Sal - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wyspy-zielonego-przyladka/" target="_blank">Wyspy Zielonego Przylądka</a> tworzą republikę, gdzie jedną z wysp jest <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wyspy-zielonego-przyladka/sal/" target="_blank">Sal</a></strong>, która stanowi jednocześnie jeden z 22 okręgów administracyjnych Republiki Zielonego Przylądka. Z uwagi na fakt, że przez większą część roku na wyspie Sal świeci słońce, jest ona doskonałym kierunkiem wakacyjnym.

Pogoda na Sal

Dzisiaj, 21.11 24°C

Wyspy Zielonego Przylądka tworzą republikę, gdzie jedną z wysp jest Sal, która stanowi jednocześnie jeden z 22 okręgów administracyjnych Republiki Zielonego Przylądka. Z uwagi na fakt, że przez większą część roku na wyspie Sal świeci słońce, jest ona doskonałym kierunkiem wakacyjnym.

Co warto wiedzieć o Sal
Wyspa Sal, zaliczana do Wysp Zawietrznych w  archipelagu Wysp Zielonego Przylądka, została odkryta 3 grudnia 1460 roku. Wówczas nazwano ją Llana, ale w 1830 roku przemianowano na Sal, z uwagi na odkrycie na niej pokładów soli kamiennej. Mieszkańcy wyspy do lat 80 XX wieku zajmowali się głównie rybołówstwem i wydobyciem soli. Dziś jednak żyją głównie z turystyki. Na wyspie znajduje się 6 miast, w tym Santa Maria, stanowiąca główny ośrodek turystyczny. Natomiast tubylcza ludność mieszka w Espargos, stolicy Sal. Oprócz tego, na wyspie są również miasta: Murdeira, Palmeira, Pedra de Lume i Terra Boa.

Aguahotels Sal Vila Verde Resort

Aguahotels Sal Vila Verde Resort

Cena za 1 osobę:
1 999 zł - 40 %
Raj na Ziemi
Jeśli turysta poszukuje kosmopolitycznych rozrywek, na wyspie Sal ich nie znajdzie. Jest ona jeszcze nieskażona typową, masową turystyką, stąd też nazywana jest naturalnym rajem. Dysponuje znakomitymi plażami i miejscami, w których można uprawiać wiele sportów wodnych, w tym windsurfing. W szczególności godna polecenia jest plaża Ponta Preta, gdzie nie zabraknie entuzjastów surfowania, ani nurkowania. Atlantyk ukrywa przepiękne miejsca u wybrzeży Sal, które można podziwiać pod wodą. Na plaży Santa Maria znajdziemy z kolei złoty piasek i łagodne zejście do morza.

Oferta turystyczna jest dostosowana do potrzeb różnych grup turystów. Są tu zarówno pensjonaty, jak i hotele wysokiej klasy. Można spędzać czas na plażowaniu, uprawianiu sportów wodnych, albo na wycieczce statkiem na okoliczne wyspy, m.in. wyspę Fogo, z wulkanem o tej samej nazwie. Na Sal znajduje się zaś naturalne słone jezioro Buracona.
 


Okazje Last Minute: Sal

Aguahotels Sal Vila Verde Resort

Aguahotels Sal Vila Verde Resort 4.7
7 dni 08.09 - 15.09 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
4 572 zł / 2 os.
2 286 zł / 1 os.

Pontao

Pontao 4.1
7 dni 08.09 - 15.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
5 186 zł / 2 os.
2 593 zł / 1 os.

Dunas de Sal

Dunas de Sal 4.8
7 dni 08.09 - 15.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
5 454 zł / 2 os.
2 727 zł / 1 os.

Sobrado (Santa Maria)

Sobrado (Santa Maria)
7 dni 08.09 - 15.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
5 594 zł / 2 os.
2 797 zł / 1 os.

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY