Emiraty Arabskie - Przewodnik

Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo na Bliskim Wschodzie położone na Półwyspie Arabskim. Oblewane jest czystymi i ciepłymi wodami Zatoki Perskiej i Zatoki Omańskiej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatury powyżej 23°C utrzymują się przez cały rok, a w okresie od kwietnia do listopada osiągają one aż 40°C.

Pogoda w Emiratach Arabskich

Dzisiaj, 22.8 43°C
Zjednoczone Emiraty Arabskie to państwo na Bliskim Wschodzie położone na Półwyspie Arabskim. Oblewane jest czystymi i ciepłymi wodami Zatoki Perskiej i Zatoki Omańskiej. W Zjednoczonych Emiratach Arabskich temperatury powyżej 23°C utrzymują się przez cały rok, a w okresie od kwietnia do listopada osiągają one aż 40°C. Krajobraz Emiratów Arabskich jest nizinny, a większość kraju zajmuje pustynia Ar Rub Al - Chali. Występują tu jednak również góry Al - Hadzar i Al - Gharbi.
Al Hamra Village Golf Beach Resort

Al Hamra Village Golf Beach Resort

Cena za 1 osobę:
1 776 zł
Najpopularniejsze kierunki wycieczek last minute do Zjednoczonych Emiratów Arabskich to przede wszystkim Abu Dhabi oraz Dubaj.
Abu Dhabi to miasto, w którym znajdują się nowoczesne budowle i najwyższy budynek Bliskiego Wschodu Ford Grande i park w Corniche. Dla przybywających tu na wakacje turystów interesujący jest także Pałac Al - Hosn (Biały Fort). Wielka atrakcja jest ogród - zielone miasto zbudowany w centrum pustyni oraz liczne zalesione promenady prowadzące przez parki i będące doskonałym punktem widokowym na morze.
Dubaj jest nowoczesną metropolią o wielu obliczach zwaną Miastem Złota. Jest bez wątpienia jedną z największych atrakcji całego Dalekiego Wschodu. Składa się tak naprawdę z dwóch miast: Deira oraz Bur Dubaj. W Dubaju dużym zainteresowaniem wśród turystów przybywających tu na wakacje cieszą się osobliwe, pięknie oświetlone meczety, a wśród nich najpopularniejszym jest Wielki Meczet w Bur Dubaj. Będąc tu na wakacjach warto zobaczyć Fort Fahidi, targ przypraw i Muzeum Historii. Atmosferę Dubaju doskonale oddaje Heritage and Diving Village. Znajdują się tu domy rybaków i poławiaczy pereł oraz najbardziej luksusowy hotel świata- siedmiogwiazdkowy Burj Al Arab.

Emiraty to kraj o wielu obliczach. Fascynujące pustynie, cudowne malownicze plaże, skaliste góry oraz beduińskie wioski, oazy i niezapomniane wycieczki sprawiają, ze Emiraty od lat cieszą się dużym zainteresowaniem turystów. W Emiratach popularne są wyścigi wielbłądów na pustyni. Dużą rolę dla mieszkańców odgrywają orientalne targi - suki, a wśród nich najpopularniejszy Golden Souq.
Citymax Bur Dubai

Citymax Bur Dubai

Cena za 1 osobę:
1 959 zł
Linia brzegowa jest bardzo dobrze rozwinięta. Miejscowo urozmaicona jest pięknymi rafami koralowymi. Brzegi piaszczystych, białych plaż łagodnie opadają do ciepłego morza, choć na wybrzeżu Zatoki Omańskiej są one strome i wysokie. Wybrzeże jest urozmaicone małymi wysepkami, a wśród nich najbardziej urzekające są Abu Al - Abjad, Abu Dhabi i Dalma.

Hotele w Abu Dhabi oraz w Dubaju wręcz prześcigają się w organizacji coraz to atrakcyjniejszych rozrywek. Są bardzo luksusowe i ciekawe architektonicznie. Proponują szeroki wybór atrakcji dla przybywających tu na wakacje turystów oraz wysoki standard usług. Popularne są kabarety w nocnych klubach oraz występy najsłynniejszych gwiazd.

Okazje Last Minute: Emiraty Arabskie

Oceanic Khorfakkan Resort & Spa

Oceanic Khorfakkan Resort & Spa
7 dni 17.09 - 24.09 inne terminy Poznań BB - Śniadania TUI
3 970 zł / 2 os.
1 985 zł / 1 os.

Hilton Al Hamra Beach & Golf (ex. Al Hamra Fort)

Hilton Al Hamra Beach & Golf (ex. Al Hamra Fort)
7 dni 17.09 - 24.09 inne terminy Poznań BB - Śniadania TUI
4 128 zł / 2 os.
2 064 zł / 1 os.

Radisson Blu Resort (ex. JAL)

Radisson Blu Resort (ex. JAL) 4.3
7 dni 24.09 - 01.10 inne terminy Poznań BB - Śniadania TUI

Wyróżniliśmy hotel ze względu na:

  • Długą, piaszczystą plażę sprzyjającą spacerom
  • Przestronne (ok.38 m²) i dobrze wyposażone pokoje
  • Wyśmienitą i urozmaiconą kuchnię
  • Serdeczną i profesjonalną obsługę
4 188 zł / 2 os.
2 094 zł / 1 os.

Emiraty Arabskie na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY