Wyspy Zielonego Przylądka - Przewodnik

Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) położone są w środkowej części Oceanu Atlantyckiego na zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag tworzony jest przez dziesięć wysp wulkanicznego pochodzenia i pięć, małych skalistych wysepek.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Dzisiaj, 20.11 28°C
Wyspy Zielonego Przylądka (Cabo Verde) położone są w środkowej części Oceanu Atlantyckiego na zachód od wybrzeży Afryki. Archipelag tworzony jest przez dziesięć wysp wulkanicznego pochodzenia i pięć, małych skalistych wysepek. Wyspy podzielone są na Wyspy Zawietrzne (Santo Antao, Sao Vicente, Santa Luzia, Sao Nicolau, Sal i Boa Vista) i Nawietrzne (Maio, Santiago, Fogo, Brava). Wszystkie można odwiedzać przez cały rok. Nawet podczas zimy temperatury powietrza nie spadają tu poniżej 20°C.
Aguahotels Sal Vila Verde Resort

Aguahotels Sal Vila Verde Resort

Cena za 1 osobę:
1 999 zł - 38 %
Poszczególne Wyspy Zielonego Przylądka różnią się miedzy sobą. Jedne są tropikalne, inne bardziej górzyste z klifowymi wybrzeżami, kolejne są surowe o bardzo księżycowym, wulkanicznym krajobrazie, a na jeszcze innych można spotkać piękne i rozlegle, piaszczyste plaże z wydmami oraz błękitna i czysta woda zachęcająca do kąpieli.

Najpopularniejsze wyspy, na których koncentruje się turystyka to przede wszystkim Sal i Boa Vista.
Wyspa Sal jest najbardziej rozwinięta turystycznie Wyspą Zielonego Przylądka. Przybywających tu na wakacje turystów urzekają piękne, bardzo długie plaże ogrzewane gorącymi promieniami słonecznymi oraz krystalicznie czysta woda oceanu, z doskonałymi warunkami do nurkowania. O atrakcyjności wyspy decyduje także bogaty świat roślinny i zwierzęcy. W południowej części Wyspy Sal położone jest ważne dla turystyki miasteczko Santa Maria, gdzie zgrupowane są hotele oraz wspaniale długie i piaszczyste plaże. W centrum miasta można zwiedzić kościoły oraz dom, w którym niegdyś ważono sól i przygotowywano posiłki.

Inna wyspa - Sao Vincente słynie z dużej ilości tawern i barów zawsze gwarnych i śpiewnych. Otoczony plamami bulwar w Mindelo, dzikie plaże i doskonale warunki do uprawiania windsurfingu przyciągają tu turystów chętnie wybierających ta wyspę, jako cel swoich wakacji.

Najwyższym punktem Wsyp Zielonego Przylądku jest park narodowy na Wyspie Fogo - wulkan Fogo o wysokości 3000 m. n. p. m. Również z górzystego charakteru oraz z pięknych krajobrazów, wąwozów i zieleni tak, rzadko spotykanej na Wyspach Zielonego Przylądku, słynie wyspa Santo Anteo.
Murdeira Village Resort

Murdeira Village Resort

Cena za 1 osobę:
2 899 zł - 25 %
Wyspy Zielonego Przylądka uważane są za rajski zakątek Oceanu Atlantyckiego. Podmorski świat pełen jest jaskiń oraz kolorowych raf zamieszkałych przez cudowne i piękne ryby. Długie i piaszczyste plaże zakończone wydmami oblewane są krystalicznie czystymi wodami oceanu. Na każdej wsypie panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych oraz specyficzny, afrykański styl życia.

Uwaga: Na Wyspach Zielonego Przylądka wszyscy klienci którzy ukończyli 16 lat są objęci obowiązkowym podatkiem turystycznym. Wynosi on 220 CVE/os/dzień (w przeliczeniu ok. 2€/os/dzień). Maksymalna wysokość podatku to 2200 CVE/os/pobyt (ok 20€/os/pobyt). Podatek jest płatny na miejscu po przybyciu do hotelu.

Okazje Last Minute: Wyspy Zielonego Przylądka

Aguahotels Sal Vila Verde Resort

Aguahotels Sal Vila Verde Resort
7 dni 26.11 - 03.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka
last
minute
5 998 zł / 2 os.
2 999 zł / 1 os.
4 649 zł / 1 os. - 35 %

Oasis Atlantico Belorizonte

Oasis Atlantico Belorizonte 4.3
6 dni 17.12 - 23.12 inne terminy Katowice AI - All Inclusive Itaka

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Zachwycającą, piaszczystą plażę tuż przy obiekcie
  • Bliskość centrum Santa Marina
  • Integrujące gości animacje z wieczornymi pokazami
  • Zaplecze sportowo-rekreacyjne
6 598 zł / 2 os.
3 299 zł / 1 os.
4 449 zł / 1 os. - 26 %

Pontao

Pontao 4.1
7 dni 07.01 - 14.01 inne terminy Katowice BB - Śniadania Itaka
7 498 zł / 2 os.
3 749 zł / 1 os.

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty