Hawaje - Przewodnik

<p><strong>Hawaje </strong>można uznać za raj, w którym każdy turysta niewątpliwie chciałby spędzić choć raz w swoim życiu urlop. To najpiękniejszy <strong>archipelag położony na Oceanie Spokojnym</strong>. Jest najmłodszym spośród 50. stanów USA i jedynym leżącym wyłącznie na wyspach. Archipelag jest pochodzenia wulkanicznego, składa się ze 137 wysp, w tym ośmiu większych: Kahoolawe, Kauai, Lanai, Maui, Molokai, Niihau, Oahu oraz Dużej Wyspy Hawai. 

Pogoda na Hawajach

Dzisiaj, 25.6 20°C

Hawaje można uznać za raj, w którym każdy turysta niewątpliwie chciałby spędzić choć raz w swoim życiu urlop. To najpiękniejszy archipelag położony na Oceanie Spokojnym. Jest najmłodszym spośród 50. stanów USA i jedynym leżącym wyłącznie na wyspach. Archipelag jest pochodzenia wulkanicznego, składa się ze 137 wysp, w tym ośmiu większych: Kahoolawe, Kauai, Lanai, Maui, Molokai, Niihau, Oahu oraz Dużej Wyspy Hawai. 

Wyspy zostały odkryte w 1778 roku przez Kapitana Jamesa Cooka. Utworzono z nich królestwo należące do rodu Kamehamehów. Do dziś przed Pałacem Królewskim w Downtown w Honolulu znajduje się pomnik pierwszego króla Hawajów, Kamehameha I. Zapisał się on na kartach historii jako ten, który zjednoczył niemalże cały archipelag. Schyłek hawajskiej monarchii nastąpił po niemalże stu latach panowania Kamehamehów, w 1893 roku, za czasów króla Dawida Kalakaua.
Aqua Aloha Surf

Aqua Aloha Surf

Cena za 1 osobę:
6 329 zł
Stolicą i największym miastem Hawajów jest Honolulu na wyspie Oahu, znane z luksusowych hoteli, niebosiężnych wieżowców, ekskluzywnych restauracji i ulic pełnych długich, białych limuzyn, które sąsiadują z egzotycznymi palmami i białym altankami na piaszczystej plaży. W głębi lądu można zakosztować egzotycznej przygody na łonie natury. Znajdują się tu plantacje ananasów, prawdziwa dżungla z wodospadami i bogatą roślinnością, a nawet czynne wulkany. Na wyspie Oahu mieści się baza Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych - Pearl Harbor, gdzie można zobaczyć zatopiony statek Arizona, wraz z Muzeum i Pomnikiem Pamięci. W sąsiedztwie Honolulu znajduje się punkt widokowy Pali Lookout, na wysokim klifie

Na Hawajach można uprawiać wszelkiej maści sporty wodne, w tym surfing, wypoczywać i brać udział w imprezach tanecznych na plaży, tańcząc Hula - tradycyjny taniec polinezyjski, będąc ubranym w hawajskie spódnice z trawy pili grass. Najpiękniejszą plażą Hawajów jest Waikiki Beach na wyspie Oahu. Imprezy surfingowe, w tym coroczne zawody, odbywają się przede wszystkim na plaży Sunset Beach. Kolejną atrakcją tego miejsca jest plaża Waimanalo oraz rezerwat Hanauma Bay, gdzie można podziwiać podwodny świat. Dla chętnych istnieje możliwość popływania z delfinami w Sea Life Parku.

Na wyspie Molokai można podziwiać przepiękny krajobraz, z wystającymi z morza blokami skalnymi, z półwyspem Kalaupapa, odgrodzonym od głównego korpusu wyspy klifem uznawanym za najwyższy na świecie. Wyspa Molokai przez lata była miejscem odosobnienia dla osób trędowatych. Ucywilizował ją dopiero misjonarz katolicki, Ojciec Damian, który sam zaraził się w wieku 44 lat trądem i umarł 5 lat później. Przed Kapitolem w Honolulu stoi jego posąg - jako pierwszego hawajskiego świętego.
Aston Waikiki Beach

Aston Waikiki Beach

Cena za 1 osobę:
7 079 zł
Charakterystyczne dla Hawajów są wieńce lei, plecione z pachnących kwiatów plumerii. Każdy turysta, który przylatuje na wakacje na Hawaje, zostanie przywitany przez Hawajczyków słowami „Aloha” już na lotnisku, a na jego szyi wyląduje barwny wieniec. Tradycyjnie, powinno się go zawiesić na posągu surfingowca Diuka Kahanamoku, który znajduje się na głównym pasażu przy plaży Waikiki, a po wakacjach wyrzucić do oceanu - to wróżba, która ma zapewnić turystom powrót w przyszłości na Hawaje.

Atrakcją turystyczną dla osób wybierających się na wycieczkę w te strony, jest wulkan Kilauea, który znajduje się w stanie erupcji. Cały czas wydobywa się z niego lawa, która trafia wprost do oceanu. Na szczycie wulkanu znajduje się kaldera o obwodzie około 20 km, w której kilka kraterów jest nieaktywnych. Na wyspie Hawai znajduje się również wulkan Mauna Kea. Jest to najwyższa na świecie góra i aktywny wulkan w jednym. Ponad powierzchnię oceanu wznosi się ona 4 tys. metrów, ale licząc od podstawy ma aż 10 tys. m, więc o ponad 1 tys. więcej niż Mount Everest. 
 


Okazje Last Minute: Hawaje

Alohilani Resort Waikiki Beach

Alohilani Resort Waikiki Beach
7 dni 27.01 - 03.02 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Ecco Travel
16 258 zł / 2 os.
8 129 zł / 1 os.

Outrigger Reef Waikiki Beach Resor

Outrigger Reef Waikiki Beach Resor
7 dni 04.11 - 11.11 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Ecco Travel
16 298 zł / 2 os.
8 149 zł / 1 os.

Fairmont Orchid Resort

Fairmont Orchid Resort
7 dni 25.11 - 02.12 inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Ecco Travel
17 024 zł / 2 os.
8 499 zł / 1 os.

USA na skróty

Regiony: