Maui - Przewodnik

<strong>Wyspa Maui</strong>, druga co do wielkości w łańcuchu hawajskim, jest najszybciej rozwijającą się rywalką Oahu i przyciąga dziś mniej więcej jedną trzecią podróżnych przybywających na Hawaje. <strong>Lahaina</strong>, niegdyś "wielorybnicza stolica świata", to obecnie następny kurort turystyczny.

Pogoda w Maui

Dzisiaj, 22.5 23°C
Wyspa Maui, druga co do wielkości w łańcuchu hawajskim, jest najszybciej rozwijającą się rywalką Oahu i przyciąga dziś mniej więcej jedną trzecią podróżnych przybywających na Hawaje. Lahaina, niegdyś "wielorybnicza stolica świata", to obecnie następny kurort turystyczny. Wczasy na Maui
Tłumy turystów ściągają na Maui nie bez przyczyny - wyspa nadal olśniewa urodą i chyba najlepiej ze wszystkich nadaje się na czynny wypoczynek. Można tu podglądać życie wielorybów, pływać na desce, nurkować, żeglować i jeździć na rowerze.

Na wybrzeżu zdarzają się nieznośne upały, szczególnie w Lahaina, ale nietrudno znaleźć jakiś chłodniejszy zakątek. Rozkosznego spokoju zazna przybysz w górzystej części Maui na odludnych zboczach potężnego wulkanu Haleakala. Zamiast na wybrzeżu, lepiej byłoby zatrzymać się w Makawao lub Paia, choć hoteli nie ma tu zbyt wiele.

Podróży krętą drogą wiodącą na zachód do Hana nie trzeba sobie odmawiać - widoczne z trasy wodospady i parowy przewyższają urodą wszystko, co można zobaczyć na Oahu.

USA na skróty

Regiony:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY