Indonezja na wakacje

Zjawiskowo piękna, niezwykle tajemnicza i zaskakująco różnorodna! Taka właśnie jest Indonezja- kraina tysiąca wysp. Oszałamiające kontrasty, rajskie plaże oraz malownicze krajobrazy sprawią, że powrót do rzeczywistości po wakacjach nie będzie łatwy.

Najlepiej ocenione hotele w Indonezji

Indonezja

Największy wyspiarski kraj świata - Indonezja - liczy ponad 17 tysięcy wysp rozrzuconych między Azję i Australię. Co ważne każda z wysp jest wyjątkowa i na każdej odnajdziemy coś innego. Na archipelagu odkryjemy zarówno gęste lasy tropikalne, rajskie plaże, soczyście zielone równiny, jak i pustkowia o księżycowym krajobrazie. To, co jednak spaja ten kraj to intensywnie turkusowe i wiecznie ciepłe wody oceanów. Dziewicze tereny Indonezji stanowią istny raj nie tylko dla wczasowiczów, ale i dla licznych gatunków fauny i flory. To właśnie tutaj znajdziemy najpiękniejszą rafę koralową oraz największe skupisko wulkanów na świecie.

Indonezja fascynuje niesamowitą mieszanką kulturową, która pomimo ogromnej różnorodności zdaje się łączyć w całość. Wpływy islamu, hinduizmu, buddyzmu i chrześcijaństwa odnajdziemy tu w zachwycających zabytkach, tradycyjnych obrzędach, jak i w codziennych zwyczajach.

Gdzie na wakacje do Indonezji? Ciekawe wyspy i atrakcje

Umownie Indonezję dzieli się na trzy największy wyspy: Jawę, Sumatrę i Borneo oraz szereg mniejszych wysp.

Najpopularniejszym kierunkiem na wakacje do tego kraju jest jednak słynna wyspa Bali. Wycieczki chętnie kierują się także na królową wulkanów - Jawę, rajską Lombok, czy tropikalną Borneo. Wyspy zachwycają nie tylko malowniczymi krajobrazami, ale także niespotykanym bogactwem kulturowym, które uwidacznia się w obyczajach i fascynujących zabytkach.

Niezwykłe kontrasty możemy podziwiać już na samej Jawie, gdzie obok nowoczesnej stolicy Indonezji Dżakarty ulokowane są starożytne budowle. Obowiązkowym punktem podczas wakacji na wyspie wulkanów jest wizyta w majestatycznej i bajecznie pięknej świątyni Borobudur, choć to nie jedyna perełka Jawy.

Najczęściej wybierana przez turystów na wczasy wyspa Bali kojarzy się zaś głównie z niebiańskimi plażami i turkusowym morzem. Uznawana za raj na Ziemi kraina ma jednak o wiele więcej do zaoferowania. Hinduistyczna wyspa pełna jest lokalnych zabytków, egzotycznych roślin i zwierząt oraz zjawiskowych widoków. Niemniej piękna jest również wyspa Lombok z potężnymi wulkanami i urokliwymi wodospadami. Borneo urzeka zaś bogatą kulturą i zabytkami, a Sumatra różnorodną fauną i florą. Opuszczając na chwilę teren hotelu możemy zaznać więc niezapomnianych przygód.

Pogoda w Indonezji - kiedy wybrać się na wakacje?

Narodowa dewiza Indonezji brzmi: Jedność w różnorodności. I faktycznie jest w tym sporo prawdy. Wyspę zamieszkuje ponad 200 grup etnicznych, które pomimo różnic potrafią żyć ze sobą w zgodzie i harmonii. Hasło można także odnieść do pogody, która niemal nad całym krajem jest bardzo podobna. Warto poszukać przytulnego hotelu i już dziś zacząć planowanie wakacji!

Prawie cała Indonezja położona jest w strefie klimatu równikowego wilgotnego. Jedynie tereny Małych Wysp Sundajskich (w tym wyspa Bali) znajdują się w pasie podrównikowym, charakteryzującym się większą ilością słonecznych dni. Przez cały rok temperatury utrzymują się tu w granicach 30°C, a woda zawsze jest rozkosznie ciepła, czym zachęca do morskich kąpieli. Trudno zatem wyobrazić sobie lepszy kierunek na tanie wczasy last minute, skoro sezon w Indonezji trwa przez okrągły rok.

Wakacje w indonezyjskich hotelach często wybierają miłośnicy rajskich plaż, poszukiwacze przygód, wielbiciele zwiedzania i odrywania nowych kultur oraz entuzjaści aktywnego wypoczynku. Indonezja skupia w swoich granicach aż 15% rafy koralowej świata i tym samym stwarza najlepsze warunki do nurkowania. Dreszczyku emocji w trakcie wakacji na archipelagu dodaje również fakt występowania w tych rejonach ok. 150 wulkanów, z czego większą część z nich uznaje się za aktywne.

Przydatne informacje