Sal - Przewodnik

<p><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wyspy-zielonego-przyladka/" target="_blank">Wyspy Zielonego Przyladka</a> tworza republike, gdzie jedna z wysp jest <strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/wyspy-zielonego-przyladka/sal/" target="_blank">Sal</a></strong>, która stanowi jednoczesnie jeden z 22 okregów administracyjnych Republiki Zielonego Przyladka. Z uwagi na fakt, ze przez wieksza czesc roku na wyspie Sal swieci slonce, jest ona doskonalym kierunkiem wakacyjnym.

Pogoda na Sal

Dzisiaj, 26.2 23°C

Wyspy Zielonego Przyladka tworza republike, gdzie jedna z wysp jest Sal, która stanowi jednoczesnie jeden z 22 okregów administracyjnych Republiki Zielonego Przyladka. Z uwagi na fakt, ze przez wieksza czesc roku na wyspie Sal swieci slonce, jest ona doskonalym kierunkiem wakacyjnym.

Co warto wiedziec o Sal
Wyspa Sal, zaliczana do Wysp Zawietrznych w  archipelagu Wysp Zielonego Przyladka, zostala odkryta 3 grudnia 1460 roku. Wówczas nazwano ja Llana, ale w 1830 roku przemianowano na Sal, z uwagi na odkrycie na niej pokladów soli kamiennej. Mieszkancy wyspy do lat 80 XX wieku zajmowali sie glównie rybolówstwem i wydobyciem soli. Dzis jednak zyja glównie z turystyki. Na wyspie znajduje sie 6 miast, w tym Santa Maria, stanowiaca glówny osrodek turystyczny. Natomiast tubylcza ludnosc mieszka w Espargos, stolicy Sal. Oprócz tego, na wyspie sa równiez miasta: Murdeira, Palmeira, Pedra de Lume i Terra Boa.

Da Luz

Da Luz

Cena za 1 osobę:
2 394 zł
Raj na Ziemi
Jesli turysta poszukuje kosmopolitycznych rozrywek, na wyspie Sal ich nie znajdzie. Jest ona jeszcze nieskazona typowa, masowa turystyka, stad tez nazywana jest naturalnym rajem. Dysponuje znakomitymi plazami i miejscami, w których mozna uprawiac wiele sportów wodnych, w tym windsurfing. W szczególnosci godna polecenia jest plaza Ponta Preta, gdzie nie zabraknie entuzjastów surfowania, ani nurkowania. Atlantyk ukrywa przepiekne miejsca u wybrzezy Sal, które mozna podziwiac pod woda. Na plazy Santa Maria znajdziemy z kolei zloty piasek i lagodne zejscie do morza.

Oferta turystyczna jest dostosowana do potrzeb róznych grup turystów. Sa tu zarówno pensjonaty, jak i hotele wysokiej klasy. Mozna spedzac czas na plazowaniu, uprawianiu sportów wodnych, albo na wycieczce statkiem na okoliczne wyspy, m.in. wyspe Fogo, z wulkanem o tej samej nazwie. Na Sal znajduje sie zas naturalne slone jezioro Buracona.
 


Okazje Last Minute: Sal

7 dni 01.11 - 08.11 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
2 503 zł/os.
cena za 2 os.: 5 006 zł
7 dni 06.09 - 13.09 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia TUI Dobry wybór

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Obszerne i dobrze wyposażone apartamenty
  • Duży obszar i spokojną, wakacyjną atmosferę
  • Położenie niedaleko przepięknej plaży Ponta Preta
  • Bus hotelowy na plażę oraz do centrum
2 520 zł/os.
cena za 2 os.: 5 040 zł
7 dni 29.11 - 06.12 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
2 549 zł/os.
cena za 2 os.: 5 098 zł
7 dni 06.09 - 13.09 Inne terminy Warszawa BB - Śniadania TUI
2 910 zł/os.
cena za 2 os.: 5 820 zł

Wyspy Zielonego Przylądka na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY