Marrakesz - Przewodnik

W <strong>Marrakeszu</strong> panuje zupelnie inna atmosfera od tej, która charakteryzuje miasta na pólnocy kraju. <strong>Marrakesz</strong> (Marrákush, fr. Marrakech) jest zdecydowanie bardziej afrykanski niz kosmopolityczna <a href="https://www.travelplanet.pl/wczasy/oferty/maroko/casablanca/" target="_blank">Casablanca</a>, bardziej marokanski niz sterylnie czysty Rabat i bardziej berberyjski niz powsciagliwy Fez.

Pogoda w Marrakeszu

Dzisiaj, 16.7 40°C
W Marrakeszu panuje zupelnie inna atmosfera od tej, która charakteryzuje miasta na pólnocy kraju. Marrakesz (Marrákush, fr. Marrakech) jest zdecydowanie bardziej afrykanski niz kosmopolityczna Casablanca, bardziej marokanski niz sterylnie czysty Rabat i bardziej berberyjski niz powsciagliwy Fez. Lezacy na waznym skrzyzowaniu dróg, jest czwartym co do wielkosci miastem Maroka i uchodzi za stolice poludniowej czesci kraju, przyciagajac niezliczonych kupców i handlowców z sasiednich równin, Atlasu Wysokiego i Sahary.
O ile kolor niebieski jest utozsamiany z Fezem, zielony z Meknesem, a bialy z Rabatem, o tyle czerwony uwaza sie powszechnie za kolor Marrakeszu.
Corail

Corail

Cena za 1 osobę:
849 zł - 21 %
Lokalna berberyjska legenda mówi, ze gdy w sercu miasta wznoszono meczet Kutubijja, polalo sie tyle krwi, ze wszystkie mury, domy i drogi przybraly czerwona barwe. Spogladajac o zachodzie slonca na okalajace medyne czerwone mury oraz domy o plaskich dachach, latwo zrozumiec te legende.
Miejscem, w którym koncentruje sie zycie towarzyskie Marrakeszu, jest Dzemaa el-Fna (ar. Dzamaa al-Fina, fr. Djemaa el-Fna), olbrzymi plac w starej czesci miasta. W ciagu stuleci przewinely sie tedy rzesze kupców, rolników, zlodziei i niewolników.

Gwar, ruch i ozywiona atmosfera panuje tu o kazdej porze, jednak prawdziwego uroku tego miejsca mozna zakosztowac dopiero wieczorem. Wtedy kurtyna idzie w góre i zaczyna sie jedno z najbardziej fascynujacych przedstawien na swiecie.
Na sukach w marakejskiej medynie mozna kupic wiele wysokiej jakosci wyrobów rekodzielniczych, ale takze sporo bubli. Uliczki maja tu równie zawily uklad i sa tak samo ruchliwe jak w Fezie. Ciag sklepów oferujacych dziela sztuki i wyroby rzemieslnicze urywa sie nagle przy meczecie Ali ben Jusufa.

Opinie : w Marrakeszu

4,2
Marrakesz Agatka
Głośne, kolorowe i pełne smaków miasto. Jesteśmy zachwyceni :) choć pewniej czulibyśmy się zwiedzając je z przewodnikiem.
Szczególnie polecam Pałace Bahia!

Okazje Last Minute: Marrakesz

Riad Yamsara

Riad Yamsara
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
1 918 zł / 2 os.
959 zł / 1 os.
1 179 zł / 1 os. - 19 %

Riad Aderbaz

Riad Aderbaz
7 dni 25.01 - 01.02 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
2 198 zł / 2 os.
1 099 zł / 1 os.
1 299 zł / 1 os. - 15 %

Akabar

Akabar
7 dni 14.12 - 21.12 inne terminy Berlin BB - Śniadania Exim Tours
2 258 zł / 2 os.
1 129 zł / 1 os.
1 339 zł / 1 os. - 16 %

Corail

Corail 3.9
7 dni 11.09 - 18.09 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Exim Tours
2 278 zł / 2 os.
1 139 zł / 1 os.
1 699 zł / 1 os. - 33 %

Maroko na skróty