Konsulaty w Wenezueli

Pogoda w Wenezueli

Dzisiaj, 28.9 25°C
Polskie placówki dyplomatyczne w Wenezueli.

Ambasada RP
Caracas, Ave. Nicolás Copérnico, Qta. Ambar, Sector Valle Arriba, Urbanización Las Mercedes, 1060
Tel dyzurny: +58 412 262 21 65
Tel: +58 212 991 6167
Fax: +58 212 992 2164
Email: caracas.amb.sekretariat@msz.gov.pl
WWW: https://www.caracas.msz.gov.pl


Wenezuelskie placówki dyplomatyczne w Polsce.

Ambasada Boliwarianskiej Republiki Wenezueli
ul. Rejtana 15 m. 10-11, 02-516 Warszawa
tel. 646 87 60, 646 18 46; fax 646 87 61
e-mail: embavenez.pl@qdnet.pl

Wydzial Konsularny
tel. 6468759

Opinie o miastach w Wenezueli

4,3
Magarita grzegorz1977
Margerita Ogólnie: Wyspa oferuje wszystkie możliwe formy wypoczynku. Jest otwarta dla miłośników życia nocnego, jak i dla ludzi ceniących sobie spokój. Jest rajem dla miłośników kaktusów i niepowtarzalnej przyrody. Przejrzysta woda , wspaniałe letnie temperatury zachęcają i do błogiego leniuchowania na plaży w gorącym wręcz piasku, jak wspaniale mobilizują do aktywnego wypoczynku w formie uprawiania równego rodzaju sportów , czy to surfingu, nurkowania, całodziennych wycieczek w głąb plaży w celu poszukiwania niezapomnianych widoków i wspaniałych wschodów i zachodów słońca.
Atrakcje turystyczne: Największą atrakcją jest miejsce i tym nie można sie nadziwić i nacieszyć, poza tym miejscowość oferuje wiele form zabaw, knajpy, bary i knajpeczki co raz zapraszają do swoich podwoi aby delektować sie miejscową karaibską kuchnią. Szkoły surfingowe sa na wyciągniecie ręki. Hotele oferują wiele wycieczek fakultatywnych i serdecznie do nich namawiam , czy to na jeep safari, czy to zwiedzanie wspaniałych parków.
Aktywny wypoczynek: Surfing surfing i jeszcze raz surfing, fale są takie że z majtek typu bokserki robią sie stringi:)
Życie nocne: Życie nocne toczy sie na plażach i restauracje które są umiejscowione na plażach w nocy stają sie głośno brzmiącymi klubami i dyskotekami... Jest ich mnóstwo i jest w czym wybierać , obsługa zawsze uśmiechnięta, tańczące towarzystwo zachęca do zabawy. Zabawy trwają do białego rana ....
Komunikacja: Wszędzie należy poruszać sie taksówka lub korzystać z usług jakie oferują organizatorzy wycieczek. W Wenezueli nikt nie ma prawo jazdów i również nie ma przepisów ruchu drogowego wiec każdy jeĽdzi jak chce. Najtańsza ropa na świecie za 1$ można zatankować 25 litrów benzyny umożliwia poruszanie sie wszystkiego co tylko jeĽdzi. Zapewniam że przejażdżka taksówka marki cadillac z lat 70 jest niezapomnianym przeżyciem.
Jedzenie i restauracje: Kuchnia karaibska kojarzy sie z rybami - nic bardziej mylnego , bardzo wile owoców egzotycznych podawanych wręcz prosto z drzewa zachęca do posiłków. Organizatorzy ostrzegają przed posiłkowaniem sie poza hotelem , jednak nie ma to jak hamburger prosto z budki:). Kuchnia jest soczysta, i króluje w nim kurczak polecam oczywscie kurczaka zapiekanego w ananasie i poewanego rumem - niebo w gębie.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Należy jak wszędzie przestrzegać podstawowych zasad higieny. Ostrzegana nas przed kradzieżami, mnie to nie dotknęło i w moim otoczeniu rónież nic nikomu nie zginęło.
Pogoda: Jeżeli pragniesz pogody, a nie wiesz gdzie jechać , to zawsze możesz w ciemno jechać do Wenezueli, tam cały rok temperatura jest w granicach 27-32stopni, a w nocy podobno spada - jednak ja tego nie odczuwałem (byłem na Margaricie na przełomie stycznia i lutego) Podobno od kwietnia zaczyna sie pora deszczowa jednak jakoś mi sie w to wierzyć nie chce.
Plaża: Wspaniałe piaszczyste plaże, gorący piasek i wielkie fale , należy uważać aby hala nie porwała torebki, ręcznika lub całego leżaka, a wiedziałem że takie zdarzenia miały miejsce. Cudowne miejsce pełne ciepła słońca .. i wracam często myślami do Wenezueli i tamtejszych plaż.

Wenezuela na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY