Indonezja - Przewodnik

<strong>Indonezja to największy kraj wyspiarski na świecie</strong>. Ten urzekający archipelag stanowi pomost pomiędzy dwoma kontynentami: Azją i Australią i oblewany jest wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego.<br/> Temperatury w okolicach 30°C, panujące tu od stycznia do grudnia, sprzyjają wycieczkom do Indonezji przez cały rok.

Pogoda w Indonezji

Dzisiaj, 18.6 27°C
Indonezja to największy kraj wyspiarski na świecie. Ten urzekający archipelag stanowi pomost pomiędzy dwoma kontynentami: Azją i Australią i oblewany jest wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego.
Temperatury w okolicach 30°C, panujące tu od stycznia do grudnia, sprzyjają wycieczkom do Indonezji przez cały rok. Indonezja podzielona jest na trzy obszary, które tworzone są przez Wyspę Jawę, Wyspę Sumatrę i Wyspę Kalimantan. Do Indonezji należy także wiele mniejszych wysp, a wśród nich archipelag Wysp Sundajskich z popularną i urzekającą Wyspą Bali oraz archipelag Wysp Maluków. Każda z nich jest na swój sposób inna.
Wina Holiday Villa

Wina Holiday Villa

Cena za 1 osobę:
3 849 zł
Zróżnicowany i malowniczy krajobraz Indonezji tworzony jest przez zielone równiny, pola ryżowe oraz ciemne i bujne tropikalne lasy pełne unikatowych gatunków zwierząt i roślin. Wulkaniczne pasma górskie to głównie największe góry Indonezji- Puncak Jaya o wysokości 5 200 m. n. p. m. oraz wulkan Kerinci w zachodniej Sumatrze.
Solaris Kuta

Solaris Kuta

Cena za 1 osobę:
3 964 zł
Indonezja to przede wszystkim niezliczone kontrasty i zabytki kultury sprawiające, że jest to bardzo wyjątkowe, fascynujące i atrakcyjne miejsce wakacji. Różnorodne indonezyjskie wyspy urzekają przybywających tu na wakacje turystów pięknem i bogactwem przyrody oraz zabytków architektury. Oprócz tego wybierając wakacje na wyspach Indonezji mamy okazję poznać osobliwości dymiących stożków wulkanicznych, gorące źródła, tarasowe, pola ryżowe, małe wioski ukryte w dżunglach oraz bajkowe rafy koralowe na brzegach rajskich plaż.
To kraj będący mieszanką kultur i tradycji. Wpływy hinduizmu, buddyzmu, islamu i chrześcijaństwa widoczne są w licznych niepowtarzalnych budowlach i zabytkach Indonezji. Świątynie ukryte w zielonych dolinach oraz setki wulkanów są niezwykłą atrakcją dla turystów.

Najczęstszymi kierunkami wycieczek last minute na wyspy Indonezji jest Wyspa Bali, Sumatra oraz Lombok. Każda z nich przyciąga malowniczością oraz błękitnymi wodami i pięknymi plażami pełnymi słońca oraz różnorodnych atrakcji i rozrywek dla turystów. Dobrze rozwinięta baza hotelowa i gastronomiczna jest dodatkowym atutem indonezyjskich wysp i sprawia, że wakacje na indonezyjskich plażach są bardzo atrakcyjne.

Opinie o miastach w Indonezji

4,5
Nusa Dua carlos
hotel Melia Benoa Ogólnie: Bardzo fajne miejsce, ale dla rodzin z małymi dziećmi
Atrakcje turystyczne: rafting, przejażdżki na słoniach - niestety trzeba dojechać
Aktywny wypoczynek: sporty motorowodne
Życie nocne: jeśli życie nocne to w Kucie
Komunikacja: sieć komunikacyjna - b. dobra
Jedzenie i restauracje: kuchnia dobra i rozmaita choć specyficzna
Zdrowie i bezpieczeństwo: ok
Pogoda: kwiecień-maj
Plaża: plaże codziennie sprzatane

Okazje Last Minute: Indonezja

Legian Village

Legian Village
8 dni 15.10 - 23.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Prima Holiday
8 124 zł / 2 os.
4 062 zł / 1 os.

Harris Seminyak

Harris Seminyak
8 dni 17.10 - 25.10 inne terminy Warszawa BB - Śniadania Prima Holiday
8 178 zł / 2 os.
4 089 zł / 1 os.
4 459 zł / 1 os. - 8 %

Four Points by Sheraton (Kuta)

Four Points by Sheraton (Kuta)
8 dni 26.11 - 04.12 inne terminy Kraków BB - Śniadania Exim Tours
8 292 zł / 2 os.
4 146 zł / 1 os.

Indonezja na skróty