Indonezja - Przewodnik

<strong>Indonezja to największy kraj wyspiarski na świecie</strong>. Ten urzekający archipelag stanowi pomost pomiędzy dwoma kontynentami: Azją i Australią i oblewany jest wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego.<br/> Temperatury w okolicach 30°C, panujące tu od stycznia do grudnia, sprzyjają wycieczkom do Indonezji przez cały rok.

Pogoda w Indonezji

Dzisiaj, 2.12 33°C
Indonezja to największy kraj wyspiarski na świecie. Ten urzekający archipelag stanowi pomost pomiędzy dwoma kontynentami: Azją i Australią i oblewany jest wodami Oceanu Spokojnego i Indyjskiego.
Temperatury w okolicach 30°C, panujące tu od stycznia do grudnia, sprzyjają wycieczkom do Indonezji przez cały rok. Indonezja podzielona jest na trzy obszary, które tworzone są przez Wyspę Jawę, Wyspę Sumatrę i Wyspę Kalimantan. Do Indonezji należy także wiele mniejszych wysp, a wśród nich archipelag Wysp Sundajskich z popularną i urzekającą Wyspą Bali oraz archipelag Wysp Maluków. Każda z nich jest na swój sposób inna.

Zróżnicowany i malowniczy krajobraz Indonezji tworzony jest przez zielone równiny, pola ryżowe oraz ciemne i bujne tropikalne lasy pełne unikatowych gatunków zwierząt i roślin. Wulkaniczne pasma górskie to głównie największe góry Indonezji- Puncak Jaya o wysokości 5 200 m. n. p. m. oraz wulkan Kerinci w zachodniej Sumatrze. Indonezja to przede wszystkim niezliczone kontrasty i zabytki kultury sprawiające, że jest to bardzo wyjątkowe, fascynujące i atrakcyjne miejsce wakacji. Różnorodne indonezyjskie wyspy urzekają przybywających tu na wakacje turystów pięknem i bogactwem przyrody oraz zabytków architektury. Oprócz tego wybierając wakacje na wyspach Indonezji mamy okazję poznać osobliwości dymiących stożków wulkanicznych, gorące źródła, tarasowe, pola ryżowe, małe wioski ukryte w dżunglach oraz bajkowe rafy koralowe na brzegach rajskich plaż.
To kraj będący mieszanką kultur i tradycji. Wpływy hinduizmu, buddyzmu, islamu i chrześcijaństwa widoczne są w licznych niepowtarzalnych budowlach i zabytkach Indonezji. Świątynie ukryte w zielonych dolinach oraz setki wulkanów są niezwykłą atrakcją dla turystów. Najczęstszymi kierunkami wycieczek last minute na wyspy Indonezji jest Wyspa Bali, Sumatra oraz Lombok. Każda z nich przyciąga malowniczością oraz błękitnymi wodami i pięknymi plażami pełnymi słońca oraz różnorodnych atrakcji i rozrywek dla turystów. Dobrze rozwinięta baza hotelowa i gastronomiczna jest dodatkowym atutem indonezyjskich wysp i sprawia, że wakacje na indonezyjskich plażach są bardzo atrakcyjne.

Zobacz również:

Opinie o miastach w Indonezji

5,0
Kuta Krzysztof
Śliczne miasto,bardzo dużo zabytków,mnóstwo restauracji,barów,sklepów luksusowych i normalnych dla Indonezji,mnóstwo targowisk,piękna plaża i przeróżne atrakcje sportowe i kulturalne,festiwale i zabawy.Extra

Indonezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY