Marrakesz - Przewodnik

W <strong>Marrakeszu</strong> panuje zupelnie inna atmosfera od tej, która charakteryzuje miasta na pólnocy kraju. <strong>Marrakesz</strong> (Marrákush, fr. Marrakech) jest zdecydowanie bardziej afrykanski niz kosmopolityczna <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/maroko/casablanca/" target="_blank">Casablanca</a>, bardziej marokanski niz sterylnie czysty Rabat i bardziej berberyjski niz powsciagliwy Fez.

Pogoda w Marrakeszu

Dzisiaj, 13.10 33°C
W Marrakeszu panuje zupelnie inna atmosfera od tej, która charakteryzuje miasta na pólnocy kraju. Marrakesz (Marrákush, fr. Marrakech) jest zdecydowanie bardziej afrykanski niz kosmopolityczna Casablanca, bardziej marokanski niz sterylnie czysty Rabat i bardziej berberyjski niz powsciagliwy Fez. Lezacy na waznym skrzyzowaniu dróg, jest czwartym co do wielkosci miastem Maroka i uchodzi za stolice poludniowej czesci kraju, przyciagajac niezliczonych kupców i handlowców z sasiednich równin, Atlasu Wysokiego i Sahary.
O ile kolor niebieski jest utozsamiany z Fezem, zielony z Meknesem, a bialy z Rabatem, o tyle czerwony uwaza sie powszechnie za kolor Marrakeszu.
Corail

Corail

Cena za 1 osobę:
819 zł - 9 %
Lokalna berberyjska legenda mówi, ze gdy w sercu miasta wznoszono meczet Kutubijja, polalo sie tyle krwi, ze wszystkie mury, domy i drogi przybraly czerwona barwe. Spogladajac o zachodzie slonca na okalajace medyne czerwone mury oraz domy o plaskich dachach, latwo zrozumiec te legende.
Miejscem, w którym koncentruje sie zycie towarzyskie Marrakeszu, jest Dzemaa el-Fna (ar. Dzamaa al-Fina, fr. Djemaa el-Fna), olbrzymi plac w starej czesci miasta. W ciagu stuleci przewinely sie tedy rzesze kupców, rolników, zlodziei i niewolników.

Gwar, ruch i ozywiona atmosfera panuje tu o kazdej porze, jednak prawdziwego uroku tego miejsca mozna zakosztowac dopiero wieczorem. Wtedy kurtyna idzie w góre i zaczyna sie jedno z najbardziej fascynujacych przedstawien na swiecie.
Na sukach w marakejskiej medynie mozna kupic wiele wysokiej jakosci wyrobów rekodzielniczych, ale takze sporo bubli. Uliczki maja tu równie zawily uklad i sa tak samo ruchliwe jak w Fezie. Ciag sklepów oferujacych dziela sztuki i wyroby rzemieslnicze urywa sie nagle przy meczecie Ali ben Jusufa.

Opinie : w Marrakeszu

4,0
Marrakesz Marta
Bardzo głośne miasto, ale zarazem piękne i bogate w różne ciekawostki orientalne.

Okazje Last Minute: Marrakesz

7 dni 23.08 - 30.08 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Exim Tours
919 zł/os.
cena za 2 os.: 1 838 zł
7 dni 02.09 - 09.09 Inne terminy Warszawa RO - Bez wyżywienia Exim Tours
1 079 zł/os.
cena za 2 os.: 2 158 zł
7 dni 29.02 - 07.03 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 199 zł/os.
1 099 zł/os.
cena za 2 os.: 2 198 zł
7 dni 29.02 - 07.03 Inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 219 zł/os.
1 129 zł/os.
cena za 2 os.: 2 258 zł

Maroko na skróty