Agadir - Przewodnik

To <strong>międzynarodowe</strong> uzdrowisko leży na najbardziej dzikim i najpiękniejszym fragmencie wybrzeża atlantyckiego Maroka. Położone jest w <strong>łagodnym klimacie</strong>. Prąd Kanaryjski niosący zimne wody Atlantyku zapewnia przez cały rok przyjemną temperaturę powietrza między 18°C a 28°C. Jest on także odpowiedzialny za to, że woda rzadko jest cieplejsza niż 20°C.

Pogoda w Agadirze

Dzisiaj, 7.12 21°C
To międzynarodowe uzdrowisko leży na najbardziej dzikim i najpiękniejszym fragmencie wybrzeża atlantyckiego Maroka. Położone jest w łagodnym klimacie. Prąd Kanaryjski niosący zimne wody Atlantyku zapewnia przez cały rok przyjemną temperaturę powietrza między 18°C a 28°C. Jest on także odpowiedzialny za to, że woda rzadko jest cieplejsza niż 20°C. Agadir posiada szerokie, ponad ośmiokilometrowej długości piaszczyste plaże oraz czarterowy port lotniczy “Sun City". Miasto znajduje się na pierwszych miejscach w turystycznych statystykach kraju. Port morski został całkowicie przebudowany po katastrofalnym trzęsieniu ziemi w 1960 roku. Dziś jest najnowocześniejszym miastem Maroka. Agadir stał się także ośrodkiem sportów wodnych, oferującym narty wodne, sprzęt do nurkowania, skutery, rowery wodne. Posiadając 130 kortów jest rajem dla tenisistów. Większość kortów posiada oświetlenie co umożliwia grę wieczorem.

Kasaba to nazwa dawnych rezydencji berberyjskich władców feudalnych. Położona jest na północ od portu jest jedyną pozostałością starego miasta. W mieście znajduje się Muzeum Miejskie ze zbiorami sztuki i rzemiosła południowego Maroka.

Opinie : w Agadirze

4,8
Agadir Malgorzata
Miejscowość dosyć duża, sporo dyskotek i barów w „centrum”. Jest tez kilkanaście restauracji. Czynne również mini wesołe miasteczko. W samej miejscowości do zobaczenia góra, jako pozostałość po Agadirze sprzed trzęsienia ziemi, park krokodyli nieopodal, marina i kilka innych. Jest tez spory targ. Ogólnie urokliwe i ładne miasteczko.

Maroko na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY