Sal - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wyspy-zielonego-przyladka/" target="_blank">Wyspy Zielonego Przylądka</a> tworzą republikę, gdzie jedną z wysp jest <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wyspy-zielonego-przyladka/sal/" target="_blank">Sal</a></strong>, która stanowi jednocześnie jeden z 22 okręgów administracyjnych Republiki Zielonego Przylądka. Z uwagi na fakt, że przez większą część roku na wyspie Sal świeci słońce, jest ona doskonałym kierunkiem wakacyjnym.

Pogoda na Sal

Dzisiaj, 27.5 22°C

Wyspy Zielonego Przylądka tworzą republikę, gdzie jedną z wysp jest Sal, która stanowi jednocześnie jeden z 22 okręgów administracyjnych Republiki Zielonego Przylądka. Z uwagi na fakt, że przez większą część roku na wyspie Sal świeci słońce, jest ona doskonałym kierunkiem wakacyjnym.

Co warto wiedzieć o Sal
Wyspa Sal, zaliczana do Wysp Zawietrznych w  archipelagu Wysp Zielonego Przylądka, została odkryta 3 grudnia 1460 roku. Wówczas nazwano ją Llana, ale w 1830 roku przemianowano na Sal, z uwagi na odkrycie na niej pokładów soli kamiennej. Mieszkańcy wyspy do lat 80 XX wieku zajmowali się głównie rybołówstwem i wydobyciem soli. Dziś jednak żyją głównie z turystyki. Na wyspie znajduje się 6 miast, w tym Santa Maria, stanowiąca główny ośrodek turystyczny. Natomiast tubylcza ludność mieszka w Espargos, stolicy Sal. Oprócz tego, na wyspie są również miasta: Murdeira, Palmeira, Pedra de Lume i Terra Boa.

NHA Terra

NHA Terra

Cena za 1 osobę:
2 454 zł
Raj na Ziemi
Jeśli turysta poszukuje kosmopolitycznych rozrywek, na wyspie Sal ich nie znajdzie. Jest ona jeszcze nieskażona typową, masową turystyką, stąd też nazywana jest naturalnym rajem. Dysponuje znakomitymi plażami i miejscami, w których można uprawiać wiele sportów wodnych, w tym windsurfing. W szczególności godna polecenia jest plaża Ponta Preta, gdzie nie zabraknie entuzjastów surfowania, ani nurkowania. Atlantyk ukrywa przepiękne miejsca u wybrzeży Sal, które można podziwiać pod wodą. Na plaży Santa Maria znajdziemy z kolei złoty piasek i łagodne zejście do morza.

Oferta turystyczna jest dostosowana do potrzeb różnych grup turystów. Są tu zarówno pensjonaty, jak i hotele wysokiej klasy. Można spędzać czas na plażowaniu, uprawianiu sportów wodnych, albo na wycieczce statkiem na okoliczne wyspy, m.in. wyspę Fogo, z wulkanem o tej samej nazwie. Na Sal znajduje się zaś naturalne słone jezioro Buracona.
 


Okazje Last Minute: Sal

Aguahotels Sal Vila Verde Resort

Aguahotels Sal Vila Verde Resort 4.4
7 dni 20.10 - 27.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
5 210 zł / 2 os.
2 605 zł / 1 os.

Pontao

Pontao 4.1
7 dni 20.10 - 27.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
5 238 zł / 2 os.
2 619 zł / 1 os.

Aparthotel Leme Bedje

Aparthotel Leme Bedje
7 dni 20.10 - 27.10 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI
5 360 zł / 2 os.
2 680 zł / 1 os.

Dunas de Sal

Dunas de Sal 4.8
7 dni 20.10 - 27.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
5 456 zł / 2 os.
2 728 zł / 1 os.

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY