Wyspa Bali - Przewodnik

Bali to urocza indonezyjska wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich pomiędzy Jawą a Lombok, na której sezon turystyczny trwa cały rok.

Pogoda na Wyspie Bali

Dzisiaj, 25.5 31°C
Bali to urocza indonezyjska wyspa w archipelagu Małych Wysp Sundajskich pomiędzy Jawą a Lombok, na której sezon turystyczny trwa cały rok. Główne regiony turystyczne Bali znajdują się na południu wyspy i rozłożone są wokół Sanur Beach i Kuty. Częstym celem wycieczek jest także stolica Bali Denpasar- mistyczne miasto pełne wielopoziomowych hinduskich świątyń z najciekawszą Świątynią Wodną Tanah Lot. Wielu turystów przyciągają na Bali święte źródła Tampaksiring o uzdrawiającej mocy oraz kolorowy park narodowy Bali Barat będący rajem dla ptactwa i małp. Na wyspie znajduje się wulkaniczne pasmo górskie z najwyższym szczytem Gunung Agung o wysokości 3142 m. n. p. m. Jest to nadal czynny wulkan budzący spore zainteresowanie turystów.

Magiczna, rajska i egzotyczna wyspa Bali stała się popularnym kierunkiem wakacji i wycieczek last minute głównie z powodu pięknej i zapierającej dech w piersiach przyrody. To jeden z najchętniej odwiedzanych zakątków świata. Zdecydowanie rożni się charakterem od pozostałych wysp indonezyjskich. Natura i niepowtarzalne krajobrazy są oszałamiającym i niewątpliwym atutem Bali. Znaczną część wyspy porastają bujne tropikalne lasy, gaje palmowe, wulkaniczne jeziora położone wśród gór oraz mnóstwo tarasowych ryżowych poletek na zboczach wulkanów tak charakterystycznych dla Bali.

Magmowe plaże na północy i soczysta zieleń na zachodzie doskonale komponują się z bardzo bogatą kulturą. Nie bez powodu Bali nazywana jest Wyspą Świątyń czy Wyspą Bogów. Hinduizm jest widoczny na Bali niemal na każdym kroku i to nie tylko w zabytkach wyspy, ale również w kulturze i sztuce. Turyści przybywający na wakacje na Wyspę Bali bez względu na porę roku mają okazję poznać bogactwo duchowe i głębię religijną mieszkańców wyspy, którzy dużą część swojego życia poświęcają wypełnianiu tradycyjnych obrzędów. Ważnym rytuałem jest taniec oraz składanie ofiar. Będąc na wakacjach na Bali warto wziąć udział w hinduskich świętach i uroczystościach religijnych będących również doskonałą okazją do zabawy.

Hotele na Bali są raczej kameralne i małe. Duża część z nich zbudowana jest w tradycyjnym stylu balijskim. Oferują sporo udogodnień i atrakcji dla turystów, o których troska jest tu naprawdę duża. Na Bali turystów licznie przyciągają małe hinduskie wioski położone w dżunglach oraz atrakcyjne, bajeczne, piaszczyste plaże na malowniczych wybrzeżach oblewane turkusowymi wodami morza.

Dobrym pomysłem na wakacje jest połączenie pobytu na Bali z wycieczką fakultatywną lub pobytową na sąsiednie wyspy, np. Jawę, Lombok czy Komodo.

Indonezja na skróty

Miejsca: