Gospodarka Wysp Zielonego Przylądka

<p>Gospodarka Wysp Zielonego Przylądka opiera się przede wszystkim na rolnictwie, duże znaczenie odgrywa także turystyka. Dowiedz się więcej o najważniejszych sektorach gospodarczych.</p> <h2>Sektory gospodarki Wysp Zielonego Przylądka:</h2> <strong>1. Turystyka.</strong> Uznawana za jedno z głównych źródeł utrzymania mieszkańców. Dostarcza ok. 10% PKB, ale z roku na rok te dane się zmieniają i widać rosnące znaczenie tego sektora.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Dzisiaj, 29.4 24°C

Gospodarka Wysp Zielonego Przylądka opiera się przede wszystkim na rolnictwie, duże znaczenie odgrywa także turystyka. Dowiedz się więcej o najważniejszych sektorach gospodarczych.

Sektory gospodarki Wysp Zielonego Przylądka:

1. Turystyka. Uznawana za jedno z głównych źródeł utrzymania mieszkańców. Dostarcza ok. 10% PKB, ale z roku na rok te dane się zmieniają i widać rosnące znaczenie tego sektora. 2. Rolnictwo. Uprawia się tu kukurydzę, ziemniaki, maniok, czy groch, a także daktyle, orzechy kokosowe, banany, czy trzcinę cukrową. Część produktów przeznaczona jest na potrzeby własne, a celem uprawiania innych jest późniejszy eksport. Uprawa roli jest utrudniona przez niezwykle suchy klimat. 3. Handel. Poza rybami i produktami rolnymi, eksport obejmuje również półprodukty do produkcji butów i tekstylia, a także sól pozyskiwaną z wody morskiej. Z kolei importuje się przede wszystkim artykuły spożywcze i towary przemysłowe. Głównymi partnerami handlowymi są Portugalia, Holandia i Wielka Brytania.

Duże znaczenie ma także rybołówstwo, a co za tym idzie przetwórstwo ryb.


Wyspy Zielonego Przylądka na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY