Sal - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wyspy-zielonego-przyladka/" target="_blank">Wyspy Zielonego Przyladka</a> tworza republike, gdzie jedna z wysp jest <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wyspy-zielonego-przyladka/sal/" target="_blank">Sal</a></strong>, która stanowi jednoczesnie jeden z 22 okregów administracyjnych Republiki Zielonego Przyladka. Z uwagi na fakt, ze przez wieksza czesc roku na wyspie Sal swieci slonce, jest ona doskonalym kierunkiem wakacyjnym.

Pogoda na Sal

Dzisiaj, 23.10 23°C

Wyspy Zielonego Przyladka tworza republike, gdzie jedna z wysp jest Sal, która stanowi jednoczesnie jeden z 22 okregów administracyjnych Republiki Zielonego Przyladka. Z uwagi na fakt, ze przez wieksza czesc roku na wyspie Sal swieci slonce, jest ona doskonalym kierunkiem wakacyjnym.

Co warto wiedziec o Sal
Wyspa Sal, zaliczana do Wysp Zawietrznych w  archipelagu Wysp Zielonego Przyladka, zostala odkryta 3 grudnia 1460 roku. Wówczas nazwano ja Llana, ale w 1830 roku przemianowano na Sal, z uwagi na odkrycie na niej pokladów soli kamiennej. Mieszkancy wyspy do lat 80 XX wieku zajmowali sie glównie rybolówstwem i wydobyciem soli. Dzis jednak zyja glównie z turystyki. Na wyspie znajduje sie 6 miast, w tym Santa Maria, stanowiaca glówny osrodek turystyczny. Natomiast tubylcza ludnosc mieszka w Espargos, stolicy Sal. Oprócz tego, na wyspie sa równiez miasta: Murdeira, Palmeira, Pedra de Lume i Terra Boa.

Oasis Atlantico Belorizonte

Oasis Atlantico Belorizonte

Cena za 1 osobę:
3 849 zł - 21 %
Raj na Ziemi
Jesli turysta poszukuje kosmopolitycznych rozrywek, na wyspie Sal ich nie znajdzie. Jest ona jeszcze nieskazona typowa, masowa turystyka, stad tez nazywana jest naturalnym rajem. Dysponuje znakomitymi plazami i miejscami, w których mozna uprawiac wiele sportów wodnych, w tym windsurfing. W szczególnosci godna polecenia jest plaza Ponta Preta, gdzie nie zabraknie entuzjastów surfowania, ani nurkowania. Atlantyk ukrywa przepiekne miejsca u wybrzezy Sal, które mozna podziwiac pod woda. Na plazy Santa Maria znajdziemy z kolei zloty piasek i lagodne zejscie do morza.

Oferta turystyczna jest dostosowana do potrzeb róznych grup turystów. Sa tu zarówno pensjonaty, jak i hotele wysokiej klasy. Mozna spedzac czas na plazowaniu, uprawianiu sportów wodnych, albo na wycieczce statkiem na okoliczne wyspy, m.in. wyspe Fogo, z wulkanem o tej samej nazwie. Na Sal znajduje sie zas naturalne slone jezioro Buracona.
 


Okazje Last Minute: Sal

7 dni 30.11 - 07.12 Inne terminy Warszawa All inclusive Itaka
4 549 zł/os.
3 909 zł/os.
cena za 2 os.: 7 818 zł
7 dni 06.06 - 13.06 Inne terminy Warszawa All inclusive 24h Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Świetną lokalizację przy plaży i blisko centrum
 • Przestronne i nowocześnie urządzone pokoje
 • Całodobowe All Inclusive z urozmaiconą kuchnią
 • Nowoczesną i elegancką infrastrukturę
5 649 zł/os.
4 329 zł/os.
cena za 2 os.: 8 658 zł
7 dni 02.11 - 09.11 Inne terminy Warszawa All inclusive Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Mini aquapark i kluby dla dzieci do 17 r.ż.
 • Urozmaiconą i niezwykle smaczną kuchnię
 • Długą i szeroką piaszczystą plażę w pobliżu
 • Bardzo pomocną i serdeczną obsługę
5 999 zł/os.
4 599 zł/os.
cena za 2 os.: 9 198 zł
7 dni 10.10 - 17.10 Inne terminy Warszawa All inclusive Itaka Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

 • Rewelacyjne udogodnienia dla rodzin z dziećmi
 • Urozmaicony program animacyjny dla każdego
 • Miniaquapark dla najmłodszych
 • Ekskluzywne centrum SPA
5 899 zł/os.
4 719 zł/os.
cena za 2 os.: 9 438 zł

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty