Maroko - Przewodnik

<strong><a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/maroko/" target="_blank">Maroko</a></strong> położone jest na zachodnim wybrzeżu Afryki i oblewane jest wodami Oceanu Atlantyckiego.<br/> Wybrzeża Maroka są łagodne i pokryte różnorodną roślinnością, w której żyją dziesiątki gatunków ptaków. Porośnięte są gajami daktylowymi, pomarańczowymi i oliwkowymi. Tworzą piękny krajobraz na tle islamskiej zabudowy. Zabytki Maroka są niepowtarzalne, gdyż są świadectwem islamskich arcydzieł rzymskich i średniowiecznych. Pustynne kasaby i starożytne grobowce rozrzucone na wzgórzach, rzymskie ruiny, berberyjskie fortece oddają atmosferę Maroka i rokrocznie przyciągają na wakacje coraz więcej turystów.

Pogoda w Maroko

Dzisiaj, 20.11 26°C
Maroko położone jest na zachodnim wybrzeżu Afryki i oblewane jest wodami Oceanu Atlantyckiego.
Wybrzeża Maroka są łagodne i pokryte różnorodną roślinnością, w której żyją dziesiątki gatunków ptaków. Porośnięte są gajami daktylowymi, pomarańczowymi i oliwkowymi. Tworzą piękny krajobraz na tle islamskiej zabudowy. Zabytki Maroka są niepowtarzalne, gdyż są świadectwem islamskich arcydzieł rzymskich i średniowiecznych. Pustynne kasaby i starożytne grobowce rozrzucone na wzgórzach, rzymskie ruiny, berberyjskie fortece oddają atmosferę Maroka i rokrocznie przyciągają na wakacje coraz więcej turystów. Maroko to wielobarwna i orientalna kompozycja kultury arabskiej, niepowtarzalne i najstarsze na świecie muzułmańskie królestwo, w którym wakacje będą z pewnością niesamowita przygoda. To kraj niezwykle urozmaicony krajobrazowo.
Turyści przybywający na wakacje do Maroka mogą wybrać się w Góry Atlas lub na przejażdżkę na wielbłądach po pustyni, po czym mogą zaznać kąpieli w oceanie. Maroko to także kraj orientalnych zapachów. Każdego zauroczą kolorowe suki, na których życie toczy się własnym rytmem. Najpopularniejsze suki znajdują się w Marrakeszu i Fezie - obok Agadiru, Rabatu, Casablanki i Tioutu, najczęstszych kierunkach wycieczek do Maroka. Tu można kupić najwspanialsze pamiątki i poznać mentalność mieszkańców tego kraju. Rdzennym narodem Maroka są Berberowie. Ich typ urody charakteryzuje się niebieskimi oczami, jasnymi lub rudymi włosami, co jest dowodem na ich starożytne pochodzenie. To bardzo odrębny i owiany tajemnica lud o dużej sile przetrwania i poczuciu przywiązania. To z ich kultury wywodzi się surowy styl zabudowy Maroka.

W Maroku sezon turystyczny trwa już od kwietnia i kończy się w październiku i jest to najlepszy okres na skorzystanie z coraz popularniejszych wycieczek last minute do Maroka.
Najczęstszym celem wycieczek do Maroka jest Agadir- nowoczesne centrum turystyczne i międzynarodowe uzdrowisko. O dawnym rybackim charakterze miasta świadczy istniejący do dziś port morski. Miasto tętni życiem za sprawa licznych barów, kawiarni, sklepów, a przede wszystkim gwarnego stuku. W Agadirze wiele atrakcji odnajdziemy nie tylko na zatłoczonych ulicach, ale także w Parku Narodowym, w którym żyje wiele gatunków ptaków. Agadir jest również popularnym ośrodkiem sportów wodnych, takich jak nurkowanie, narty wodne, rowery wodne i skutery. Jest także doskonałą baza wypadowa w głąb Maroka.
Agdal

Agdal

Cena za 1 osobę:
808 zł
Casablanca, podobnie jak Agadir, jest nowoczesnym miastem z luksusowymi hotelami oferującymi masę rozrywek na wysokim poziomie. To tu znajduje się ogromny meczet Hassana II zbudowany nad brzegiem Oceanu Atlantyckiego. Poprzez swój gorący klimat, palmy i brunatna barwę zabudowy, o afrykańskim charakterze Maroka przypomina Marrakesz, który jest ożywionym miastem pełnym bogactwa barw, zapachów i dźwięków.
Będąc na wakacjach w Maroku obowiązkiem jest odwiedzenie znamiennego placu Djemaa El Fna, gdzie odnajdziemy bajecznych zaklinaczy węży, akrobatów i wróżbitów. W Marrakeszu warto wybrać się na wycieczkę także do meczetu Koutoubia, pałacu Bahia i wspaniałych ogrodów.
Bahia City

Bahia City

Cena za 1 osobę:
839 zł - 28 %
Innym często odwiedzanym miastem Maroka jest Rabat - miasto o wielu obliczach. Najbardziej charakterystycznym zabytkiem Rabatu, oprócz nekropolii Szella, jest Wieża Hassana oraz Minaret. Warto zobaczyć także Muzeum Sztuki Marokańskiej oraz Muzeum Archeologiczne.

Plaże Maroka są rozlegle, piaszczyste i ogrzewane ciepłymi wodami Oceanu Atlantyckiego. Najpopularniejsza i najpiękniejsza plaże odnajdziemy na wakacjach w Agadirze. Półokrągła, niemal 8 kilometrowa piaszczysta plaża jest doskonale zagospodarowana i przyciąga setki plażowiczów.

Opinie o miastach w Maroko

5,0
Agadir Joanna
Rewelacyjne miejsce dla rodzin z dziećmi, którym zależy na pięknej plaży. Mianowicie piaszczysta plaża, ciągnąca się kilometrami wzdłuż przybrzeżnych hoteli jest niesamowita. Rodzice cenią sobie łagodne zejście do wody i drobnoziarnisty piasek. Przy odpływie najmłodsze pociechy wraz z rodzicami mogą poszukać muszelek. Dla osób aktywnych jest dostępna bardzo bogata oferta sportowo-rekreacyjna. Można tu pływać, żeglować, nurkować, łowić ryby czy uprawiać windsurfing. Wieczorem promenada zachęca do długiego spaceru. Liczne bazary, restauracje, bary czy dyskoteki z pewnością urozmaicą pobyt wakacyjny.

Okazje Last Minute: Maroko

Rihab

Rihab
7 dni 25.01 - 01.02 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 698 zł / 2 os.
849 zł / 1 os.
1 189 zł / 1 os. - 29 %

Bahia City

Bahia City 4.2
7 dni 30.11 - 07.12 inne terminy Wrocław BB - Śniadania YobbooX
last
minute
1 715 zł / 2 os.
858 zł / 1 os.

Omega (Agadir)

Omega (Agadir) 2.3
7 dni 25.01 - 01.02 inne terminy Katowice RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 758 zł / 2 os.
879 zł / 1 os.
1 199 zł / 1 os. - 27 %

Maroko na skróty

Przewodnik:
ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY