• UWAGA - Przy przelotach z przesiadką lub międzylądowaniem na terytorium USA konieczne jest wypełnienie formularza zezwolenia wjazdu w systemie ESTA www.usa-wiza-esta.pl
 • Wakacje na Hawajach

  Hawaje to bez wątpienia raj na ziemi. Cukierkowe plaże, rafy koralowe i majestatyczne wulkany górujące nad wyspami to recepta na idealne wczasy. Powietrze pachnie świeżością, włosy targa morska bryza, a na turystów czeka cała paleta przygód.

  Czemu Wakacje na Hawajach

  miejsce zatłoczone bary turystyka plaża piaskowa odpowiedni dla par plażowanie

  Hawaje - Najlepiej ocenione hotele

  Zdjęcia z regionu

  Hawaje - Najczęściej kupowane hotele

  Hawaje - Ostatnio kupione hotele

  Nie udało się znaleźć oferty Twoich marzeń?

  Zadzwoń lub wyślij zapytanie, a my wyszukamy dla Ciebie wyjazd, który będziesz długo i mile wspominać!

  Jesteśmy dostępni 7 dni/tyg. 8:00-23:00.

  +48 71 771 76 55

  Mapa

  Hawaje

  Hawaje zostały zasiedlone na przełomie V i VI wieku przez Polinezyjczyków. Dla świata zachodniego archipelag został odkryty pod koniec XVIII wieku przez Jamesa Cooka. W 1950 roku Hawaje stały się 50. stanem USA. W poszukiwaniu atrakcji warto odwiedzić Kauai, Oahu, Molokai, Lanai, Maui i Hawaje.

  Migawki wysp rozrzuconych w kobaltowym Pacyfiku są niebiańskie i nie ma potrzeby upiększania ich w broszurach turystycznych. Plaże takie jak Hanalei Bay, Waimanalo, Ka’anapali, Waikiki czy Poipu ze złocistym piaskiem i lazurowym wybrzeżem należą do najpiękniejszych na świecie. To mekka sportów wodnych (surfing, windsurfing, kitesurfing, snorkeling) i idealny punkt obserwacyjny żółwi morskich czy rafy koralowej. Z plaży Waikiki rozciąga się także widok na wulkan Diamond Head - wielkiej atrakcji Oʻahu. Szczęśliwie atrakcyjne oferty last minute przybliżają wielu osobom perspektywę wakacji Hawajach.

  Hawaje - niezwykłe cuda przyrody i zabytki

  Spędź wczasy w otoczeniu wulkanów! Monea Kea gości astronomów z całego świata. Prawdziwie księżycowy krajobraz oferuje wizyta w parku narodowym wulkanu Haleakala. Raz na kilka lat wierzchołek Haleakala na krótko pokrywa się śniegiem. Z kolei wulkan Kilauea (według wierzeń Hawajczyków - siedziba bogini Pele) leży we wpisanym na listę UNESCO parku narodowym Hawai’i.

  Miłośnicy nurkowania powinni zahaczyć o Molokini, malutką wyspę w trakcie półksiężyca, gdzie widoczność sięga do 46 m. Hawaje to przyrodnicza perła. Krajobraz wokół wodospadu Wailua zachwyca, w zatoce Hanuma można spotkać zielone morskie żółwie, a na wyspie Oahu znajduje się "żywe" centrum kultury polinezyjskiej. Jeżeli ktoś zatęskni za miejskim klimatem, z wieloma rozrywkami czeka Honolulu. Fani historii nie mogą przegapić wizyty w Pearl Harbour.

  Tanie wakacje na Hawajach to dobry moment, żeby odwiedzić też pałac ʻIolani – jedyny pałac królewski w Stanach Zjednoczonych, była siedziba panującej w XIX wieku monarchii. Inną imponującą budowlą jest muzeum Bernice P. Bishopa, w którym można zapoznać się z kulturą i historią Hawajów. Wizyta archipelagu będzie niekompletna bez wycieczki na punkt widokowy Nuuanu Pali Lookou - miejsca, które Mark Twain nazwał najpiękniejszym na ziemi.

  Pogoda, ciekawostki i festiwale na Hawajach

  Hawaje leżą w strefie klimatu zwrotnikowego. Występują tam dwie pory roku: deszczowa i sucha. Ta pierwsza to umowna zima, choć temperatury przez cały rok są wysokie i nie brakuje słońca. Sezon turystyczny trwa od maja do października, ale hotele czekają na gości cały rok. Poza sezonem uniknie się tłumów a ciepły deszcz działa orzeźwiająco.

  Hawaje wydają się odległą destynacją ale dzięki atrakcyjnym ofertom last minute, tanie wakacje na każdą kieszeń są możliwe. Hawaje, oprócz imponującej przyrody i architektury to też barwna mozaika kulturowa. Hawajczycy wierzą, że wulkany zamieszkują nadprzyrodzone siły i należy składać im dary, oddawać cześć tańcem. Znany na całym świecie taniec hula to właśnie taniec świątynny. Dawniej przez taniec wprowadzono się w trans i nawiązywano kontakt z bogami, dziś przyjmuje on formę rozrywkową. Tańcom towarzyszy dźwięk ukulele.

  Popularny na Hawajach taniec Hula ma też swój festiwal, kiedy odbywają się wystawy i konkursy szkół hula. Najlepsza tancerka jest ogłaszana królową. To wydarzenie na cześć ostatniego króla Davida Kalakaua. Innym słynnym wydarzeniem jest festiwal Aloha, któremu towarzyszą koncerty, warsztaty i parady związane z kulturą Hawajów. Po raz pierwszy odbył się w 1946 r. jako symbol odrodzenia po wojnie.

  Pogoda teraz

  • Temperatura 17 °C w nocy 6 °C

  • Temperatura wody 25 °C

  Temperatura w kolejnych dniach

  • Poniedziałek 17 °C w nocy 9 °C

  • Wtorek 14 °C w nocy 9 °C

  • Środa 14 °C w nocy 7 °C

  • Czwartek 14 °C w nocy 7 °C

  Pogoda

  • Styczeń Sty 27 °C woda 25 °C

  • Luty Lut 27 °C woda 24 °C

  • Marzec Mar 28 °C woda 25 °C

  • Kwiecień Kwi 28 °C woda 25 °C

  • Maj Maj 29 °C woda 25 °C

  • Czerwiec Cze 29 °C woda 25 °C

  • Lipiec Lip 30 °C woda 26 °C

  • Sierpień Sie 30 °C woda 26 °C

  • Wrzesień Wrz 30 °C woda 27 °C

  • Październik Paź 30 °C woda 27 °C

  • Listopad Lis 29 °C woda 26 °C

  • Grudzień Gru 28 °C woda 25 °C

  Przydatne informacje