Co zabrać do Wenezueli

1. Na pewno powinnismy liczyc sie z <strong>upalami</strong> i silnym naslonecznieniem. Przydatny moze okazac sie <strong>kapelusz i krem ochronny</strong>. Oprócz upalów i duzej wilgotnosci powietrza, na szczytach górskich (ok. 5000 m. n.p.m.) lezy snieg - wybierajac sie w góry konieczna jest odpowiednio <strong>ciepla odziez</strong>.

Pogoda w Wenezueli

Dzisiaj, 28.9 25°C
1. Na pewno powinnismy liczyc sie z upalami i silnym naslonecznieniem. Przydatny moze okazac sie kapelusz i krem ochronny. Oprócz upalów i duzej wilgotnosci powietrza, na szczytach górskich (ok. 5000 m. n.p.m.) lezy snieg - wybierajac sie w góry konieczna jest odpowiednio ciepla odziez. 2. Prawo jazdy, miedzynarodowa legitymacja studencka to dokumenty, które równiez moga sie przydac.

3. Leki antyseptyczne, przeciwuczuleniowe, przeciwgoraczkowe.

4. Srodki higieniczne sa powszechnie dostepne, ale nie wszedzie wszystkie, wiec lepiej zabrac ze soba tampony, srodki antykoncepcyjne, plyn do soczewek, cos przeciw owadom.

5. Warto miec przy sobie latarke, korek do umywalki, scyzoryk, podreczny slownik jezyka hiszpanskiego (choc w wykonaniu Wenezuelczyków, jest on niewiele podobny do tego z okolic Madrytu), a nawet klódke do naszego plecaka.

6. Pamietajmy, ze napiecie plynace w Wenezueli ma 110 V. Urzadzenia przywiezione z Polski nie beda dzialaly.

7. Waluta obowiazujaca jest bolivar (VEB) = 100 centimos. W obiegu sa monety o nominalach: 5, 25, 50 centiomos i 1, 2, 5, 25, 50, 100, 500 VEB oraz banknoty o wartosciach: 5, 10, 20, 50, 100, 500, 1000, 2000, 5000, 10 000 VEB. Walute mozna wymieniac w bankach, ale warto spróbowac w hotelu, gdyz niekiedy pobiera on mniejsza prowizje.

8. Karty platnicze sa szeroko akceptowane. W przypadku czeków podróznych (ich honorowanie nie jest tak powszechne jak w przypadku kart kredytowych) najlepszym rozwiazaniem jest posiadanie ich w dolarach, gdyz w ten sposób unikamy dodatkowych prowizji.

Opinie o miastach w Wenezueli

4,2
Magarita gosc
Wyspa Margerita Ogólnie: Kiedy jest słońce to każde wakacje są super. U nas było i słońce i deszcz i sie nie nudziliśmy. Wyspa daje dożo atrakcji, poprzez szalone życie nocne na Playa del Agua - gdzie każda knajpka na plaży w nocy staje sie szalonym miejscem i zabawa trwa do samego rana. I jest tez miejscem dla delektowania sie pięknem otaczającej przyrody w ciszy i spokoju, gdzie miłośnicy kaktusów znajda olbrzymie okazy, a pelikany są ptakami tak pospolitymi jak u nas mewy.
Atrakcje turystyczne: Podstawowa atrakcja jest surfing, szkoły surfingu oferują na plażach swoje usługi, poza tym hotele oferują szeroki wachlarz wycieczek fakultatywnych takich jak jeep safari - objazd jeepami po całej wyspie, nurkowanie i podziwianie wspaniałego Morza Karaibskiego.
Aktywny wypoczynek: Surfing i nurkowanie- na plażach wręcz sie napraszają aby tak spędzać czas
Życie nocne: Na Playa del Agua w nocy każda knajpka zamienia sie w szalona dyskotekę
Komunikacja: Najlepiej poruszać sie taksówkami - paliwo tam jest tańsze niż woda mineralna, poza tym takie tam zencholoty jeżdżą, ze przejażdżka starym cadillakiem z lat 70 jest tez atrakcja. komunikacja miejska istnieje , jednak nigdy nie wiadomo gdzie Cię wywiozą. Brak przepisów drogowych w tym kraju zniechęca do wypożyczenia samochodu. Zachęcam do taksówek.
Jedzenie i restauracje: Podstawowe jedzenie to fast foody, oraz owoce morza. Restauracje oferują szeroka gamę posiłków, poprzez pizze do wyszukanych karaibskich dan - głównie rybnych doprawianych rumem.
Zdrowie i bezpieczeństwo: Podobno są liczne kradzieże, zwłaszcza na plażach, ja z tym sie nie spotkałem. Na lotniskach są liczne napisy ostrzegające przed przewozem narkotyków, mnie nikt nie nagabywał wiec problem mnie takowy nie dotyczył.
Pogoda: O każdej porze - tam zawsze temperatura pokazuje 32 stopnie , czy to pada czy nie - woda w morzu jest bardzo ciepła i ma około 27 stopni. Pora deszczowa zaczyna sie od maja - a huragany jak sie pojawiają to z końcem września. Najlepsza pora wiec w/g mnie to okres kiedy u nas jest środek zimy.
Plaża: Plaże są piękne, jednak czystość ich daje dużo do życzenia, jednak ten problem dotyczy głównie plaż nie przylegających do hotelów.

Wenezuela na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY