spotkać piękne i rozlegle, piaszczyste plaże z wydmami oraz błękitna i czysta woda zachęcająca do kąpieli.
Oasis Atlantico Belorizonte

Oasis Atlantico Belorizonte

Cena za 1 osobę:
3 299 zł - 32 %
Najpopularniejsze wyspy, na których koncentruje się turystyka to przede wszystkim Sal i Boa Vista.
Wyspa Sal jest najbardziej rozwinięta turystycznie Wyspą Zielonego Przylądka. Przybywających tu na wakacje turystów urzekają piękne, bardzo długie plaże ogrzewane gorącymi promieniami słonecznymi oraz krystalicznie czysta woda oceanu, z doskonałymi warunkami do nurkowania. O atrakcyjności wyspy decyduje także bogaty świat roślinny i zwierzęcy. W południowej części Wyspy Sal położone jest ważne dla turystyki miasteczko Santa Maria, gdzie zgrupowane są hotele oraz wspaniale długie i piaszczyste plaże. W centrum miasta można zwiedzić kościoły oraz dom, w którym niegdyś ważono sól i przygotowywano posiłki.

Inna wyspa - Sao Vincente słynie z dużej ilości tawern i barów zawsze gwarnych i śpiewnych. Otoczony plamami bulwar w Mindelo, dzikie plaże i doskonale warunki do uprawiania windsurfingu przyciągają tu turystów chętnie wybierających ta wyspę, jako cel swoich wakacji.

Najwyższym punktem Wsyp Zielonego Przylądku jest park narodowy na Wyspie Fogo - wulkan Fogo o wysokości 3000 m. n. p. m. Również z górzystego charakteru oraz z pięknych krajobrazów, wąwozów i zieleni tak, rzadko spotykanej na Wyspach Zielonego Przylądku, słynie wyspa Santo Anteo.
Oasis Atlantico Belorizonte

Oasis Atlantico Belorizonte

Cena za 1 osobę:
3 349 zł - 25 %
Wyspy Zielonego Przylądka uważane są za rajski zakątek Oceanu Atlantyckiego. Podmorski świat pełen jest jaskiń oraz kolorowych raf zamieszkałych przez cudowne i piękne ryby. Długie i piaszczyste plaże zakończone wydmami oblewane są krystalicznie czystymi wodami oceanu. Na każdej wsypie panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych oraz specyficzny, afrykański styl życia.

Uwaga: Na Wyspach Zielonego Przylądka wszyscy klienci którzy ukończyli 16 lat są objęci obowiązkowym podatkiem turystycznym. Wynosi on 220 CVE/os/dzień (w przeliczeniu ok. 2€/os/dzień). Maksymalna wysokość podatku to 2200 CVE/os/pobyt (ok 20€/os/pobyt). Podatek jest płatny na miejscu po przybyciu do hotelu.

Okazje Last Minute: Wyspy Zielonego Przylądka

Sol Dunas

Sol Dunas
6 dni 17.12 - 23.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka
7 738 zł / 2 os.
3 869 zł / 1 os.
5 199 zł / 1 os. - 26 %

Oasis Atlantico Salinas Sea

Oasis Atlantico Salinas Sea 4.6
6 dni 17.12 - 23.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Świetną lokalizację przy plaży i blisko centrum
  • Przestronne i nowocześnie urządzone pokoje
  • Całodobowe All Inclusive z urozmaiconą kuchnią
  • Nowoczesną i elegancką infrastrukturę
8 178 zł / 2 os.
4 089 zł / 1 os.
5 249 zł / 1 os. - 22 %

Melia Dunas Beach Resort & Spa

Melia Dunas Beach Resort & Spa
6 dni 17.12 - 23.12 inne terminy Warszawa AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Rewelacyjne udogodnienia dla rodzin z dziećmi
  • Urozmaicony program animacyjny dla każdego
  • Miniaquapark dla najmłodszych
  • Ekskluzywne centrum SPA
8 238 zł / 2 os.
4 119 zł / 1 os.
5 549 zł / 1 os. - 26 %

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY