Denpasar - Przewodnik

W przeciwieństwie do tętniącej życiem, krzykliwej Kuty, sąsiedni <strong>Denpasar</strong> - stolica Bali, sprawia wrażenie funkcjonalnego miasta pracy. Ale za pełnymi bemo alejami, surowymi budynkami miejskich władz i rozległymi przedmieściami kryje się prawdziwe mistyczne oblicze. Ulice upstrzone są dziesiątkami hinduistycznych świątyń, tutejszy <strong>Pasar Badung</strong> (targ płodów rolnych) to największe targowisko na Bali, a miejskie powietrze przesycone jest delikatnym zapachem kadzidła, zupełnie nieznanym w większości pełnych spalin stolic innych indonezyjskich regionów.

Pogoda w Denpasar

Dzisiaj, 27.4 35°C
W przeciwieństwie do tętniącej życiem, krzykliwej Kuty, sąsiedni Denpasar - stolica Bali, sprawia wrażenie funkcjonalnego miasta pracy. Ale za pełnymi bemo alejami, surowymi budynkami miejskich władz i rozległymi przedmieściami kryje się prawdziwe mistyczne oblicze. Ulice upstrzone są dziesiątkami hinduistycznych świątyń, tutejszy Pasar Badung (targ płodów rolnych) to największe targowisko na Bali, a miejskie powietrze przesycone jest delikatnym zapachem kadzidła, zupełnie nieznanym w większości pełnych spalin stolic innych indonezyjskich regionów. W pomieszczeniach Muzeum Negeri Propinsi Bali eksponowana jest kolekcja tradycyjnych balijskich narzędzi, wyrobów rękodzielniczych, masek i strojów ludowych.
Popularne miejsce spotkań mieszkańców Denpasaru - plac Puputan, naprzeciwko muzeum, zdobi patetyczny posąg Catur Mukha, upamiętniający jedne z najtragiczniejszych wydarzeń w historii wyspy - masowe akty samobójstwa w odpowiedzi na holenderską inwazję w 1906 r. Najważniejsze świątynie to dostojna Pura Jagatnatha, w pobliżu muzeum Negeri Propinsi Bali, oraz XIV-wieczna Pura Maospahit, nieopodal Jl Sutomo.

Centrum sztuki Taman Wedhi Budaya jest prawdziwą skarbnicą balijskiej kultury, w której co roku w lipcu i sierpniu odbywa się festiwal Sztuki Bali, a także idealnym miejscem na chwilową ucieczkę od wielkomiejskiego zgiełku.

Źródło: wydawnictwo Pascal

Indonezja na skróty

ZGŁOŚ UWAGI DO STRONY