Wyspy Zielonego Przylądka - Przewodnik

Wyspy Zielonego Przylądka uważane są za <strong>rajski zakątek</strong> <strong>Oceanu Atlantyckiego</strong>. Położone ok. 900 km od zachodniego wybrzeża Afryki, pozwolą poczuć Ci prawdziwie egzotyczny klimat. Podmorski świat pełen jest <strong>jaskiń</strong> oraz <strong>kolorowych raf</strong> zamieszkałych przez cudowne i piękne ryby. Długie i piaszczyste plaże zakończone wydmami oblewane są krystalicznie czystymi wodami oceanu. Na wyspach panują doskonale warunki do uprawiania<strong> sportów wodnych</strong> oraz specyficzny, afrykański styl życia. Każda wysepka jest inna – od niezwykle piaszczystych miejsc rodem z Sahary, po zielone i górzyste tereny.  Czas poznać bliżej specyfikę Wysp i zaplanować wycieczki do tego wspaniałego miejsca. <h2>Wyspy Zielonego Przylądka – gdzie na wakacje?</h2> Najpopularniejsze wyspy, na których koncentruje się turystyka to przede wszystkim <strong>Sal, Sao Vicente i Boa Vista</strong>. <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wyspy-zielonego-przyladka/sal/" target="_blank"><strong>Wyspa Sal</strong></a> jest najbardziej rozwinięta turystycznie Wyspa Zielonego Przylądka. Przybywających tu na wakacje turystów urzekają piękne, <strong>bardzo długie plaże</strong> ogrzewane gorącymi promieniami słonecznymi oraz krystalicznie czysta woda oceanu, z doskonałymi warunkami do <strong>nurkowania</strong>. Panują tu rewelacyjne warunki do uprawiania sportów wodnych. Jedną ze znanych plaż jest <strong>Ponte Preta</strong>. O atrakcyjności wyspy decyduje także bogaty świat roślinny i zwierzęcy. W południowej części Wyspy Sal położone jest ważne dla turystyki miasteczko <a href="https://www.travelplanet.pl/wakacje/wyspy-zielonego-przyladka/sal/santa-maria/" target="_blank"><strong>Santa Maria</strong></a>, gdzie zgrupowane sa hotele oraz wspaniale długie i piaszczyste plaże. W centrum miasta można zwiedzić kościoły oraz dom, w którym niegdyś ważono sól i przygotowywano posilki.

Pogoda na Wyspach Zielonego Przylądka

Dzisiaj, 1.12 26°C
Wyspy Zielonego Przylądka uważane są za rajski zakątek Oceanu Atlantyckiego. Położone ok. 900 km od zachodniego wybrzeża Afryki, pozwolą poczuć Ci prawdziwie egzotyczny klimat. Podmorski świat pełen jest jaskiń oraz kolorowych raf zamieszkałych przez cudowne i piękne ryby. Długie i piaszczyste plaże zakończone wydmami oblewane są krystalicznie czystymi wodami oceanu. Na wyspach panują doskonale warunki do uprawiania sportów wodnych oraz specyficzny, afrykański styl życia. Każda wysepka jest inna – od niezwykle piaszczystych miejsc rodem z Sahary, po zielone i górzyste tereny.  Czas poznać bliżej specyfikę Wysp i zaplanować wycieczki do tego wspaniałego miejsca.

Wyspy Zielonego Przylądka – gdzie na wakacje?

Najpopularniejsze wyspy, na których koncentruje się turystyka to przede wszystkim Sal, Sao Vicente i Boa Vista. Wyspa Sal jest najbardziej rozwinięta turystycznie Wyspa Zielonego Przylądka. Przybywających tu na wakacje turystów urzekają piękne, bardzo długie plaże ogrzewane gorącymi promieniami słonecznymi oraz krystalicznie czysta woda oceanu, z doskonałymi warunkami do nurkowania. Panują tu rewelacyjne warunki do uprawiania sportów wodnych. Jedną ze znanych plaż jest Ponte Preta. O atrakcyjności wyspy decyduje także bogaty świat roślinny i zwierzęcy. W południowej części Wyspy Sal położone jest ważne dla turystyki miasteczko Santa Maria, gdzie zgrupowane sa hotele oraz wspaniale długie i piaszczyste plaże. W centrum miasta można zwiedzić kościoły oraz dom, w którym niegdyś ważono sól i przygotowywano posilki. Inna wyspa - Sao Vincente słynie z dużej ilości tawern i barów zawsze gwarnych i śpiewnych. Otoczony plamami bulwar w Mindelo, dzikie plaże i doskonale warunki do uprawiania windsurfingu przyciagaja tu turystów chętnie wybierających ta wyspę, jako cel swoich wakacji. Najwyższym punktem Wysp Zielonego Przylądku jest park narodowy na Wyspie Fogo - wulkan Fogo o wysokości 3000 m. n. p. m. Również z górzystego charakteru oraz z pięknych krajobrazów, wąwozów i zieleni tak, rzadko spotykanej na Wyspach Zielonego Przylądku, słynie wyspa Santo Anteo. Z kolei Boa Vista to jedna z najmniej zaludnionych wysp Archipelagu. To właśnie na jednej z plaż można zobaczyć żółwie morskie.

Co warto zwiedzić na wyspach? Plan wycieczki

Wyspy Zielonego Przylądka gwarantują przede wszystkim atrakcje widokowe i przyrodnicze. Znajduje się tu wiele cudownych plaż z białym piaskiem, które mogą śmiało konkurować z najlepszymi takimi zakątkami na świecie. Na popularnej wyspie Sal poza świetnymi miejscami do wypoczynku, turyści mogą zobaczyć także słone jezioro Buracona, gdzie znajduje się tzw. „błękitne oko”, czyli miejsce, gdzie zobaczysz niesamowitą grę świateł i szmaragdowej wody. Warto odwiedzić też wioskę rybacką Pameira. Wspomniana wcześniej Sao Vincente to raj dla miłośników windsurfingu i kitesurfingu. Mistrzostwa odbywają się najczęściej na plaży Sao Pedro. Najwyższym punktem Wysp Zielonego Przyladku jest park narodowy na Wyspie Fogo - wulkan Fogo o wysokości 3000 m. n. p. m. Na wyspie można też odwiedzić miasteczko Sao Felipe z kolonialnymi domkami, czy Cha de Caldeiras słynącą z pięknych krajobrazów. Równiez z górzystego charakteru oraz z pieknych krajobrazów, wawozów i zieleni tak, rzadko spotykanej na Wyspach Zielonego Przyladku, slynie wyspa Santo Anteo. Na Wyspie Santiago zobaczyć można stolicę archipelagu o nazwie Praia.

Zobacz również:

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty

Miejsca:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY